نبرد نهایی
امام على علیه‏السلام : هر كس چشم خود را [از نامحرم] فرو بندد، قلبش راحت می‏شود.

نشست طلاب و روحانیون حامی جبهه پایداری انقلاب اسلامی روز گذشته در محضر آیت الله خوشوقت و با سخنرانی آیت الله رجبی قائم مقام علامه مصباح یزدی در موسسه امام خمینی (ره)، حجت الاسلام نبویان و حجت الاسلام آقاتهرانی برگزار شد.

به گزارش رجانیوز در این نشست که با استقبال خوب طلاب جوان تهرانی روبرو شده بود، حجت الاسلام نبویان در سخنان مهمی ضمن پاسخ به برخی شایعات مطرح شده درباره کاندیداتوری خود، به ماجرای دیدار علامه مصباح یزدی و رهبر معظم انقلاب در روز 19 دی و نکات مهمی که معظم له در این دیدار بیان فرموده‎اند پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین محمود نبویان با یا یادآوری اهمیت انقلاب اسلامی در دنیای معاصر به اهداف این انقلاب اشاره کرد، گفت: در انقلاب قرار شد خدایی که از ذهن‏ها رفته بود زنده شود و خدا دیگر در آسمان‏ها نباشد و حداقل باید در صحنه علوم انسانی بروز و ظهور داده شود.

عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی با بیان اینکه مخالفان آیت الله مصباح دو دسته هستند، گفت: دسته‏ای که به لحاظ فکری، فکر خود را در خطر می‏بینند، روشنفکران،  اصلاح طلبان و آن جریان انحرافی و آنهایی که در آن مر اسلام نیست، از این دسته هستند و دسته دوم گروهی هستند که اجرای اندیشه‏های اسلام منافع عملی آنها را به خطر می‏اندازد.

 

نبویان ادامه داد: در دانشگاهی سخنرانی داشتم یکی از اساتید دانشگاه به من گفت که حاج آقا چه می گویی، تمام علوم ما دینی است، شما مطالعه ندارید و جای شما هم اینجا نیست که این حرف‏ها را می زنید، حتی فیزیک‏دانان ما بر سنگ قبرهای‏شان چه حرف‏هایی درباره خدا نوشتند، در پاسخ به این استاد گفتم خدایی که مال سنگ قبر است به درد این انقلاب نمی‏خورد.
 
به گفته این استاد حوزه و دانشگاه یکی از رسالت‏های انقلاب همین بود که خدای آسمان‏ها را به زمین بکشاند و این خدا در بستر اقتصاد، روانشناسی، جامعه شناسی و علوم سیاسی ما حضور داشته باشد، که متاسفانه این‏طور نیست و این اولین چالش ما با دنیای مدرن است.
 
وی در ادمه به دومین موضوعی  که با آن انقلاب اسلامی، دنیا را به چالش کشیده است، گفت: انقلاب ما دارد، جهان بینی‏ای که چهارصد سال، هم مارکسیست‏ها  و هم لیبرالیست‏ها دنبال حاکم کردنش هستند، به فروپاشی بکشاند و طبیعی است که اینقدر مقابل ما ایستاده‏اند.
 
 
تئوری ولایت فقیه به لحاظ نظری برترین تئوری است
 
عضو جبهه پایدرای با بیان اینکه در حوزه سیاسی انقلاب ایران تئوری جدیدی ارائه کرد که آن تئوری ولایت فقیه بود، اظهار داشت: این تئوری بسیار مهمی است، کشوری را  که این همه به هم انتقاد دارند و این چنین ضعف‏هایی دارد، ولی فقیه به خوبی اداره می‏کند.
 
نبویان تاکید کرد: تئوری ولایت فقیه به لحاظ نظری برترین تئوری است، در مقام عمل نیز امام و مقام معظم رهبری در مقابل یک دنیا دشمن و توطئه ایستادند. 
 
وی احقاق حقوق مردم در سطح زندگی آنها را یکی دیگر از اهداف انقلاب عنوان کرد و گفت: یکی از آن اهداف عدالت بود، عدالت باید در حوزه قضا، در حوزه اقتصاد و در حوزه جذب و اشتغال مراعات شود.
 
استاد دوره‏های طرح ولایت در ادامه با بیان اینکه ما قرار بود عزت اسلامی را برای ملت مسلمان ایران بیاوریم، افزود: افرادی باید در راس کار قرار بگیرند که مانند آن عضو هیات رئیسه مجلس ششم نباشد که گفت من به نمایندگی از ملت ایران از آمریکا می‏ترسم! این آدم‏های ذلیل نباید مسئول مملکت شوند و عزت ملت مسلمان ایران در مقابل دنیای کفر باید حفظ شود.
 
وی مهم‏ترین اهداف جبهه پایداری را دفاع از ارزش‏های اسلامی و پیاده کردن آنها در حوزه زندگی و معرفتی مردم و در دانشگاه‏ها برشمرد و تصریح کرد: جبهه پایداری بر اساس این اندیشه‏ها پدید آمده است، ارزش های اسلامی، دفاع از ولایت فقیه، دفاع از عزت ملت ایران، دفاع از حقوق مردم در صحنه جامعه؛ البته اهداف دیگری هم حضرت آیت الله مصباح مطرح کردند.

دیدم دوستان ولایی چپ چپ نگاه می‏کنند!
 
نبویان در ادامه در توضیح قرار دادن نام او در لیست جبهه متحد اصولگرایان که با اعتراض برخی از ولایت مداران روبرو شد، با بیان اینکه من بی‏گناهم از اینکه اسمم در لیست های مختلف رفته است، گفت: دیدم دوستان ولایی چپ چپ نگاه می کنند، همین جا اعلام می‏کنم که من اصالتا برای جبهه پایداری هستم، در دور اول  در پنج لیست دیگر اسم من بود، که تنها یک نفر از آن گروه لطف کرد و به من زنگ زد، بقیه را اصلا نمی‏دانم چه کسانی بودند، این دوره هم از مرز 6 تا 7 لیست گذشت.
 
وی با بیان اینکه بنده مانع می‏شوم که نامم در گروهی باشد که متعلق به  فتنه و انحراف باشند، ادامه داد: یکی از دوستان جبهه متحد زنگ زد به او گفتم که من تعهد به هیچ جبهه‏ای نخواهم داشت، گفتند که نه فقط اسم شما باشد، که گفتم ایرادی ندارد.
 
 
 
عضو جبهه پایداری با اشاره به شایعات جدید علیه این جبهه گفت: تبلیغات آنقدر زیاد است که برخی از دوستان مذهبی ما متاسفانه با شبهه مواجه شدند که این جای گله دارد، ما نباید دنبال اختلافات برویم و در شان ما هم نیست که به این مسائل و شایعات بپردازیم.
 
پرسیدم اگر جلسه خصوصی بین آقا و آیت الله مصباح بود، شما از کجا محتویات آن را فهمیدید؟!
 
نبویان در ادامه به یکی از این شایعات اشاره کرد و توضیح داد: می‏گویند که جبهه پایداری و شخص آیت الله مصباح مقابل فرمایش رهبر معظم انقلاب ایستاده است، چرا که در ملاقات خصوصی نیم ساعته 19 دی ماه، رهبر انقلاب به آیت الله مصباح فرمودند که نظر من این است که لیست واحد بیاید، بعد آقای مصباح تن نداد و لیست‏ها متعدد شد.
 
وی با بیان اینکه من از این طرف سوال کردم که اگر جلسه خصوصی بود، شما از کجا می‏دانید که آقا چنین فرمایشی داشتند، اظهار داشت: بعد پیگیری کردم دیدم که این خبر چند واسطه خورده و منبع خبرش هم دروغ است. اصلا کسی چنین جمله‏ای مطرح نکرده است. یک آقایی با واسطه گفته که برداشت ما از فرمایشات آقا این است که بهتر است لیست واحدی داده شود، خب نظر این شخص محترم، بفرمایید که فرمایش آقا چه بوده است؟!
 
نبویان اظهار داشت: من خصوصی خدمت آقای مصباح رسیدم و چون ایشان هیچ وقت در این موارد حرف نمی‏زند، آن طرف را گرفتم و پرسیدم که آیا مقام معظم رهبری مخالف جبهه پایداری است؟ ایشان فرمودند که آقا نه تنها مخالف نیستند بلکه  اگر " المجلس بالامانه " نبود، می‏گفتم که آقا درباره جبهه پایداری چه فرمودند.
 
عضو جبهه پایداری تصریح کرد: به این آقایی که این خبر را گفت، گفتم که خیالت جمع باشد، نمی‏گویم موافقت اما مخالفتی از سوی رهبر انقلاب نسبت به جبهه پایداری یقینا نشده است. 
 
این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه 19 دی رهبر انقلاب بحث رقابت را مطرح کردند و الحمدالله این رقابت انجام شد و مایه برکت شد، افزود: این که ایجاد تفرقه و دشمنی کنیم و به جان هم بیفتیم درست نیست.
 
وی در ادامه تاکید کرد که ساکتین فتنه نمی‏توانند در مدار دفاع از ولایت فقیه به درستی جا شوند.

شاگردی آیت الله مصباح و حضور در جبهه پایداری را با هیچ چیز عوض نمی‏کنم
 
شاگرد آیت الله مصباح در ادامه با اشاره به نامه اخیری که در آن نسب به آیت الله مصباح توهین شده بود، گفت: در این نامه اسم بنده هم آمده است، واسطه این نامه را پیدا کردم، به او زنگ زدم، جالب است که گفت حاج آقا ما شاگرد طرح ولایت شما بودیم، گفتم در این نامه حداقل دو-  سه دروغ بود.
 
نبویان ادامه داد: یک دروغ این بود که اعضای جبهه پایداری، آقای مصباح را به عنوان قائم مقام رهبری مطرح می‏کنند، بنابراین ما احساس خطر کردیم که جلوی این انحراف را بگیریم از او پرسیدم که چه کسی این را مطرح کرد چرا دروغ می‏گویید، البته در زمان دوم خرداد هم این‏طور بود، آنهایی که با آقای مصباح دشمنی دارند به هر طریقی می‏خواستند کار کنند. 
 
 
وی اظهار داشت: دروغ دوم این بود که اعلام کردند که  فقط به بنده اعتماد دارند، چرا که فقط من اعلام کردم که دیگر به جبهه پایداری هیچ تعهدی ندارم و فقط آقای مصباح را به عنوان یک استاد قبول دارم، برای همین این نامه را به بنده می‏دهند که به آقای مصباح بدهم.
 
نبویان تصریح کرد: من به آنها گفتم که در این عبارت شما دو تا دروغ بود، اول اینکه من هیچ جا اعلام نکردم که به جبهه پایدرای هیچ تعهدی ندارم، اینجا هم اعلام می کنم افتخار بنده این است که در جبهه پایداری هستم که در راس آن حضرت علامه مصباح قرار دارد و من 15 -16 سال افتخار شاگردی او را دارم و این را به هیچ چیزی عوض نمی‏کنم، همچنین در این لیست هم دوستان بسیار خوبی داریم، بنده هیچ وقتی از این لیست خود را جدا نمی‏دانم.
 
وی دومین انتقاد خود از شب‏نامه اخیر را این‏چنین توضیح داد: بر فرض که این نامه را نوشتید که من به آقای مصباح دهم، گفتم یاد نامه نوری‏زاد و امثال او که خصوصی به رهبر انقلاب می‏نوشتند اما قبل از اینکه به دست رهبر برسد در سایت‏ها منتشر می‏شد.
 
نبویان با بیان اینکه پرسیدم که چرا این نامه را به من ندادید که به آقای مصباح دهم و چرا اول در سایت فلان منتشر کردید اگر صداقت دارید، تصریح کرد: بعد فهمیدم که این آقای واسطه ما یکی از مسئولین همان سایتی است که این نامه را منتشر کرده است، ایشان هم از دوستان طرح ولایتی ما بود و تمام ذهن او پر بود که جبهه پایداری و حاج آقای مصباح جلوی فرمایش آقا ایستاده است، لذا باید جلوی او ایستاد، به او توضیح دادم که این طور نیست بعد گفت که من هاج و واج ماندم، بروم دنبالش و ببینم که این خبر درست است یا نه؟
 
وی با بیان اینکه گویا قرار است که تخریب‏ها پشت تخریب‏ باشد، گفت: بنده به عنوان کوچکترین عضو از اعضای جبهه پایداری تقاضا می‏کنم که این یک هفته را سکوت کنند و به جنبه اثباتی خود بپردازیم و به جنبه های سلبی اشاره‏ای نکنیم، مردم از تفرقه خسته شدند، آنقدر جنبه اثباتی جبهه پایداری آنقدر پر رنگ است که نیازی به جنبه سلبی نداریم.
 
چرا رهبر انقلاب در بین علما و فیلسوفان آیت الله مصباح را جانشین علامه طباطبایی و شهید مطهری معرفی کردند؟
 
این استاد حوزه و دانشگاه در پاسخ به این سوال که علت تخریب های جبهه پایداری و آیت الله مصباح چیست، گفت: ما اعتراف می‏کنیم که جبهه پایداری به برکت آیت الله مصباح جان گرفته است و در دل مردم حضور پیدا کرده است، اما علت تخریب علیه آیت الله مصباح چیست، شما فکر می‏کنید چرا رهبر انقلاب در میان همه علما فرمودند آقای مصباح جای علامه طباطبایی و شهید مطهری را پر کرده است، خیلی‏های دیگر بودند، آیت الله مصباح چه شباهتی با شهید مطهری و علامه طباطبایی دارد.
 
نبویان اولین شباهت را فیلسوف بودن این بزرگواران ذکر کرد و گفت: قبل از انقلاب وقتی بعضی از بزرگان ما اتحاد عقل و عاقل و معقول می‏نوشتند، شهید مطهری در مجله بسیار زشت زن روز قبل از انقلاب مقاله می‌داد، برخی می گفتند شهید مطهری آبروی فلاسفه را برده، در این مجله زشت؟! چرا شان و شئون را رعایت نمی‏کند؟! این به معنای خرج کردن آبرو برای دفاع از ارزش‏های اسلامی ویژگی شهید مطهری بود.
 
آیت الله مصباح می‏فرمودند که آبرو را مگر باید به داخل قبر ببرم
 
وی ادامه داد:  این ویژگی را در آقای مصباح می‏بینید، من خودم شخصا به ایشان گفتم و دوستان هم بسیار به ایشان گفتند، که آقا شما فیلسوف هستید، آبرو داشتید، اینها با آبروی شما بازی می‏کنند، که پاسخ می‏دادند اگر من آبرویی داشتم این آبرو را کجا باید خرج می‏کردم؟ با خودم مگر باید داخل قبر می‏بردم!
 
 
موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) با تاکید بر اینکه علامه مصباح با هیچ کس در دفاع از اسلام تعارف ندارد و اهل درد است، تصریح کرد: با آیت الله مصباح در ایام دوم خرداد کورس گذاشتیم، که کدام یک بیشتر در استان‏ها می‏رویم و سخنرانی می‏کنیم اما در نهایت ما که جوان‏‏تر بودیم، کم آوردیم.
 
وی با بیان اینکه مخالفان آیت الله مصباح دو دسته هستند، گفت: دسته‏ای که به لحاظ فکری، فکر خود را در خطر می‏بینند، روشنفکران،  اصلاح طلبان و آن جریان انحرافی و آنهایی که در آن مر اسلام نیست، از این دسته هستند و دسته دوم گروهی هستند که اجرای اندیشه‏های اسلام منافع عملی آنها را به خطر می‏اندازد. 
به گفته نبویان علت مخالفت‏ها این است که افکار آیت الله مصباح در جامعه در حال نفوذ است و  این دو طیف از آن احساس خطر کردند.
 

 
باید مرکزی با محوریت آیت الله مصباح و آیت الله جوادی آملی تشکیل شود
 
این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه و در پاسخ به سوالی مبنی بر لزوم تحول در دانشگاه‏ها گفت: بنده معتقدم باید با ایجاد بستر قانونی در کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس یک مرکز یا موسسه ای را تاسیس کنیم که در راس آن، دو بزرگوار یعنی حضرت آیت الله مصباح و حضرت آیت الله جوادی آملی باشند و هر چه که آنها رسیدند، تمام شود، شواری عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم تعیین نکند که این کتاب به دانشگاه برود یا نه، بعد نخبگانی از حوزه و دانشگاه در رشته های مختلف، در آنجا جمع شوند، و ارائه نظر کنند.
 
وی با بیان اینکه ما 33 سال است داریم بر اساس همان اندیشه های سابق حرکت کنیم، تاکید کرد که باید اساتید دانشگاه تربیت شوند و راه‏کار آن هم آیت الله مصباح بیان کرده‏اند.
 
جای تعجب است این پول‏ها از کجا می‏آید
 
نبویان در پاسخ به سوال دیگری درباره انتقاد از اصولگرایان تصریح کرد: گاهی از مدار رقابت صحیح خارج می‏شوند، قرار نیست به هر صورت ممکن رای بیاورم، از هر بودجه‏ای استفاده کنم، از هر پولی استفاده کنم، آدم تعجب می‏کند برخی از موضوعات را می‏بیند، این پول‏ها از کجا می‏آید، خیلی جای حرف است، مردم هم خوب می‏فهمند.
 
وی اظهار داشت: ما باید شیوه رقابت مدرن را کنار بگذاریم و اندیشه‏های اسلامی را در حوزه سیاست داشته باشیم.
 
به گفته عضو جبهه پایداری در راس جبهه متحد دو بزرگوار حضرات آیات مهدوی کنی و یزدی قرار دارند و دشمن می‏خواهد که این بزرگواران با آیت الله مصباح به جان هم بیفتند، که این را باید خنثی کرد.
 
چرا خطر ساکتین فتنه از فتنه‏گران و منحرفین بیشتر است؟
 
این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ما به بدنه کاری نداریم و بنده معتقدم در لیست جبهه متحد ساکتین فتنه قرار دارند، اظهار داشت: خطر ساکتین فتنه نه تنها از فتنه‏گران و جریان انحرافی کمتر نیست بلکه به نظر من بیشتر هم است، چرا؟ سری دارد، مگر در برابر سیدالشهدا علیه السلام چند نفر شمشیر کشیدند، بقیه کجا بودند؟ مگر در برابر امیر المومنین علیه السلام چند نفر شمشیر کشیدند، بقیه ساکتین بودند، اینها سکوت کردند چرا که دنبال منافع خودشان هستند، پس هر زمانی که منافعشان اقتضا کند که جلوی نظام بایستند، می‏ایستند، این مشکلی است که ما داریم.
 
 
وی در عین حال تاکید کرد که البته باید به این نکته دقت کنیم که جلوی اختلاف انداختن بین بزگان ما گرفته شود. 
 
نبویان در پاسخ به سوال دیگری با بیان اینکه آنچه که برای جبهه پایداری مهم است گفتمان بود، افزود: اما در حوزه سیاست هم نمی‏شود بنشینیم آقای خاتمی راس قرار گیرد و فقط ما اینجا خون دل بخوریم، برای همین در سیاست هم حضور داریم، اما بحث اصلی گفتمانی است و دعا می‏کنیم که در این بحث هم صادق باشیم.
 
علیه الهام جوسازی شد
 
عضو جبهه پایداری همچنین به اظهارات آقای حسینیان و هجمه علیه الهام دو عضو این جبهه اشاره کرد و گفت:‌ آقای حسینیان می‏گوید که شوخی کرده است و البته موضع فرد، موضع جبهه پایداری نیست و جبهه پایداری تکذیب کرده است و خود ایشان هم قائل نیست، همچنین این همه هجمه به آقای الهام به این غلظتی که ایشان سخن گفتند، نبود، اصلا اینطور نبود که ایشان گفتند، بعد خودشان هم توضیح دادند که اصلا قصد توهین نبود منتها خیلی علیه ایشان جوسازی شده است، قصد ایشان این نبود که مقام معظم رهبری آدم‏های بیکاره را در مجمع تشخیص جمع کرده است، نه! این حرف‏ها نبود، ایشان نکات مختلفی را مطرح کرد و بعد توضیح داد. 
 
آیت الله مصباح شش ماه بعد از آغاز به کار دولت نهم فردی را مامور بررسی سوابق مشایی کرد
 
وی در پاسخ به این سوال که چرا جبهه پایداری را به ارتباط با جریان انحرافی متهم می‌کنند، با ذکر چند نمونه گفت: شش ماه از عمر دولت نهم نگذشته بود که آیت‌الله مصباح یکی از مسئولان بزرگ اطلاعاتی را فرا خوانده و از او خواست تا سوابق مشایی را ربیاورد؛ از آن وقت آیت الله مصباح تذکر دادند، برای اولین بار بحث فراماسونری را چه کسی مطرح کرد و اینکه محمد علی باب‌ها جدید در کشور داریم، اینها را چه کسی مطرح کرد؟ شدیدترین حملات را علیه انحراف آیت الله مصباح داشتند.
 
 
آن زمان که علیه جریان انحرافی موضع‏گیری می‏کردیم کجا بودند
 
نبویان ادامه داد: چند نفر از دوستان جبهه پایداری به خاطر تذکر در برابر این آقا از دولت اخراج شدند؟ کافی است که اسم بنده را در اینترنت سرچ کنید، نزدیک به دو ساعت افکار آقای مشایی را نقد کردم آن وقتی هم که تازه دورکاری آقای احمدی‏نژاد شروع شده بود، آن زمان آنهایی که این انتقاد را می‏کردند کجا بودند؟ منتها قطب‏نمای سیاسی ما مقام معظم رهبری است، ایشان می‏فرمایند این دولت تا وقتی قرار است باشد، هول داده نشود و از سقوط آن جلوگیری شود، پس از این رو پرونده ما در جبهه پایداری در مقابل فتنه و انحراف روشن روشن است اما این تهمت ها زده می‏شود. 
 
خبر مرتبط
 
نوع مطلب : سیاسی، جبهه پایداری انقلاب اسلامی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

حدیث از امام رضا (ع) :"همانا از كسانی كه مدعی مودت ما اهل بیت (ع) هستند، كسی هست كه در فتنه‌گری، برای شیعیان ما از دجال شدیدتر است. (راوی) گفتم: برای چه؟ (امام) فرمودند: به خاطر دوستی با دشمنان ما و دشمنی با دوستانمان. چون چنین شد، حق با باطل آمیخته می‌شود و مؤمن از منافق بازشناخته نمی‌شود."
---------
امام خامنه ای(حفظه الله) : بصیرت یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین (ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت.
-------
امام صادق(ع) فرموده‌اند "ایمان خود را قبل از ظهور تكمیل كنید چون در لحظات ظهور ایمانها به سختی مورد امتحان و ابتلاء قرار می‌گیرند. "(كافی/1/370/6 ؛ كمال‌الدین/1/18)
-------
آیت الله محمد تقی مصباح یزدی :
در پاسخ به سؤالی مبنی چگونگی مقابله جوانان با مفاسد اخلاقی، گفت: بهترین و آسان‌ترین راهی که جوانان می‌توانند برای مقابله با مفاسد اتخاذ کنند، توسل به حضرت بقیة‌الله‌الاعظم(عج) است.
-------
عبدالله بن سنان می‌گوید: حضرت صادق علیه السلام فرمود: به زودی شبهه‌‌ای عارض شما می‌گردد؛ پس (در ایام) بدون نشانه‌ای که دیده شود و بدون امامی که شما را هدایت کند باقی خواهید ماند. در آن روز کسی نجات نمی‌یابد مگر آن کسی که به دعای غریق، دعا کند.
عرض کردم: «دعای غریق چیست؟» فرمود: می‌گویی:
یا اللهُ یا رَحْمنُ یا رَحِیمُ یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ
من گفتم: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الاَبْصارِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ. (راوی کلمه و الابصار را به دعا اضافه نمود) حضرت صادق علیه السلام فرمودند: «به راستی که خدای عزّوجل مقلب القلوب و الابصار است، اما آن‌چنان که من گفتم بگو: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ.»
----------
اگر این ولایت فقیه جهانگیر شود، امام زمان ما خواهد آمد، و این مقدمه سازی برای ظهور حضرت است. ما در دوران نائب امام زمان امتحان می‌شویم برای خود حضرت؛ اگر در امتحانات پای رکاب ولی فقیه ـ نائب امام زمان(ع) ـ پیروز شدیم، به امام زمان(ع) خواهیم رسید.
--------
امام صادق(ع):«امام خودت را بشناس، زیرا، هرگاه، امام خود را شناختی، تقدم یا تاخر این «امر ظهور»، زیانی به تو نرساند.»
---------
راز امنیت ایران از نگاه آیت الله جوادی آملی : ما (ایرانیان) به برکت اهل بیت علیهم‌السلام در میدان مین از مصونیت برخورداریم.
---------
«ان یَشَأ یُذهِبكُم ایُّهَا النّاسُ و یأتِ بِآخَرینَ وَ كانَ اللّهُ على ذلكَ قدیر» (نساء: 5.)133 اى مردم، اگر او بخواهد شما را از بین مى‌برد و افراد دیگرى به جاى شما مى‌آورد و خدا بر این كار تواناست.

آیه در سیاق برخى آیات در بى‌نیازى خدا از طاعت مردم و عدم زیان از مخالفت مردم است؛ زیرا آنچه در آسمان و زمین است مِلك اوست. سپس مى‌فرماید: براى خدا هیچ مانعى ندارد كه شما را از بین ببرد و جمعیتى آماده‌تر و مصمّم‌تر جانشین شما كند و خداوند بر این كار توانایى دارد.

شیخ طوسى، طبرسى، میبدى، زمخشرى، قرطبى، آلوسى، فیض كاشانى، طبرى و دیگر مفسّران از رسول خدا نقل كرده‌اند: «وقتى این آیه نازل شد، رسول خدا دست خود را به پشت سلمان زد و فرمود، آن جمعیت قوم این مرد، یعنى مردم عجم و فارس هستند.»

در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم ... سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور
مدیر وبلاگ : مسعود موسوی
مطالب اخیر
موضوعات
پیوندها
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات