نبرد نهایی
امام على علیه‏السلام : هر كس چشم خود را [از نامحرم] فرو بندد، قلبش راحت می‏شود.
سخنگوی جبهه پایدار مطرح کرد؛
خاطره‌خواندنی علامه‌مصباح از تکلیف‌گرایی امام/

گروه استان‌ها - فارس: سخنگوی جبهه پایداری گفت: 23 سال از رحلت امام می گذرد و هنوز رحلت امام نه فقط برای ما که حتی برای کسانی که امام را ندیده‏اند خاطره‌ای جانکاه است.

دکتر کامران باقری لنکرانی در مراسم بزرگداشت اسوه پایداری و بیداری اسلامی در دفتر جبهه پایداری فارس با یادآوری خصوصیات متعدد رهبر فقید انقلاب اظهار داشت: وقتی به حیات پر برکت ایشان نگاه می‏کنیم، بسیاری نکات ارزنده وارزشمند می‏بینیم، بعضی از مجتهدان برجسته بعد از رحلت امام فرمودند که ما در برخی از علوم با رحلت امام دچار مشکلات فراوانی شدیم بطوری که دیگر کسی که معلم آن علوم باشد و آنها را بتواند ترویج دهد وجود ندارد.
 
وی با بیان اینکه امام فقیهی بود که در فقاهت بسیار نکته بین و دقیق بود، تصریح کرد: کتاب تحریرالوسیله ایشان به تعبیر آیت الله فاضل از بزرگترین ذخایر فقهی ما است که در ایام تبعید به نجف و بدون دسترسی به کتاب و امکانات نوشتند.
 
این استاد دانشگاه اضافه کرد: مرحوم شهید مطهری که خود از شاگردان علامه طباطبایی بود، می گفتند که من هرچه از فلسفه یاد گرفتم از امام آموختم.
 
آنچه امام را امام کرد
 
لنکرانی با بیان اینکه اینها همه از جمله خصوصیات بنیانگذر جمهوری اسلامی است اما هیچیک از آنها امام را امام نکرد بلکه این‏ها زمینه ساز بودند، افزود: یک اکسیر اعظم و ویژگی در وجود و اندیشه ایشان بود به طوری که امروز آثار آن تفکر ناب همه جهان را تحت تاثیر خود قرار داده است. 
 
به گفته وزیر بهداشت دولت نهم امام خمینی(ره) اندیشه اسلام ناب محمدی و اسلام سیاسی پیامبر (ص) را در عصر مادی گرایی صرف احیا کردند، زمانی  که تا قبل از آن کسی جرات مخالفت با شیطان مجسم و طرح شعار مرگ بر امریکا را نداشت.
 
وی شعار مرگ بر آمریکا را نماد استکبار ستیزی و مخالفت با شیطان مجسم عنوان کرد و افزود: امام خمینی بود که این پرچم را برافراشت و توانست پرده‏های تزویر را فرو بریزد و روحیه سلحشوری، جرم ستیزی و استکبار ستیزی را که یکی از جلوه‏های آن بیداری اسلامی است، در امت اسلامی نهادینه کند و  این مهم جز با راهنمایی امام و مسیری که ایشان ترسیم کردند، میسر نشد.
 
سخنگوی جبهه پایداری گفت: ایام سالگرد ارتحال امام خمینی ضمن اینکه فرصتی است برای عاشقان امام که به ایشان ابراز ارادت کنند باید دنبال این باشند که بفهمند امام از ما چه می‏خواست و چه راهی را به ما نشان دادند.
 
وی اظهار داشت: شاید هیچ تعبیری زیباتر از تعبیر رهبر عزیزمان نباشد وقتی فرمودند که معنویت، عقلانیت، عدالت ابعاد وجودی امام خمینی (ره ) است. 
 
لنکرانی با بیان اینکه امام یک بسته کامل از این سه عنصر را به ما دادند و  این سه عنصر امام را از دیگران متمایز می‌کرد، تصریح کرد: حضرت امام خمینی(ره) در همه کارهای خود اخلاص داشتند و برایشان مهم نبود دیگران در موردشان چه فکری می‌کنند.
 
این استاد دانشگاه ادامه داد: نگاه امام تکلیف محور بود و این نگاه برخاسته از معنویتی بود که ایشان از عمق جان به آن اعتقاد داشتند.
 
سخنگوی جبهه پایداری با تاکید بر اینکه امام در مبانی دینی با احدی تعارف نداشتند، گفت: عقلانیتی که امام به ما نشان و یاد دادند چیزی غیر از عقلانیت منفعت طلب و عافیت جو بود.
 
لنکرانی اضافه کرد: ایشان عقلانیت را درمسیر معنویت به کار می‏گرفتند و عدالت نیز به عنوان تلفیقی از معنویت وعقلانیت از آن جلوه گر می‏ساختند.
 
اگر هیچ کس مرا همراهی نکند چون وظیفه است، مبارزه خواهم کرد
 
این عضو موسس جبهه پایداری با اشاره به خاطره‌ای از آیت الله مصباح از امام راحل گفت: آیت الله مصباح نقل می‏کردند که در ایام مبارزات قبل از تبعید، امام بیانیه صادر می‏کردند، برخی از مراجع با بیانیه صادر کردن مخالف بودند، تصمیم گرفتیم برای تجمیع نظر بزرگان با برخی از این مراجع دیدار کنیم، نزد آنها رفتیم، ابتدا گفتند ما نمی‏خواهیم امام خمینی پرچم‏دار شودریال حرف آخر آنها این بود که نباید مبارزات تند باشد، باید قدم به قدم و آهسته پیش برویم.
 
لنکرانی ادامه داد: آیت الله مصباح نقل کردند که وقتی امام را از نظرات این مراجع مطلع کردیم، ایشان فرمودند که اگر هیچ کس در این مبارزات مرا همراهی نکند چون وظیفه خودم می‏دانم تا آخر مبارزه خواهم کرد.
 
وی با بیان اینکه این شجاعت برخاسته از معنویت امام بود که هرجا تکلیفی برخود می‏دید، شجاعانه عمل می‏کرد، گفت: تمایز امام در معنویت آنچنان بود که جایی که پای اصول و مبانی در میان می‌آمد به هیچ وجه با هیچ احدی تعارف نمی‏کردند، همانطور که قائم مقام خود را عزل کردند و گفتند من بادلی پر خون قائم مقام خود را عزل می‏کنم چون منافقین و لیبرال‏ها حرف خود را از زبان او می‏زنند.
 
سخنگوی جبهه پایداری خاطرنشان کرد: تا قبل از امام موضع گیری‌ها منفعلانه بود، امام بودند که هجمه کردند و مبارزه با امریکا را علنی کردند و ایشان با تدبیر و تفکر نقطه آسیب پذیر جبهه ی دشمن و جبهه ی خودی را محل مداخله قرار می‏دادند.
 
وی با یادآوری این سخن از امام که فرمودند" اگر شما یک قدم در مبارزه کوتاه بیایید دشمنان جز به نابودی شما راضی نمی‏شوند" گفت: منطق امام این بود که حق ندارید کوتاه بیایید، اگر یک قدم کوتاه بیایید، تا آخر باید کوتاه بیایید.
 
لنکرانی با بیان اینکه امام به ما یاد داد که از مواضع به حق‌‌مان  به هیچ وجه عقب‏نشینی نکنیم، تصریح کرد: نه مانند شاه که به گفته امام عبد ذلیل آمریکایی‏ها بود و یا همانطور که سرهنگ قذافی قدم به قدم کوتاه آمد تا جایی که تمام تاسیسات هسته‏ای و فرمول‏های آن را یک‏جا به امریکا فرستاد و دیدیم آمریکا و متحدانش که تا چندی قبل، برای استقبال از او آغوش می‏گشودند و از یکدیگر سبقت می‏گرفتند، چگونه تا فرصت را مناسب یافتند، چون گرگ‏ها دسته جمعی بر او تاختند.
 
تاکید امام در سال آخر عمرشان بر لیبرال‌ها و مقدس‌نماهای متحجر بود
 
سخنگوی جبهه پایداری با بیان اینکه امام سال آخر عمر برروی منافقین و لیبرال‏ها و مقدس‏نماهای متحجر تاکید داشتند، افزود: ایشان معتقد بودندکه اینها مانند مار خوش خط و خالی هستند که به انقلاب لطمه می‏زنند و این پیش‌بینی برخاسته از عقلانیت امام بود. 
 
وی ادامه داد: همان‏طور که در فتنه 88 بعضی داعیه جدایی دین از سیاست داشتند و یا می‏خواستند اسلام امریکایی را ترویج دهند، اینها هردو تیغه ی یک قیچی بودند که قصد نابودی اساس اسلام راداشتند و حتی ممکن است بازهم قصد باز تولید فتنه 88 را در انتخابات 92 داشته باشند و با به شدت بیدار و هوشیار باشیم.
 
لنکرانی گفت: امامی که معنویت‏شان عالی بود، امامی که در سی سالگی اسرار الصلاة را نوشتند، کتابی که همه در تفسیر آن می‏مانند، امامی که عبادت ایشان زبانزد بود و حاج احمد آقا می‏فرمودند امام هر ماه قرآن را ختم می‏کنند، می‏فرماید که حفظ جمهوری اسلامی اوجب واجبات است و به تعبیری از همه چیز حتی از نماز بالاتر است.
 
وی در ادامه تاکید کرد: ما باید ببینیم نقطه‏ای که دشمن می‏تواند به این اوجب واجبات، آسیب بزند، کجاست.
 
بعضی فقط طرفدار اسم امام هستند و نه رسم امام
 
سخنگوی جبهه پایداری با ابراز تاسف از اینکه بعضی فقط طرفدار اسم امام هستند و نه رسم او، گفت: این افراد معتقدند که اندیشه‏های امام را باید به موزه‏ها بسپاریم و باید بدانیم که امام چه آرمان‏هایی داشتند.
 
لنکرانی اظهار داشت: به گفته مرحوم حاج احمدآقا،حضرت امام سال آخر عمر شریف‌شان، بعد از قبول قطعنامه 598، دیگر دیدار عمومی نداشتند، اما آثار مکتوب ایشان بسیار تاثیر گذار و ارزشمند است.
 
وی با بیان اینکه  امام خطر اسلام امریکایی را گوشزد کردند و اکنون نیز عده‏ای به بهانه دینداری و عده‏ای به بهانه سیاستمداری دنبال این نظریه هستند، گفت: مثلا یکی از تعبیرهای امام توده‏ای‏های امریکایی بود، آن زمان کسی متوجه این حرف نشده بود اما بعد معلوم شد که توده‏ای‏ها جاسوس دو جانبه آمریکا و روسیه بودند و امام با فراست خود این نکات را گفتند.
 
سخنگوی جبهه پایداری در ادامه تاکید کرد: راهی را که امام برای ما روشن کردند را باید با توکل به خدا، هوشیاری و تمسک به قوانین دنبال کنیم.
 
لنکرانی با بیان اینکه همانطور که آیت الله مصباح گفتند ما مشکلی با معرفی و مفهوم انقلاب نداریم مشکل ما پایداری در انقلاب اسلامی است، گفت: مشکل انسان‏هایی است که چرب و شیرین دنیا چشمان‏شان را کور می‏کند، مشکل کسانی هستند که روزی هم بال ملائک بودند ولی امروز همنشین شیاطین و گرفتار دنیا شده‏اند. 
 
این استاد دانشگاه ادامه داد: نکات مهمی که امروز باید به آن توجه کنیم پایداری بر موازین، پایداری بر اصول و گرفتار دنبا طلبی و عافیت طلبی و چرب و شیرین دنیا نشدن است.
 
وزیر بهداشت دولت نهم با بیان اینکه در این سال‏ها ما دیدیم در هر صحنه‏ای که از دین فاصله گرفتیم، شکست خوردیم و هر کجا طبق دین عمل کردیم موفق شدیم، تصریح کرد: مثلا چند سال پیش در مذاکرات با غرب وقتی سه وزیر امور خارجه غربی به تهران آمدند زمانی که ما به آنها لبخند زدیم و کوتاه آمدیم نتیجه این شد که کل تحقیقات هسته‏ای تعطیل شود و ما هم امضا کردیم، اما امروز در مذاکرات با امریکا در بغداد کوتاه نیامدیم.
 
لنکرانی با بیان اینکه ما باید مراقبت کنیم همانطور که رهبر انقلاب فرمودند، بسته تفکری امام را همه باهم دنبال کنیم، گفت: بعضی به بهانه عدالت خواهی خلاف اخلاق و موازین و امام عمل می‏کنند.
 
وی اظهار داشت: عقلانیت،معنویت و عدالت بسته کاملی است که باید کامل و باهم آن را پیش ببریم و یکی بدون دیگری کاربرد و فایده‏ای ندارد.
 
سخنگوی جبهه پایداری با یادآوری خاطره‌ای از مرحوم سید احمد خمینی از حضرت امام در روزهای آخر عمر گفت: حاج احمد آقا  می‌گفتند که امام در سال‏های آخر زندگی با فرزند کوچک من علی اخت شده بود و به پسرم علاقه زیادی داشت اما ایشان در هفته آخر گفتند که علی را دیگر نزد من نیاورید، این یعنی امام در آن روزها آماده رفتن می‏شدند و نمی‏خواست هیچ تعلقی به دنیا داشته باشد.
 
لنکرانی در پایان تاکید کرد: باید همیشه به خاطر داشته باشیم اساسی ترین آموزه امام دفاع و پشتیبانی از ولایت فقیه است وهیچ گاه نباید آن را فراموش کنیم.
نوع مطلب : مقالات، جبهه پایداری انقلاب اسلامی، دین و زندگی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

حدیث از امام رضا (ع) :"همانا از كسانی كه مدعی مودت ما اهل بیت (ع) هستند، كسی هست كه در فتنه‌گری، برای شیعیان ما از دجال شدیدتر است. (راوی) گفتم: برای چه؟ (امام) فرمودند: به خاطر دوستی با دشمنان ما و دشمنی با دوستانمان. چون چنین شد، حق با باطل آمیخته می‌شود و مؤمن از منافق بازشناخته نمی‌شود."
---------
امام خامنه ای(حفظه الله) : بصیرت یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین (ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت.
-------
امام صادق(ع) فرموده‌اند "ایمان خود را قبل از ظهور تكمیل كنید چون در لحظات ظهور ایمانها به سختی مورد امتحان و ابتلاء قرار می‌گیرند. "(كافی/1/370/6 ؛ كمال‌الدین/1/18)
-------
آیت الله محمد تقی مصباح یزدی :
در پاسخ به سؤالی مبنی چگونگی مقابله جوانان با مفاسد اخلاقی، گفت: بهترین و آسان‌ترین راهی که جوانان می‌توانند برای مقابله با مفاسد اتخاذ کنند، توسل به حضرت بقیة‌الله‌الاعظم(عج) است.
-------
عبدالله بن سنان می‌گوید: حضرت صادق علیه السلام فرمود: به زودی شبهه‌‌ای عارض شما می‌گردد؛ پس (در ایام) بدون نشانه‌ای که دیده شود و بدون امامی که شما را هدایت کند باقی خواهید ماند. در آن روز کسی نجات نمی‌یابد مگر آن کسی که به دعای غریق، دعا کند.
عرض کردم: «دعای غریق چیست؟» فرمود: می‌گویی:
یا اللهُ یا رَحْمنُ یا رَحِیمُ یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ
من گفتم: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الاَبْصارِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ. (راوی کلمه و الابصار را به دعا اضافه نمود) حضرت صادق علیه السلام فرمودند: «به راستی که خدای عزّوجل مقلب القلوب و الابصار است، اما آن‌چنان که من گفتم بگو: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ.»
----------
اگر این ولایت فقیه جهانگیر شود، امام زمان ما خواهد آمد، و این مقدمه سازی برای ظهور حضرت است. ما در دوران نائب امام زمان امتحان می‌شویم برای خود حضرت؛ اگر در امتحانات پای رکاب ولی فقیه ـ نائب امام زمان(ع) ـ پیروز شدیم، به امام زمان(ع) خواهیم رسید.
--------
امام صادق(ع):«امام خودت را بشناس، زیرا، هرگاه، امام خود را شناختی، تقدم یا تاخر این «امر ظهور»، زیانی به تو نرساند.»
---------
راز امنیت ایران از نگاه آیت الله جوادی آملی : ما (ایرانیان) به برکت اهل بیت علیهم‌السلام در میدان مین از مصونیت برخورداریم.
---------
«ان یَشَأ یُذهِبكُم ایُّهَا النّاسُ و یأتِ بِآخَرینَ وَ كانَ اللّهُ على ذلكَ قدیر» (نساء: 5.)133 اى مردم، اگر او بخواهد شما را از بین مى‌برد و افراد دیگرى به جاى شما مى‌آورد و خدا بر این كار تواناست.

آیه در سیاق برخى آیات در بى‌نیازى خدا از طاعت مردم و عدم زیان از مخالفت مردم است؛ زیرا آنچه در آسمان و زمین است مِلك اوست. سپس مى‌فرماید: براى خدا هیچ مانعى ندارد كه شما را از بین ببرد و جمعیتى آماده‌تر و مصمّم‌تر جانشین شما كند و خداوند بر این كار توانایى دارد.

شیخ طوسى، طبرسى، میبدى، زمخشرى، قرطبى، آلوسى، فیض كاشانى، طبرى و دیگر مفسّران از رسول خدا نقل كرده‌اند: «وقتى این آیه نازل شد، رسول خدا دست خود را به پشت سلمان زد و فرمود، آن جمعیت قوم این مرد، یعنى مردم عجم و فارس هستند.»

در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم ... سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور
مدیر وبلاگ : مسعود موسوی
مطالب اخیر
موضوعات
پیوندها
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic