نبرد نهایی
امام على علیه‏السلام : هر كس چشم خود را [از نامحرم] فرو بندد، قلبش راحت می‏شود.
آقاتهرانی: برخی به دنبال غافل شدن ما از ابعاد فتنه هستند

دبیرکل جبهه پایداری با اشاره به اهمیت تدابیر ولایت فقیه در براندازی فتنه‌های مختلف، بیان کرد: متأسفانه ما هنوز ارزش واقعی ولایت فقیه را نمی‌دانیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقا تهرانی در جمع طلاب موسسه آموزشی امام خمینی‌(ره) بصیرت را تنها راه رهایی از فتنه‌های گوناگون دانست و گفت: در فتنه وقتی هوا مه آلود شد، برای عبور از مه نیاز به مه‌شکن خواهیم داشت و اگر آن را نداشته باشیم مطمئنا از راه درست پرت خواهیم شد.
 
وی ادامه داد: در زمان فتنه تشخیص حق و باطل سخت است و بهترین کاری که می‌توان در این زمان انجام داد بصیرت‌دهی و بصیرت‌افزایی است.
 
دبیر کل جبهه پایداری اضافه کرد: در این زمینه ما علاوه بر اینکه اقدام به بصیرت‌دهی به دیگران می‌کنیم باید بصیرت و شناخت درست خود از مسائل مختلف را بالا ببریم.
 
استفاده دشمن از ظواهر دینی برای فریب مردم
 
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از ولایت فقیه به عنوان رکن اساسی جامعه اسلامی یاد کرد و اظهار داشت: برخی متوجه نیستند که حاکمیت ولایی خودش یک ارزش بالا در تثبیت نظام اسلامی است.
 
این فعال سیاسی ابراز داشت: همه ممکن است در زمینه ولایت فقیه اشتباه کنند، برخی برای فریب دادن مردم از ظواهر دینی از جمله نماز استفاده می‌کنند، نماز و ولایت فقیه هر دو رکن هستند، باید بتوان در شرایط مختلف ظاهر و باطن را تشخیص داد.
 
آقاتهرانی افزود: زمانی بحث بر سر این است که مردم امام علی علیه السلام را قبول کنند این کار سختی نیست و قبول می‌کنند، اما زمانی می‌آید که دشمن قرآن‌ها را بر سر نیزه می‌کند این زمان خیلی سخت است که بین قرآن که کلام خداوند است و امام علی علیه‌السلام که جانشین برحق خداوند است درست را انتخاب کرد و در این شرایط برخی فریب دشمن را می‌خورند.
 
وی اذعان کرد: نباید در شرایط عادی خوارج را دشنام داد و گفت که اگر ما بودیم از امام علی علیه السلام دفاع می‌کردیم، باید دید واقعا اگر کسی در این شرایط قرار گیرد می‌تواند از جانشین خدا یا ولی فقیه دفاع کند یا فریب ظاهر سازی‌های دشمن را می‌خورد؟
 
برخی به دنبال غافل شدن ما از ابعاد فتنه هستند
 
دبیر کل جبهه پایداری بیان کرد: در شرایط فعلی باید هوشیار بود الان برخی دوست ندارند بحث فتنه به میان آید و می‌گویند این بحث‌ها دیگر تمام شده و نمی‌خواهد آن را به میان بکشید.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این افراد می‌‌خواهند ما از ابعاد مختلف فتنه غافل شویم و یکی از مهمترین موضوعات در چنین شرایطی سر وقت رسیدن و به وظیفه عمل کردن است.
 
آقاتهرانی افزود: ممکن است کسانی آماده رویارویی با فتنه باشند اما دیر این کار را انجام دهند، در عصر عاشورا کسانی که یک ساعت دیر رسیدند نتوانستند کاری انجام دهند و در تمام فتنه‌ها اگر ما دیر عمل کنیم موفق نخواهیم شد.
 
حضور به موقع راهکاری برای نابودی فتنه
 
وی ضمن بیان اینکه برخی معتقدند همیشه باید سکوت کرد گفت: ما باید حضور به موقع و فریاد به موقع داشته باشیم، این نیست که سکوت همیشه بهترین راه باشد.
 
دبیر کل جبهه پایداری اضافه کرد: اگر این درست بود کسانی که در کربلا حضور نیافتند و در مقابل دشمن سکوت کردند باید بهترین کار را انجام داده باشند، در حالی که کار آنها اصلا هم خوب نبوده است.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در جامعه اسلامی باید ارزش ولایت فقیه بیان شود و مردم با اهمیت حضور ولی فقیه آشنا شوند ولی متاسفانه ما هنوز ارزش واقعی ولایت فقیه را نمی‌دانیم.
 
آقاتهرانی با اشاره به عظمت شخص رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: این وجود مبارکی که الان خداوند به ما داده است در تاریخ بی سابقه است و شرایط کنونی به نحوی است که انبیا آرزوی این زمان را داشته‌اند.
 
وی افزود: دشمن از اسلام و تشیع می‌ترسد، در تشیع همین ولی فقیه است که لرزه بر اندام دشمنان انداخته و موجب شکست‌های متوالی آنها می‌شود.
 
حرف ولی فقیه را در تمام امور خود ملاک قرار دهیم
 
دبیرکل جبهه پایداری ادامه داد: اگر در میان خود ما ولایت فقیه به درستی شناخته می‌شد و خودمان آنطور که باید در حمایت از ولی فقیه می‌ایستادیم، الان در سرتاسر جهان افراد زیادی عظمت ولی فقیه را می‌شناختند.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه بحث ولایت فقیه اول باید در میان طلبه‌ها جا بیافتد، ابراز داشت: ما باید حرف ولی فقیه را در تمام امور خود ملاک قرار دهیم و دیگران را به وسیله همین حرف میزان کنیم.
نوع مطلب : سیاسی، جبهه پایداری انقلاب اسلامی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

حدیث از امام رضا (ع) :"همانا از كسانی كه مدعی مودت ما اهل بیت (ع) هستند، كسی هست كه در فتنه‌گری، برای شیعیان ما از دجال شدیدتر است. (راوی) گفتم: برای چه؟ (امام) فرمودند: به خاطر دوستی با دشمنان ما و دشمنی با دوستانمان. چون چنین شد، حق با باطل آمیخته می‌شود و مؤمن از منافق بازشناخته نمی‌شود."
---------
امام خامنه ای(حفظه الله) : بصیرت یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین (ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت.
-------
امام صادق(ع) فرموده‌اند "ایمان خود را قبل از ظهور تكمیل كنید چون در لحظات ظهور ایمانها به سختی مورد امتحان و ابتلاء قرار می‌گیرند. "(كافی/1/370/6 ؛ كمال‌الدین/1/18)
-------
آیت الله محمد تقی مصباح یزدی :
در پاسخ به سؤالی مبنی چگونگی مقابله جوانان با مفاسد اخلاقی، گفت: بهترین و آسان‌ترین راهی که جوانان می‌توانند برای مقابله با مفاسد اتخاذ کنند، توسل به حضرت بقیة‌الله‌الاعظم(عج) است.
-------
عبدالله بن سنان می‌گوید: حضرت صادق علیه السلام فرمود: به زودی شبهه‌‌ای عارض شما می‌گردد؛ پس (در ایام) بدون نشانه‌ای که دیده شود و بدون امامی که شما را هدایت کند باقی خواهید ماند. در آن روز کسی نجات نمی‌یابد مگر آن کسی که به دعای غریق، دعا کند.
عرض کردم: «دعای غریق چیست؟» فرمود: می‌گویی:
یا اللهُ یا رَحْمنُ یا رَحِیمُ یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ
من گفتم: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الاَبْصارِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ. (راوی کلمه و الابصار را به دعا اضافه نمود) حضرت صادق علیه السلام فرمودند: «به راستی که خدای عزّوجل مقلب القلوب و الابصار است، اما آن‌چنان که من گفتم بگو: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ.»
----------
اگر این ولایت فقیه جهانگیر شود، امام زمان ما خواهد آمد، و این مقدمه سازی برای ظهور حضرت است. ما در دوران نائب امام زمان امتحان می‌شویم برای خود حضرت؛ اگر در امتحانات پای رکاب ولی فقیه ـ نائب امام زمان(ع) ـ پیروز شدیم، به امام زمان(ع) خواهیم رسید.
--------
امام صادق(ع):«امام خودت را بشناس، زیرا، هرگاه، امام خود را شناختی، تقدم یا تاخر این «امر ظهور»، زیانی به تو نرساند.»
---------
راز امنیت ایران از نگاه آیت الله جوادی آملی : ما (ایرانیان) به برکت اهل بیت علیهم‌السلام در میدان مین از مصونیت برخورداریم.
---------
«ان یَشَأ یُذهِبكُم ایُّهَا النّاسُ و یأتِ بِآخَرینَ وَ كانَ اللّهُ على ذلكَ قدیر» (نساء: 5.)133 اى مردم، اگر او بخواهد شما را از بین مى‌برد و افراد دیگرى به جاى شما مى‌آورد و خدا بر این كار تواناست.

آیه در سیاق برخى آیات در بى‌نیازى خدا از طاعت مردم و عدم زیان از مخالفت مردم است؛ زیرا آنچه در آسمان و زمین است مِلك اوست. سپس مى‌فرماید: براى خدا هیچ مانعى ندارد كه شما را از بین ببرد و جمعیتى آماده‌تر و مصمّم‌تر جانشین شما كند و خداوند بر این كار توانایى دارد.

شیخ طوسى، طبرسى، میبدى، زمخشرى، قرطبى، آلوسى، فیض كاشانى، طبرى و دیگر مفسّران از رسول خدا نقل كرده‌اند: «وقتى این آیه نازل شد، رسول خدا دست خود را به پشت سلمان زد و فرمود، آن جمعیت قوم این مرد، یعنى مردم عجم و فارس هستند.»

در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم ... سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور
مدیر وبلاگ : مسعود موسوی
مطالب اخیر
موضوعات
پیوندها
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic