نبرد نهایی
امام على علیه‏السلام : هر كس چشم خود را [از نامحرم] فرو بندد، قلبش راحت می‏شود.
تحلیل جالب ارگان كلیسای مسیحیان صهیونیست امریكا درباره ایران/
پیش بینی "حزقیل نبی" درباره آینده اسرائیل چه بود؟ /امریكا نفرین شده است و دیگر توان جلوگیری از نفوذ ایران را ندارد

گروه بین‌الملل ـ حمداله عمادی حیدری: قانون "مقابله با نفوذ ایران در نیم کره غربی" در حالی در كنگره آمریكا تصویب شده و توسط باراك اوباما رئیس جمهوری این كشور ابلاغ شد كه علاوه بر تلاش امریكا برای تشدید پروژه ایران‌هراسی،‌ تحلیلگران این اقدام را شاهدی بر افزایش قدرت جهانی جمهوری اسلامی اعلام كرد‌ه‌اند.

 
به گزارش رجانیوز، كارشناسان مسائل بین الملل معتقدند كه قدرت راهبردی تهران نه تنها در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا و در نتیجه بیداری اسلامی در این منطقه بلكه در آمریكای لاتین و در حیات خلوت امریكا نیز افزایش یافته و تصویب قانون "مقابله با نفوذ ایران در نیم کره غربی" در واشنگتن را دلیلی بر مدعای خود ارزیابی كردند.
 
این تحلیلگران با اشاره به اینكه این قانون، علاوه بر ایران، حزب الله لبنان را نیز شامل می شود، چنین اقدامی را حاكی از نگرانی واشنگتن از تشكیل حلقه های ضدامپریالیستی-ضدصهیونیستی متشكل از جریان‌ مقاومت اسلامی خاورمیانه و جریان های چپ آمریكای لاتین اعلام كرده‌اند.
 
گفتنی است كه جریان های چپ آمریكای لاتین چه در كشورهایی كه قدرت سیاسی را چپ ها به دست گرفته‌اند و چه در كشورهایی كه چپ‌ها در حال مبارزه برای كسب قدرت هستند بویژه در مكزیك، كانادا و كلمبیا كه با ایالات متحده مرز دارند، به صورت تاریخی از آرمان‌های آزادی خواهانه مردم فلسطین علیه امپریالیسم و صهیونیسم جهانی حمایت كرده‌اند.
 
در همین زمینه مجله "ترامپت"، ارگان كلیسای "خدا" در فیلادلفیا از سردمداران كلیسای "اوانجلیك" و یهودی-صهیونیسم در مطلبی تحت عنوان "تحریم ها علیه ایران، ترور را به خاك آمریكا نزدیك می‌كند" در سوم ژانویه 2013، نسبت به همكاری نزدیك حزب الله لبنان و گروه های چپ مكزیك برای حمله نظامی به آمریكا ابراز نگرانی كرد.
 
این رسانه آمریكایی به نقل از منابع نظامی اسرائیل از نزدیكی حزب الله لبنان با گروه‌های مبارز در مناطق شمالی مرز مكزیك با ایالات متحده خبر داد.
 
این مجله آمریكایی به نقل از روزنامه صهیونیستی "یدیعوت آحارونوت" نوشت: دستگاه های اطلاعاتی غربی مدارك زیادی مبنی بر همكاری گسترده شورشیان مكزیك به عنوان حاكمان بلامنازع مناطق شمالی این كشور در مرز با آمریكا با نیروهای حزب الله در اختیار دارند.
 
این روزنامه با ابراز نگرانی از این همكاری‌ها، نسبت به استفاده حزب‌الله لبنان از این همكاری‌ها علیه اهداف آمریكایی، اسرائیلی و غربی ابراز نگرانی كرد.
 
مجله "ترامپت" به نقل از منابع امنیتی غربی از جمع آوری گسترده اطلاعات درباره زیرساخت‌های آمریكا توسط شبكه عوامل حزب‌الله خبر داده و نوشت:  حزب‌الله لبنان به رهبری ایران، قدرت ایجاد شورش‌های اجتماعی در ایالات متحده را دارد.
 
این رسانه مسیحی-صهیونیست‌های ایالات متحده، تهدیدهای نظامی واشنگتن و تل آویو علیه جمهوری اسلامی را هم یادآور شده و با ابراز تردید نسبت به شكست تهران در تقابل نظامی نوشته است: دولت آمریكا ممكن است توانایی شكست ایران در یك حمله نظامی تمام عیار را داشته باشد اما توان مهار عملیات های "بزن در رو" گروه‌هایی چون حزب‌الله را ندارد.
 
ارگان كلیسای مسیحی-صهیونیست‌ها در فیلادلفیا، تقابل با ایران و حزب الله لبنان را به اعتقاد به نبردهای آخرالزمانی توسط صهیونیست‌ها نیز مرتبط كرده و اضافه كرد: در عهد قدیم، حزقیل نبی روزی را پیش بینی كرده بود كه در آخرالزمان، اسرائیل در محاصره تروریسم، شورش و فروپاشی اجتماعی قرار می گیرد.
 
مجله "ترامپت" ادامه داد: شورشی كه حزقیل نبی پیش بینی كرده، می‌تواند ناشی از محاصره اقتصادی آمریكا یا حتی خشونت ناشی از تروریست‌های خارجی باشد. 
 
این رسانه آمریكایی، نقل قولی از مزامیر 127 داوود تحت عنوان "فقط خدا می تواند شهر را حفظ كند نگهبان بیدار می‌شود در حالی كه بیداری‌اش سودی ندارد" را نیز یادآور شد و نوشت: آمریكا لعنت شده است و دیگر خدا حافظ آن نیست. به همین خاطر است كه تلاش‌های آمریكا برای كاهش نفوذ ایران به مشكلات بزرگتری برای خودش منجر می شود.
 
ارگان مسیحی-صهیونیست های آمریكا به كتابی چاپ این ارگان تحت عنوان "آمریکا وانگلستان در پیام الهی" هم اشاره كرد و نوشت: در این كتاب، چرایی غیرقابل حل بودن مشكلات كنونی ایالات متحده توضیح داده شده است.
 
قانون "مقابله با نفوذ ایران در نیم کره غربی" که اوایل سال جاری توسط قانونگذاران آمریکایی به تصویب رسید از وزارت امور خارجه آمریکا می خواهد که راهبردی را در مدت 180 روز تهیه کند تا با افزایش نفوذ و فعالیت ایران  در این منطقه از جهان مقابله شود.
 
این قانون از اداره امنیت ملی آمریکا درخواست کرده است که نظارت بر مرزهای آمریکا با کانادا و مکزیک را افزایش دهد تا با هر گونه عملیات ایران مقابله کند.
 
همچنین بر اساس این قانون، آمریکا با برنامه های گوناگون در کشورهای آمریکای لاتین تلاش خواهد کرد که جمهوری اسلامی ایران و متحدانش را منزوی کند.
 
زیر مجموعه کمیته امور خارجه نمایندگان آمریکا که وظیفه مبارزه با تروریسم را بر عهده دارد در ماه مارس از اجرای این قانون حمایت کرده بود.
 
ایران از سال 2005 تا 2012 میلادی تعداد سفارتخانه هایش را در کشورهای آمریکای لاتین از 5 به 11 سفارتخانه افزایش داده و به دنبال افزایش روابط با این کشورها است.
 
مهمترین  کشورهای آمریکای لاتین روابط دیپلماتیک و تجاری خودشان با ایران را در سال های اخیر افزایش داده اند.
 
این در حالی است که روابط کشورهای آمریکای لاتین با آمریکا کاهش یافته است.
 
افزایش محبوبیت ایران در کشورهای آمریکای لاتین نگرانی های زیادی را در واشنگتن به وجود آورده است.
نوع مطلب : سیاسی، اشرار یهودی یا صهیونیزم، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

حدیث از امام رضا (ع) :"همانا از كسانی كه مدعی مودت ما اهل بیت (ع) هستند، كسی هست كه در فتنه‌گری، برای شیعیان ما از دجال شدیدتر است. (راوی) گفتم: برای چه؟ (امام) فرمودند: به خاطر دوستی با دشمنان ما و دشمنی با دوستانمان. چون چنین شد، حق با باطل آمیخته می‌شود و مؤمن از منافق بازشناخته نمی‌شود."
---------
امام خامنه ای(حفظه الله) : بصیرت یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین (ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت.
-------
امام صادق(ع) فرموده‌اند "ایمان خود را قبل از ظهور تكمیل كنید چون در لحظات ظهور ایمانها به سختی مورد امتحان و ابتلاء قرار می‌گیرند. "(كافی/1/370/6 ؛ كمال‌الدین/1/18)
-------
آیت الله محمد تقی مصباح یزدی :
در پاسخ به سؤالی مبنی چگونگی مقابله جوانان با مفاسد اخلاقی، گفت: بهترین و آسان‌ترین راهی که جوانان می‌توانند برای مقابله با مفاسد اتخاذ کنند، توسل به حضرت بقیة‌الله‌الاعظم(عج) است.
-------
عبدالله بن سنان می‌گوید: حضرت صادق علیه السلام فرمود: به زودی شبهه‌‌ای عارض شما می‌گردد؛ پس (در ایام) بدون نشانه‌ای که دیده شود و بدون امامی که شما را هدایت کند باقی خواهید ماند. در آن روز کسی نجات نمی‌یابد مگر آن کسی که به دعای غریق، دعا کند.
عرض کردم: «دعای غریق چیست؟» فرمود: می‌گویی:
یا اللهُ یا رَحْمنُ یا رَحِیمُ یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ
من گفتم: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الاَبْصارِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ. (راوی کلمه و الابصار را به دعا اضافه نمود) حضرت صادق علیه السلام فرمودند: «به راستی که خدای عزّوجل مقلب القلوب و الابصار است، اما آن‌چنان که من گفتم بگو: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ.»
----------
اگر این ولایت فقیه جهانگیر شود، امام زمان ما خواهد آمد، و این مقدمه سازی برای ظهور حضرت است. ما در دوران نائب امام زمان امتحان می‌شویم برای خود حضرت؛ اگر در امتحانات پای رکاب ولی فقیه ـ نائب امام زمان(ع) ـ پیروز شدیم، به امام زمان(ع) خواهیم رسید.
--------
امام صادق(ع):«امام خودت را بشناس، زیرا، هرگاه، امام خود را شناختی، تقدم یا تاخر این «امر ظهور»، زیانی به تو نرساند.»
---------
راز امنیت ایران از نگاه آیت الله جوادی آملی : ما (ایرانیان) به برکت اهل بیت علیهم‌السلام در میدان مین از مصونیت برخورداریم.
---------
«ان یَشَأ یُذهِبكُم ایُّهَا النّاسُ و یأتِ بِآخَرینَ وَ كانَ اللّهُ على ذلكَ قدیر» (نساء: 5.)133 اى مردم، اگر او بخواهد شما را از بین مى‌برد و افراد دیگرى به جاى شما مى‌آورد و خدا بر این كار تواناست.

آیه در سیاق برخى آیات در بى‌نیازى خدا از طاعت مردم و عدم زیان از مخالفت مردم است؛ زیرا آنچه در آسمان و زمین است مِلك اوست. سپس مى‌فرماید: براى خدا هیچ مانعى ندارد كه شما را از بین ببرد و جمعیتى آماده‌تر و مصمّم‌تر جانشین شما كند و خداوند بر این كار توانایى دارد.

شیخ طوسى، طبرسى، میبدى، زمخشرى، قرطبى، آلوسى، فیض كاشانى، طبرى و دیگر مفسّران از رسول خدا نقل كرده‌اند: «وقتى این آیه نازل شد، رسول خدا دست خود را به پشت سلمان زد و فرمود، آن جمعیت قوم این مرد، یعنى مردم عجم و فارس هستند.»

در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم ... سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور
مدیر وبلاگ : مسعود موسوی
مطالب اخیر
موضوعات
پیوندها
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic