نبرد نهایی
امام على علیه‏السلام : هر كس چشم خود را [از نامحرم] فرو بندد، قلبش راحت می‏شود.
سخنگوی جبهه پایداری در همایش حصن ولایت /
دامن زدن به اختلافات مسئولین نظام خیانت است/ برخی برای توجیه خیانت، بهانه‌های بنی‌اسرائیلی می‎تراشند

همایش «حصن ولایت» از سوی شاخه دانشگاهیان جبهه پایداری انقلاب اسلامی استان فارس، پنجشنبه 17 آبان ماه در شیراز برگزار گردید. این همایش که با حضور آیت الله رجبی قائم مقام موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره ) و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، حجت الاسلام و المسلمین علی مصباح یزدی، اساتید محترم حوزه و دانشگاه،حجت الاسلام والمسلمین کاویانی، دکتر باقری لنکرانی و دکتر ضرغام صادقی نماینده مردم شیراز در تالار فجر دانشگاه شیراز برگزار شد.

به گزارش رجانیوز، دکتر باقری لنکرانی سخنگوی جبهه پایداری انقلاب اسلامی به عنوان اولین سخنران همایش با گرامی داشت یاد عالم مجاهد آیت الله ملک حسینی و مرحوم آقا شیخ عباس قمی سخنان خود را آغاز کرد.
 
باقری لنکرانی ضمن تاکید بر اهمیت عبرت از تاریخ گفت: یکی از سنت‌هایی که درتفکر و سیره اسلامی توجه به آن لازم است عبرت گیری از وقایع و حوادث است. قرآن کریم هر گاه داستانی بیان می کند، هدفش تفکر، تدبیر و عبرت گرفتن در آنهاست. در احادیث و روایات نیز بر عبرت گرفتن از تاریخ بسیار تاکید شده است.
 
در تاریخ 30 ساله انقلاب اسلامی می‌بینیم که از بعضی چالش‌های مشابه چندین بار گزیده شده‌ایم. اما با این وجود آن طور که باید، عبرت گرفته نمی‌شود. و دقت نمی‌کنیم که مومن نباید دوبار از یک سوراخ گزیده شود.
 
وی با اشاره به موضوع اختلاف نظر افراد بخصوص بین دینداران و دین شناسان اظهار داشت: اختلاف نظر بین افراد امر جدیدی نیست . و تعبیر قرآن کریم این است که این اختلافات در بین مومنین و کسانی که داعیه دین دارند نیز اتفاق می افتد و آیات سوره بقره نیز به این موضوع اشاره می کند که بعد از اینکه علم پیدا کردند، با هم اختلاف پیدا کردند.
به نظر می رسد ریشه اصلی این اختلافات یکی سطح برداشت و سطوح مختلف بصیرتی افراد است که در برابر وقایع مختلف وجود دارد. و دیگری پیروی از هوای نفس است. پس ما در این اختلافات شاهد دو چالش هستیم که باید مورد مداقه قرار گیرد و از آنها غفلت نکنیم.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه داستان مسجد ضرار یکی از داستان‌های هشدار دهنده است، اظهار داشت: عده ای به بهانه اینکه جمعیت مدینة النبی زیاد شده و شهر گسترش یافته است و مسجد النبی برای مومنین و نمازگزاران کافی نیست، از پول خود - نه از پول بیت المال - مسجدی ساختند. اما می بینیم که از سوی خداوند حکیم،اساس مسجد مورد تخطئه قرار می گیرد. برخورد قرآن کریم این است که این مسجد باید خراب شود. و خدا لعنت می کند کسانی که این مسجد را ساختند. زیرا این مسجد برای این ساخته می شود که باعث تفرقه بین مسلمین شود و کمینگاه دشمنان اسلام گردد.
 
از این داستان می توان این عبرت و درس را بگیریم که به صرف اینکه کسی ادعای مسلمانی کند و به صرف اینکه کسی سابقه و گذشته و ظاهر متشرع و خوبی داشته باشد، حق نداریم برای امور مهم جامعه هم به او اعتماد کنیم.
 
در مسائل اجتماعی و سیاسی، بخش مهمی از اختلافات به تفاوت برداشت‌ها و شناخت‌ها بر می گردد. برخی این دید و بصیرت را ندارند که پشت پرده وقایع را ببینند و متوجه شوند که اصل، انگیزه وهدف این ماجرا و موضوع به وجود آمده چیست؟
 
 افرادی در گذشته سوابق خوبی داشتند اما بعدا دچار عوارضی می شوند. همانطور که مقام معظم رهبر ی فرمودند عده‌ای روزی همبال ملائکه پرواز می‌کردند امروز از شیاطین بدترنند. چون چرب و شیرین دنیا آنها را گرفتار کرده و باید همشه این جمله امام را نیز به خاطر داشته باشیم که میزان حال فعلی افراد است.
 
لنکرانی با اشاره به برخی افراد که چرب و شیرین دنیا آنها را به بدترین ضلالت سوق داده است، گفت: بسیار بسیار تلخ است که فردی که روزگاری اهل فضل بوده و حتی ملبس به لباس شریف روحانیت، کارش به جایی می رسد که رسما" به اسراییل، دشمن مبنایی اسلام و مسلمین، سفر می کند. من وقتی به وضعیت فکری امثال ایشان در سالهای 59 و 60 و 61  فکر می کنم و به وضعیت اسفبار ایشان در سالهای اخیر می نگرم، بسیار تاسف می خورم. و به خدا پناه می برم.
 
 دکترلنکرانی موضوع دوم اختلاف بین افراد ومومنین را پیروی از هوای نفس دانست و افزود: در روایات معصومین (ع) آمده است که آخرین چیزی که از دل صدیقین خارج می شود حب ریاست است.
 
ایشان با یادآوری داستان غدیر خم که داستان بسیار عبرت آموز و تکان دهنده ای است، چنین ادامه داد: در جریان غدیر خم پیامبر عظیم شان اسلام (ص) با توجه به دستور خداوند، همه تمهیدات را برای اجرای فرامین الهی به کار می گیرند و می فرمایند همه کسانی که جلو تر رفته اند خبر کنید تا باز گردند و صبر میکنیم تمام کسانی که عقب تر از ما هستند برسند.
 
در آغاز خطبه غدیر نیز برای اطمینان بخشی و توجه همگان به همه جهت ها رو می کنند و سوال می فر مایند:  آیا همه صدای مرا می شنوند؟ و بعد از گرفتن تاییدها و اقرار های مکرر  از حاضران، سخنانشان را ادامه می دهند. و در پایان خطبه شریف نیز می فرمایند اکنون همه با امیر المومنین علی (ع) بیعت کنند.
 
عده ای می گویند، یا رسول الله اگر بخواهید از همه بیعت بگیرید خیلی طول می کشد! هوا گرم است! حضرت ختمی مرتبت (ص) ضمن دستوراتی برای راحتی مردم، می فرمایند: هر قدر زمان لازم باشد حتی چند روز همین جا صبر می کنیم.
 
اما با وجودی که همه با حضرت علی (ع) به عنوان امیرالمومنین بیعت می کنند، هفتاد روز بعد پس از رحلت پیامبر بزرگوار اسلام (ص)، اتفاقاتی رخ می دهد که سرنوشت تاریخ اسلام و تاریخ بشریت را تغییر می دهد.
 
سخنگوی جبهه پایداری انقلاب اسلامی با اشاره به سخت تر شدن امتحانات الهی افزود: هرچه به ایام ظهور نزدیک تر می شویم امتحان ها سخت تر می شود چون ظرفیتها بالاتر می رود.
 
تمام داستان تاریخ بشریت که باید از آنها عبرت بگیریم در یک نکته خلاصه می شود: اگر در همه کارهایمان ولایت را ملاک و معیار قرار دهیم و در عمل نیز متعهد به ولایت باشیم می توانیم از فتنه ها سالم عبور کنیم و اتفاقات اندوهبار گذشته برای ما تکرار نمی شود.
 
این استاد دانشگاه افزود: خداوند حجت های روشن بسیاری برای ما قرارداده.کشورهای اطراف را که نگاه می کنیم بحرانهایی که با آن روبرو هستند و آینده ای تاریکی که در انتظار آنهاست اما کشور ما به لطف رهبری با ثبات و آزاد پابرجاست. حافظ این مملکت و رکنی که کشور مار ا در تلاطمات نگه داشت ولایت بوده و هست.
 
 وظیفه را ولایت تعیین می کند و اگر کسی وظیفه خود را از غیر از ولایت بگیرد از درک ناقص و بی بصیرتی اوست.  ما باید در برابر نعمت ولایت آنچه وظیفه ماست انجام دهیم و قلباً و عملاً باید شکر گذار خداوند باشیم.و بزرگترین شکر گزاری این است که از نعمت وجودی ایشان و از جهت گیری که برای نظام مقدس ما مشخص کرده اند استفاده کنیم. کار کسی که به نوعی از ارشادات این رکن رکین خود را محروم کند بی خردی و حماقت است.
 
وزیر بهداشت دولت نهم ضمن تاکید بر حفظ وحدت مسئولین اظهار داشت: اخیرا مقام معظم رهبری فرمودند هر کسی باعث اختلاف بین قوای سه گانه شود خیانت می کند.حال اگر کسی به بهانه های مختلف تفرقه افکنی کند و این اختلاف را ایجاد کند مصداق قوم بنی اسرائیل و داستان سوره بقره است. که بهانه گیری می کردند و می گفتند یا موسی از خدا بخواه برای ما روشن کند، این ماده گاو  که دستور می دهد  آن را ذبح کنیم چگونه گاوی است؟ می فرماید نه پیر و از کار افتاده و نه جوان باشد. گفتند رنگ آن چگونه باشد؟  فرمود: زرد که بیندگان را شاد کند. گفتند هنوز برای ما مبهم است که چگونه گاوی باشد!...
 
دکتر لنکرانی با اشاره به روایتی از امام محمد باقر (ع) که فرمودند:به هیچ چیزی مثل ولایت دعوت نشده ایم، ادامه داد اصل، ولایت است. یعنی در برابر اختلافها و تفاوت سلیقه ها یک شاغول و معیار داریم. اگر کسی به بهانه های مختلف خود را ازاین شاغول و معیار محروم کرد، در فتنه ها غرق خواهد شد.
 
متاسفانه بعضی از نخبگان سیاسی به خیال اینکه اجتهاد سیاسی دارند خود را از مسیر نورانی که رهبری انقلاب اسلامی هوشمندانه و با اتکا به فراست الهی و با اتکا به اصول و موازین برای ما تبیین می کنند، محروم می کنند.
 اگر امروز رهبر عزیزمان می فرمایند در صحنه بین المللی باید حضور آگاهانه،مقتدرانه و هوشمندانه ای داشته باشیم و از اختلاف افکنی خودداری کنیم حداقل با تجربه گذشته مراجعه کنند و بدانند که راه درست همان است که ولایت می گوید.
 
دبیر جبهه پایداری فارس با گرامیداشت یاد عالم مجاهد آیت الله ملک حسینی در بزرگداشت مقام این بزرگمردگفت: ایشان هیچ گاه در اصول و مبانی و در جایی که احساس می کرد یک رکن از ارکان دینی مورد هجمه قرار گرفته کوتاه نمی آمد ولو اینکه همه مخالفت می کردند، شجاعانه ایستادگی می کردند. ایشان نسبت به رکن ولایت فقیه نیز همیشه مطیع و همراه بودند. و خود را با رهبری تنظیم می کردند.
نوع مطلب : سیاسی، جبهه پایداری انقلاب اسلامی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

حدیث از امام رضا (ع) :"همانا از كسانی كه مدعی مودت ما اهل بیت (ع) هستند، كسی هست كه در فتنه‌گری، برای شیعیان ما از دجال شدیدتر است. (راوی) گفتم: برای چه؟ (امام) فرمودند: به خاطر دوستی با دشمنان ما و دشمنی با دوستانمان. چون چنین شد، حق با باطل آمیخته می‌شود و مؤمن از منافق بازشناخته نمی‌شود."
---------
امام خامنه ای(حفظه الله) : بصیرت یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین (ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت.
-------
امام صادق(ع) فرموده‌اند "ایمان خود را قبل از ظهور تكمیل كنید چون در لحظات ظهور ایمانها به سختی مورد امتحان و ابتلاء قرار می‌گیرند. "(كافی/1/370/6 ؛ كمال‌الدین/1/18)
-------
آیت الله محمد تقی مصباح یزدی :
در پاسخ به سؤالی مبنی چگونگی مقابله جوانان با مفاسد اخلاقی، گفت: بهترین و آسان‌ترین راهی که جوانان می‌توانند برای مقابله با مفاسد اتخاذ کنند، توسل به حضرت بقیة‌الله‌الاعظم(عج) است.
-------
عبدالله بن سنان می‌گوید: حضرت صادق علیه السلام فرمود: به زودی شبهه‌‌ای عارض شما می‌گردد؛ پس (در ایام) بدون نشانه‌ای که دیده شود و بدون امامی که شما را هدایت کند باقی خواهید ماند. در آن روز کسی نجات نمی‌یابد مگر آن کسی که به دعای غریق، دعا کند.
عرض کردم: «دعای غریق چیست؟» فرمود: می‌گویی:
یا اللهُ یا رَحْمنُ یا رَحِیمُ یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ
من گفتم: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الاَبْصارِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ. (راوی کلمه و الابصار را به دعا اضافه نمود) حضرت صادق علیه السلام فرمودند: «به راستی که خدای عزّوجل مقلب القلوب و الابصار است، اما آن‌چنان که من گفتم بگو: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ.»
----------
اگر این ولایت فقیه جهانگیر شود، امام زمان ما خواهد آمد، و این مقدمه سازی برای ظهور حضرت است. ما در دوران نائب امام زمان امتحان می‌شویم برای خود حضرت؛ اگر در امتحانات پای رکاب ولی فقیه ـ نائب امام زمان(ع) ـ پیروز شدیم، به امام زمان(ع) خواهیم رسید.
--------
امام صادق(ع):«امام خودت را بشناس، زیرا، هرگاه، امام خود را شناختی، تقدم یا تاخر این «امر ظهور»، زیانی به تو نرساند.»
---------
راز امنیت ایران از نگاه آیت الله جوادی آملی : ما (ایرانیان) به برکت اهل بیت علیهم‌السلام در میدان مین از مصونیت برخورداریم.
---------
«ان یَشَأ یُذهِبكُم ایُّهَا النّاسُ و یأتِ بِآخَرینَ وَ كانَ اللّهُ على ذلكَ قدیر» (نساء: 5.)133 اى مردم، اگر او بخواهد شما را از بین مى‌برد و افراد دیگرى به جاى شما مى‌آورد و خدا بر این كار تواناست.

آیه در سیاق برخى آیات در بى‌نیازى خدا از طاعت مردم و عدم زیان از مخالفت مردم است؛ زیرا آنچه در آسمان و زمین است مِلك اوست. سپس مى‌فرماید: براى خدا هیچ مانعى ندارد كه شما را از بین ببرد و جمعیتى آماده‌تر و مصمّم‌تر جانشین شما كند و خداوند بر این كار توانایى دارد.

شیخ طوسى، طبرسى، میبدى، زمخشرى، قرطبى، آلوسى، فیض كاشانى، طبرى و دیگر مفسّران از رسول خدا نقل كرده‌اند: «وقتى این آیه نازل شد، رسول خدا دست خود را به پشت سلمان زد و فرمود، آن جمعیت قوم این مرد، یعنى مردم عجم و فارس هستند.»

در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم ... سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور
مدیر وبلاگ : مسعود موسوی
مطالب اخیر
موضوعات
پیوندها
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic