نبرد نهایی
امام على علیه‏السلام : هر كس چشم خود را [از نامحرم] فرو بندد، قلبش راحت می‏شود.
رمزگشایی از حملات مشترك راست، چپ و انحرافیون علیه جبهه پایداری؛
جبهه پایداری و برملا شدن جنگ زرگری چپ و راست/وقتی تنها با مطرح شدن نام پایداری، بازی ارتجاع به هم می ریزد/همه چیز مانند سوم تیر 84

 6 مرداد 1390 جبهه پایداری انقلاب اسلامی اعلام موجودیت كرد؛ جریانی كه  با هدف تداوم گفتمان سوم تیر و مرزبندی با جریان نفوذی در دولت و ساكتین فتنه كار خود را آغاز كرد.

به گزارش رجانیوز، از همان روزهای نخست، تشكیل این جبهه كه با پشتوانه معنوی علامه مصباح یزدی و آیت الله خوشوقت صورت گرفت به مذاق دیگر گروه های سیاسی خوش نیامد.
 
اصلاح طلبان و ضد انقلاب از جبهه پایداری به عنوان "اصولگرایان تندرو" یاد كردند، هنوز ضربات كاری و پاسخ های محكم آیت الله مصباح به شبهات دینی تجدیدنظر طلبان در سالهای حاكمیت آنها از اذهان فراموش نشده بود كه دور جدید حملات این طیف به این عالم فرزانه و به تبع آن جبهه پایداری اوج گرفت.
 
علیرضا نوری زاده ضد انقلاب سرشناس كه پای ثابت تحلیل های شبكه های مختلف ماهواره ای است اعلام كرد كه از مصباح و شاگردانش باید ترسید، مصطفی تاج زاده به طور تلویحی وحشت خود را از اعلام موجودیت این جبهه اعلام كرد و گفت «تشکیل دهندگان جبهه پایداری در واقع همان هم فکران سعید امامی هستند و تمام تلاش شان هم این است که تفکر سعید امامی که تا حالا مخفی بوده و اینک علنی شده در تمام ارکان حکومت جاری و ساری شود!» و بی بی سی و دیگر رسانه های خارجی نیز با توسل به اظهارات برخی ساكتین فتنه و جریان های داخلی به طور وی‍ژه ای نوك پیكان حملاتشان را به سمت این جریان گرفتند، تا آنجا كه علی مطهری كه مواضع خاص وی نیاز به توضیح ندارد، اعلام كرد: "تاسیس جبهه پایداری را شبیه تاسیس مسجد ضرار در صدر اسلام می بینم."
 
حملات به جبهه پایداری ادامه داشت، در این میان راست سنتی، موتلفه و تعدادی از چهره های شاخص ساكت فتنه نیز به میدان آمدند و با انواع اهانت ها و دروغ ها علیه این جریان همه توان خود را بسیج كردند تا در انتخابات مجلس، هر جریانی پیروز رقابت شود جز جبهه پایداری. محمد رضا باهنر پیش بینی كرد 23 نفر از اعضای جبهه متحد اصولگرایان در دور نخست از تهران وارد مجلس می شوند، علی مطهری جبهه پایداری را "فاقد پایگاه اجتماعی" جدی خواند، حسن غفوری فرد اظهارات مطهری را تكمیل كرد و گفت: "با توجه به اینکه این تشکل سیاسی به تازگی اعلام موجودیت کرده بعید است از عقبه اجتماعی کافی برخوردار باشد" و حمید رضا كاتوزیان نیز اعلام كرد: "واقعیت این است که جبهه پایداری جریان آقای مشایی است"
 
این اول ماجرا بود، علی عباسپور برادر همسر عبدالله جاسبی نیز به میدان آمد و  تلویحا درخواست رد صلاحیت اعضای جبهه پایداری برای انتخابات مجلس را مطرح كرد: "جبهه پایداری وابستگی هایی به دولت دارد و بیم آن میرود که از قدرت و امکانات دولتی در راستای مقاصد خود در انتخابات استفاده کند. کما اینکه هماکنون نیز شاهد چنین رفتاری از سوی افراد منتسب به جریان انحرافی هستیم و این زنگ خطری است که باید به آن دقت شود. تغییر و تحولاتی در برخی نقاط و زمزمههای نگران کنندهای در این باره شنیده میشود، که مراقبت و دقت نظر بیشتر شورای نگهبان را میطلبد."
 
و در ادامه نیز محسن دعاگو یكی از یاران دیرین هاشمی رفسنجانی به میدان آمد و در اظهاراتی بی سابقه گفت: "من چیزی به عنوان جبهه پایداری را به رسمیت نمی‌شناسم. برخی افراد شاخص این چهره افراد افراطی هستند که نه تحت عنوان اصولگرایی و نه اصلاح‌طلبی نمی‌توان آن‌ها را جمع کرد؛ بر اساس آنچه من اطلاع دارم نتیجه کار این‌ها شکست قطعی است مگر آن‌که رویکرد دیگری غیر از آنچه من اطلاع دارم داشته باشند."
 
و در این میان دبیركل حزب موتلفه نیز از هم قطارانش عقب نماند و ضمن دفاع تمام قد از علی لاریجانی گفت: "در مقابل اعضای جبهه پایداری،‌ چه بسیار اصولگرایانی هم هستند كه آقای لاریجانی را یك اصولگرای تمام عیار می‌دانند."
 
 در كنار مصاحبه های روزانه چهره های یاد شده، حملات ثابت روزنامه های شهرداری تهران، راست سنتی، اصلاح طلبان و ... به جبهه پایداری ادامه داشت. در این میان برخی رسانه های جریان نفوذی در دولت نیز به میدان آمدند تا از این ماجرا عقب نمانند و به تدریج حمله به این جریان در دستور كار آنها قرار گرفت. تقطیع،‌ تحریف و سانسور سخنان اعضای جبهه پایداری در رسانه های مورد اشاره تبدیل به یك خط ثابت خبری شد و در این میان آنچه بیش از همه مشهود بود، هراس جریان های یاد شده از پایگاه اجتماعی و ظرفیت مردمی جبهه پایداری بود.
 
روزها گذشت و سرانجام انتخابات مجلس نهم فرا رسید. نتایج خیره كننده انتخابات تهران و بسیاری از شهرهای بزرگ خط بطلانی بر ماه ها تحلیل و شایعاتی بود كه از سوی مراكز قدرت و ثروت منتشر می شد. تبلیغات كم نظیر احزاب و گروه های سیاسی نیز نتوانست مانع پیروزی معنادار جبهه پایداری در دور نخست انتخابات شود و آرای چهره های گمنام جبهه پایداری در برابر چهره های شاخص جناح راست بخوبی نشان می داد توده های مردم به كدام گفتمان اقبال نشان داده اند.
 
این روند تا دور دوم انتخابات نیز ادامه داشت اما حاصل نهایی انتخابات مجلس نهم حضور 16 نفر از لیست 30 نفره جبهه پایداری در مجلس بود. در بسیاری از شهرهای بزرگ مانند شیراز، اصفهان، بندرعباس، سمنان، مشهد و یزد نیز پیروزی نامزدهای مورد حمایت جبهه پایداری نشان داد گفتمان سوم تیر تا چه حد در میان آحاد مردم جای دارد و حتی اگر كمترین میزان تبلیغات و رسانه نیز در اختیار این جریان باشد، بزرگ ترین پیروزی ها را در پی خواهد داشت.
 
اما پایان انتخابات مجلس نیز خط پایان تخریب های جبهه پایداری نبود. علیرغم بازماندن چهره های سرشناسی مانند غفوری فرد، كاتوزیان،‌عباسپور، بادامچیان،‌ ناطق نوری،‌كواكبیان و ... در انتخابات مجلس و جایگزین شدن نامزدهای مورد حمایت جبهه پایداری و اثبات وزن اجتماعی این گفتمان، تخریب ها روند صعودی به خود گرفت و نزدیك شدن به موعد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم به افزایش تخریب ها علیه این جریان منجر شد.
 
در حالی كه بیش از 8 ماه تا انتخابات 24 خرداد ماه 92 باقی مانده است، باز هم فصل مشترك رسانه های جریان های مختلف سیاسی حمله به جبهه پایداری شده است. تقریبا روزی نیست كه نام های كاندیداهای احتمالی مورد حمایت جبهه پایداری برای انتخابات ریاست جمهوری در رسانه های مختلف مطرح نشود و افرادی مانند سعید جلیلی،‌ كامران باقری لنكرانی و ... مورد حمله سایت ها و رسانه های مورد اشاره قرار نگیرند.
 
پرداختن به شایعات مختلف مانند انشعاب جبهه پایداری و ادامه حملات جریان نفوذی در دولت و یاران هاشمی رفسنجانی به علامه مصباح یزدی، بخش دیگری از این پازل است؛ به عبارت دیگر جبهه پایداری كه همان ادامه سوم تیر 84 است و با عبور از اشخاص و فرد محوری، با تاكید بر گفتمان اصلح، اعلام كرده قصد ورود زودهنگام به انتخابات ریاست جمهوری را ندارد، فصل مشترك حملات این روزهای انحرافیون، اصلاح طلبان، ضد انقلاب و جناح راست شده و علت آن را نیز باید در استقلال از كانون های قدرت و ثروت و بدنه اجتماعی فعال و كارآمد آن دانست.
 
در آخرین نمونه نیز یك روزنامه تازه منتشر شده نزدیك به هاشمی رفسنجانی كه تامین منابع مالی آن در هاله ای از ابهام است،‌ در ویژه نامه ای تخریبی، حمله به آیت الله مصباح یزدی و جبهه پایداری را در دستور كار قرار داده است. وی‍ژه نامه ای سطحی و ژروزنالیستی كه مطالب آن كه بصورت یكطرفه و مخلوط از كدهای درست و غلط تاریخی، بار دیگر حقد و كینه جریان اصلاحات و حامی هاشمی از آیت الله را نشان داده است.
 
اوج گیری حملات جناح های مختلف سیاسی به جبهه پایداری و رقبای دیروز كه امروز با هم در حذف علامه و یارانش از عرصه سیاسی با هم متحد شده اند، آشكارا نشان می دهد جنگ زرگری میان چپ و راست كه سالها به عنوان دوقطبی سیاسی كشور افكار عمومی را با خود درگیر كرده بود، این روزها دیگر خریداری ندارد. جبهه پایداری توانسته به خوبی نمایندگی جریانی را انجام دهد كه فراتر از چپ و راست و احزاب مخلتف عمل می كند و تفاوت ماهوی آن با دیگر جریان ها در مردمی و انقلابی بودن آن است؛ وامدار نبودن به اشخاص و گروه ها و آرمانگرایانه فكر و عمل كردن شاخصه های اصلی جریانی است كه این روزها محور مشترك حملات همه طیف های سیاسی و انحرافیون از خط امام و رهبری شده است؛ همه چیز مانند سوم تیر 84، این بار هم "ملت" كار را تمام خواهند كرد.
نوع مطلب : مقالات، سیاسی، جبهه پایداری انقلاب اسلامی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

حدیث از امام رضا (ع) :"همانا از كسانی كه مدعی مودت ما اهل بیت (ع) هستند، كسی هست كه در فتنه‌گری، برای شیعیان ما از دجال شدیدتر است. (راوی) گفتم: برای چه؟ (امام) فرمودند: به خاطر دوستی با دشمنان ما و دشمنی با دوستانمان. چون چنین شد، حق با باطل آمیخته می‌شود و مؤمن از منافق بازشناخته نمی‌شود."
---------
امام خامنه ای(حفظه الله) : بصیرت یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین (ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت.
-------
امام صادق(ع) فرموده‌اند "ایمان خود را قبل از ظهور تكمیل كنید چون در لحظات ظهور ایمانها به سختی مورد امتحان و ابتلاء قرار می‌گیرند. "(كافی/1/370/6 ؛ كمال‌الدین/1/18)
-------
آیت الله محمد تقی مصباح یزدی :
در پاسخ به سؤالی مبنی چگونگی مقابله جوانان با مفاسد اخلاقی، گفت: بهترین و آسان‌ترین راهی که جوانان می‌توانند برای مقابله با مفاسد اتخاذ کنند، توسل به حضرت بقیة‌الله‌الاعظم(عج) است.
-------
عبدالله بن سنان می‌گوید: حضرت صادق علیه السلام فرمود: به زودی شبهه‌‌ای عارض شما می‌گردد؛ پس (در ایام) بدون نشانه‌ای که دیده شود و بدون امامی که شما را هدایت کند باقی خواهید ماند. در آن روز کسی نجات نمی‌یابد مگر آن کسی که به دعای غریق، دعا کند.
عرض کردم: «دعای غریق چیست؟» فرمود: می‌گویی:
یا اللهُ یا رَحْمنُ یا رَحِیمُ یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ
من گفتم: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الاَبْصارِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ. (راوی کلمه و الابصار را به دعا اضافه نمود) حضرت صادق علیه السلام فرمودند: «به راستی که خدای عزّوجل مقلب القلوب و الابصار است، اما آن‌چنان که من گفتم بگو: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ.»
----------
اگر این ولایت فقیه جهانگیر شود، امام زمان ما خواهد آمد، و این مقدمه سازی برای ظهور حضرت است. ما در دوران نائب امام زمان امتحان می‌شویم برای خود حضرت؛ اگر در امتحانات پای رکاب ولی فقیه ـ نائب امام زمان(ع) ـ پیروز شدیم، به امام زمان(ع) خواهیم رسید.
--------
امام صادق(ع):«امام خودت را بشناس، زیرا، هرگاه، امام خود را شناختی، تقدم یا تاخر این «امر ظهور»، زیانی به تو نرساند.»
---------
راز امنیت ایران از نگاه آیت الله جوادی آملی : ما (ایرانیان) به برکت اهل بیت علیهم‌السلام در میدان مین از مصونیت برخورداریم.
---------
«ان یَشَأ یُذهِبكُم ایُّهَا النّاسُ و یأتِ بِآخَرینَ وَ كانَ اللّهُ على ذلكَ قدیر» (نساء: 5.)133 اى مردم، اگر او بخواهد شما را از بین مى‌برد و افراد دیگرى به جاى شما مى‌آورد و خدا بر این كار تواناست.

آیه در سیاق برخى آیات در بى‌نیازى خدا از طاعت مردم و عدم زیان از مخالفت مردم است؛ زیرا آنچه در آسمان و زمین است مِلك اوست. سپس مى‌فرماید: براى خدا هیچ مانعى ندارد كه شما را از بین ببرد و جمعیتى آماده‌تر و مصمّم‌تر جانشین شما كند و خداوند بر این كار توانایى دارد.

شیخ طوسى، طبرسى، میبدى، زمخشرى، قرطبى، آلوسى، فیض كاشانى، طبرى و دیگر مفسّران از رسول خدا نقل كرده‌اند: «وقتى این آیه نازل شد، رسول خدا دست خود را به پشت سلمان زد و فرمود، آن جمعیت قوم این مرد، یعنى مردم عجم و فارس هستند.»

در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم ... سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور
مدیر وبلاگ : مسعود موسوی
مطالب اخیر
موضوعات
پیوندها
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات