نبرد نهایی
امام على علیه‏السلام : هر كس چشم خود را [از نامحرم] فرو بندد، قلبش راحت می‏شود.

وی در سخنان خود، پیروزی ملت ایران در انتخابات مجلس شورای اسلامی را نصرت الهی برشمرد و یادآور شد: هر نعمتی باید با شكرگذاری همراه شود و اگر قدردان این نصرت الهی باشیم، خداوند بر نعمت هایش می‌افزاید.

علامه مصباح، عوامل این نعمت و پیروزی بزرگ را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: در درجه اول تدبیر حكیمانه و دلسوزانه مقام معظم رهبری و صداقت و اخلاص زاید الوصف ایشان، مهم‌ترین عامل تحقق این نصرت الهی و پیروزی ملت ایران بود.

وی افزود: در كنار این تدبیر و مدیریت، هم‌دلی و هم‌یاری مردم در تبعیت از رهنمودهای ولایت‌فقیه و عشق و علاقه به انقلاب و نظام اسلامی، نقش مهمی را در ایجاد این حماسه تاریخی ایفا كرد.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی، همچنین با یادآوری هدف از تشكیل جبهه پایداری خاطرنشان كرد: نتیجه‌ای كه مردم رقم زدند و استقبال و اعتماد مردمی كه جبهه پایداری با آن مواجه شد، بسیار چشم‌گیر بود و با وجود فرصت كمی كه برای معرفی این جبهه وجود داشت و به‌رغم امكانات ناچیز و تلاش‌های وسیع دشمنان و مخالفان جبهه، مردم با اصول و اهداف این جبهه آشنا شده‌اند و با این اصول موافق هستند.

آیت‌الله مصباح با بیان اینكه نعمت ویژه الهی شامل حال كسانی می‌شود كه استحقاق دریافت آن را داشته باشند، اضافه كرد: صداقت، اخلاص، منطق قوی و معیار قراردادن آرمان‌های اصلی انقلاب، در كنار برخورد متین و منطقی در مقابل تخریب‌های گروه‌های مختلف، دست به دست هم داد تا مردم در سپردن وظیفه دفاع از حقوق ملت، به جبهه پایداری اعتماد كنند.

عضو خبرگان رهبری با یادآوری بعثت پیامبر اكرم صلی‌الله‌علیه‌وآله، یادآور شد: بعثت پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله نقطه عطفی در تاریخ بشریت و تحولی عظیم در مسیر زندگی انسان‌ها بود، به این معنا كه نقطه شروع حركتی بود که در دوران زندگی ائمه صلوات‌الله‌علیهم‌اجمعین تكامل یافت و در نهایت به دست امام زمان(عج) به اوج خود خواهد ‌رسید.

وی با بیان اینكه به موازات پیشرفت فکر و فهم بشر در هر دوره زمانی، دشمنی‌ها و فتنه‌ها شکل و وضع پیشرفته‌تری به خود می‌گیرد، تأكید كرد:‌ در ابتدای این راه، پیامبرصلی‌الله‌علیه‌وآله با انسان‌های بت پرست، جاهل و بی‌منطق مواجه بود كه برخورد زشت، نامناسب و غیر معقول داشتند و بیش از هفتاد غزوه را به ایشان تحمیل كردند.

عضو مؤسس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: حلقه دوم مبارزات بعد از رحلت پیامبر صلی الله علیه و آله ‌شروع شد که به خانه نشین كردن حضرت علی علیه‌السلام انجامید؛ و بعد از 25 سال، وقتی مردم به سوی ایشان هجوم آوردند و ایشان را پیشوای خود دانستند، مرحله جدیدی از آزمایش‌های الهی آغاز شد، به صورتی كه وقتی حضرت خواستند ضایعات گذشته را جبران كنند، جنگ جمل به راه افتاد که این جنگ، دیگر با كفار نبود، بلكه با كسانی بود كه خود را اصحاب خاص پیامبر و نور چشمی‌های مسلمانان می‌دانستند.

علامه مصباح اظهار داشت: حلقه سوم و سنگین‌تر این مبارزه در زمان سید الشهدا علیه‌السلام رخ داد، به‌گونه‌ای که كسانی كه در جنگ جمل و صفین در كنار حضرت علی علیه‌السلام شمشیر می‌زدند، در مقابل امام حسین علیه‌السلام قرار گرفتند و از قاتلان حضرت شدند.

ایشان تصریح كرد: تاریخ نشان داده است كه هر روز امتحانات الهی به موازات سطح فرهنگ و اطلاع مردم، سخت‌تر و پیچیده‌تر می‌شود و قرار گرفتن در مسیر حق را مشكل‌تر می‌سازد.

در آخر الزمان به وسیله آیات قرآن با امام زمان (عج) به بحث و مناظره می‌پردازند

وی ادامه داد: در روایت معتبری نقل شده كه هنگام ظهور امام زمان(عج)، آن حضرت با كسانی مواجه می‌شوند كه به وسیله آیات قرآن با ایشان به بحث و مناظره می‌پردازند و ادعا می‌كنند معنای آیات الهی را بهتر از حضرت می‌فهمند، که این آخرین حلقه از انواع مبارزه میان حق و باطل است،‌ یعنی از زمان غیبت كبری تا ظهور حضرت، جامعه مستعد چنین رویارویی می‌شود. ما باید این حقیقت را درك كنیم و آماده مواجه شدن با این جهش جامعه باشیم.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) تأكید كرد: سخت‌ترین وظیفه در مواجهه با این فتنه‌های متعدد و پیچیده بر عهده رهبری قرار داده شده كه ما باید برای موفقیت و تأییدات مقام معظم رهبری، همیشه دست به دعا باشیم.

ایشان در مقایسه تاریخ صدر اسلام با تاریخ انقلاب اسلامی، خاطرنشان كرد: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و رهبری حضرت امام (ره)، امتحان در مقابل لیبرال‌ها بود، بعد امتحانات شكل دیگری گرفت و کسانی، مفاهیم لیبرالی را در پوشش و لعاب انقلابی‌گری مطرح كردند و به مخالفت با ارزش‌های اصیل انقلاب پرداختند و بعد از آن هم شكل‌ها تغییر یافت تا جایی كه در ظاهر برای عزت و اعتلای اسلام شعار داده می‌شد، و در باطن، اصل و ریشه اسلام هدف گرفته شده بود.

علامه مصباح با تذکر این نکته که این تفكر بالقوه خطر بزرگی است که اگر رواج پیدا كند خطرش بسیار بیشتر از خطرات دیگر خواهد بود، به بیان وظایف انسان‌ها در چنین شرایطی پرداخت و افزود: هر فرد جامعه در امتحانات اجتماعی وظیفه‌ای برعهده دارد، و باید با استفاده از تجارب انتخابات گذشته، نقاط ضعف را كنار بگذاریم و نقاط قوت را تقویت كنیم.

ایشان با یادآوری سختی امتحانات الهی یادآور شد:‌ خداوند در قرآن كریم صراحتا بیان می‌كند كه گاهی اوقات امتحان الهی آن‌قدر سخت می‌شود و اوضاع چنان فشرده می‌شود كه بسیاری از خواص نا امید و مأیوس می‌شوند و هنگام مأیوس شدن از خلق است که نصرت الهی فرا می‌رسد.

وی تأكید كرد:‌ بکوشیم در هر كار به خدا توكل كنیم، و ضمن تلاش و كوشش برای انجام وظیفه خود، تنها به خدا اعتماد كنیم.

آیت‌الله مصباح با یادآوری روایتی، اظهار داشت: مؤمن واقعی كسی است كه اعتمادش به خدا بیشتر از پولی است كه در جیبش هست، و اگر انسان‌ها به جایی برسند كه اعتمادشان فقط به خدا باشد، باید بدانند که فرج نزدیك است.

نوع مطلب : آیت الله محمد تقی مصباح یزدی، جبهه پایداری انقلاب اسلامی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

حدیث از امام رضا (ع) :"همانا از كسانی كه مدعی مودت ما اهل بیت (ع) هستند، كسی هست كه در فتنه‌گری، برای شیعیان ما از دجال شدیدتر است. (راوی) گفتم: برای چه؟ (امام) فرمودند: به خاطر دوستی با دشمنان ما و دشمنی با دوستانمان. چون چنین شد، حق با باطل آمیخته می‌شود و مؤمن از منافق بازشناخته نمی‌شود."
---------
امام خامنه ای(حفظه الله) : بصیرت یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین (ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت.
-------
امام صادق(ع) فرموده‌اند "ایمان خود را قبل از ظهور تكمیل كنید چون در لحظات ظهور ایمانها به سختی مورد امتحان و ابتلاء قرار می‌گیرند. "(كافی/1/370/6 ؛ كمال‌الدین/1/18)
-------
آیت الله محمد تقی مصباح یزدی :
در پاسخ به سؤالی مبنی چگونگی مقابله جوانان با مفاسد اخلاقی، گفت: بهترین و آسان‌ترین راهی که جوانان می‌توانند برای مقابله با مفاسد اتخاذ کنند، توسل به حضرت بقیة‌الله‌الاعظم(عج) است.
-------
عبدالله بن سنان می‌گوید: حضرت صادق علیه السلام فرمود: به زودی شبهه‌‌ای عارض شما می‌گردد؛ پس (در ایام) بدون نشانه‌ای که دیده شود و بدون امامی که شما را هدایت کند باقی خواهید ماند. در آن روز کسی نجات نمی‌یابد مگر آن کسی که به دعای غریق، دعا کند.
عرض کردم: «دعای غریق چیست؟» فرمود: می‌گویی:
یا اللهُ یا رَحْمنُ یا رَحِیمُ یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ
من گفتم: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الاَبْصارِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ. (راوی کلمه و الابصار را به دعا اضافه نمود) حضرت صادق علیه السلام فرمودند: «به راستی که خدای عزّوجل مقلب القلوب و الابصار است، اما آن‌چنان که من گفتم بگو: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ.»
----------
اگر این ولایت فقیه جهانگیر شود، امام زمان ما خواهد آمد، و این مقدمه سازی برای ظهور حضرت است. ما در دوران نائب امام زمان امتحان می‌شویم برای خود حضرت؛ اگر در امتحانات پای رکاب ولی فقیه ـ نائب امام زمان(ع) ـ پیروز شدیم، به امام زمان(ع) خواهیم رسید.
--------
امام صادق(ع):«امام خودت را بشناس، زیرا، هرگاه، امام خود را شناختی، تقدم یا تاخر این «امر ظهور»، زیانی به تو نرساند.»
---------
راز امنیت ایران از نگاه آیت الله جوادی آملی : ما (ایرانیان) به برکت اهل بیت علیهم‌السلام در میدان مین از مصونیت برخورداریم.
---------
«ان یَشَأ یُذهِبكُم ایُّهَا النّاسُ و یأتِ بِآخَرینَ وَ كانَ اللّهُ على ذلكَ قدیر» (نساء: 5.)133 اى مردم، اگر او بخواهد شما را از بین مى‌برد و افراد دیگرى به جاى شما مى‌آورد و خدا بر این كار تواناست.

آیه در سیاق برخى آیات در بى‌نیازى خدا از طاعت مردم و عدم زیان از مخالفت مردم است؛ زیرا آنچه در آسمان و زمین است مِلك اوست. سپس مى‌فرماید: براى خدا هیچ مانعى ندارد كه شما را از بین ببرد و جمعیتى آماده‌تر و مصمّم‌تر جانشین شما كند و خداوند بر این كار توانایى دارد.

شیخ طوسى، طبرسى، میبدى، زمخشرى، قرطبى، آلوسى، فیض كاشانى، طبرى و دیگر مفسّران از رسول خدا نقل كرده‌اند: «وقتى این آیه نازل شد، رسول خدا دست خود را به پشت سلمان زد و فرمود، آن جمعیت قوم این مرد، یعنى مردم عجم و فارس هستند.»

در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم ... سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور
مدیر وبلاگ : مسعود موسوی
مطالب اخیر
موضوعات
پیوندها
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات