نبرد نهایی
امام على علیه‏السلام : هر كس چشم خود را [از نامحرم] فرو بندد، قلبش راحت می‏شود.
در یادبود حضرت آیت الله خوشوقت مطرح شد:
پناهیان: هر فضیلتی حتی عدالت و عدالت‌گرایی بدون تقوا ارزشی نخواهد داشت/ احمدی روشن: نباید کار به جایی برسد که رهبری «اَیْن عمار» بگوید

حجت الاسلام والمسلمین علی رضا پناهیان در مراسم یادبود حضرت آیت الله خوشوقت که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، گفت : در حال حاضر دوران غرب‌گرایی گذشته است و باید دید بین شعارها، اشخاص و منش‌ها بر کدامیک تقوا حاکم است.

 به گزارش فارس، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان در ابتدای سخنانش با ابیان این که مسلماً ما در روند تکاملی جامعه همیشه رو به پیشرفت بوده‌ایم و نه تنها توقف نداشته‌ایم پس‌رفتی هم صورت نگرفته است، تصریح کرد: ممکن است بعضی‌ها برخی از مظاهر بدی‌ها را در میان خواص و عوام مشاهده کرده و از آنها گله‌مند باشند اما با جمع‌بندی دقیق به این نتیجه می‌رسیم که با سرعت و امید به ویژه از نظر معنوی رو به پیشرفت قرار داریم.
 
 
 
وی با تأکید بر اینکه کسانی می‌خواستند نقطه‌ضعفهای جامعه را به عنوان رو به افول بودن آن تلقی کنند،‌ گفت:‌ عده‌ای در دولت‌های پیشین از این دست بودند؛ یکی از تحلیل‌گران جریان اصلاحات به بنده می‌گفت این جامعه به معنویت باز نمی‌گردد اما بنده جواب دادم شعارهای معنوی در آینده قوی‌تر از گذشته خواهد بود.
 
حجت‌الاسلام پناهیان یادآور شد: در یک زمانی که مراحل رشد جامعه خود را بررسی می‌کنیم در معرض حملاتی قرار داشتیم که نتیجه آن خرافات دانستن ایمان و اسلام بود؛ زمانی علم مبارزه در اختیار مارکسیست‌ها قرار داشت و آنها دین را مانع انقلاب می‌دانستند در واقع انقلابیون کمی اسلامی و کمی هم مارکسیست بودند.
 
مشاور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با تأکید بر اینکه کم کم در جامعه نهادینه شد که تعارض بین علم و ایمان امر موهومی است گفت: در واقع این دو با یکدیگر تناسب دارد؛ مرحله بعد که با آن موجه شدیم خلوص این ایمان بود که در دفاع مقدس ایمان مخلصانه را کسانی داشتند که در خط مقدم می‌جنگیدند و پس از دوران دفاع مقدس نوبت به جریاناتی رسید که بین معارف دینی با آنچه که غرب مطرح می‌کرد تلفیق ایجاد کند.
 
وی با تأکید بر اینکه از ایمان به عمل صالح رسیدیم گفت:‌ جامعه ما از مرحله ایمان و توجه به برخی از اعمال صالح به مرحله بالاتری یعنی تقوا رسیده است و در حال حاضر موجی که جامعه را به صورت حقیقی گرفته عنصر تقواست.
 
حجت‌الاسلام پناهیان با تأکید بر اینکه در حال حاضر جامعه ما مطالبه تقوا می‌کند، اظهار داشت: آنچه مقام معظم رهبری می‌فرمایند مبنی بر اینکه به سبک زندگی توجه شود در واقع یعنی در جزئیات زندگی تمام دین را پیاده کنیم.
 
مشاور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بر همین اساس شعار همیشگی آیت‌الله خوش‌وقت را تقوا دانست که به یک پرچم در جامعه تبدیل شد و گفت: این مسئله گذرا نیست،‌ امروزه مطالبه جامعه ما از خود و مسئولان تقواست. چرا که در تقوا همه خوبی‌ها جمع است و مهم این است با مطالبه جدی تقوا از مرحله نفاق نیز می‌توان عبور کرد.
 
وی در ادامه سخنان خود به اهمیت تقوا اشاره کرد و گفت: تقوا هم هدف خالص و هم راه رسیدن به هدف را جلوی پای ما می‌گذارد؛ اگر تقوا شعار شد با روش غلط نمی‌توان به آن رسید.
 
حجت‌الاسلام پناهیان اضافه کرد: اگر تقوا به میدان آمد در گفت‌وگوهای عرصه سیاست نیز بصیرت را به دنبال خود می‌آورد.
 
مشاور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه برخی امروز دم از اخلاق می‌زنند، گفت: هر فضیلتی حتی عدالت و عدالت‌گرایی بدون تقوا ارزشی نخواهد داشت؛ شناسایی تقوا دشوار است اما جامعه ما نیاز دارد بر این مفهوم پافشاری کند.
 
وی یادآور شد: تقوا از سوءاستفاده از مفهوم اخلاق و عبادت جلوگیری می‌کند و از هر فضیلتی که ارزش تقوایی نداشته باشد باید گذشت. 
 
حجت‌الاسلام پناهیان با تأکید بر اینکه زمانی برخی با شعار مارکسیستی و برخی با شعارهای التقاطی و غرب‌گرا رأی جمع می‌کردند، افزود: الآن این دوران‌ها گذشته و باید دید بین شعارها کدام شعار و در واقع شخص و منش دارای تقوای بیشتری است.
 
این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه بصیرت سیاسی از راه تقوا حاصل می‌شود اظهار داشت: هرکس تقوای بیشتری داشته باشد دارای بصیرت بیشتری است و باید از مسئولانی که تقوا نداشته باشند به شدت پرهیز کرد.
 
وی با تأکید بر اینکه در انتخابات آینده باید تقوا در گفت‌وگوها حاکم شود، افزود:‌ همان تقوایی که گاهی رعایت نشد و عتاب و خطاب رهبری در پی داشت.
 
حجت‌الاسلام پناهیان تصریح کرد: ما باید در انتخابات آینده تقوا را تمرین کنیم و وقتی به عنوان یک شهروند می‌خواهیم در انتخابات شرکت کنیم تقوای افراد را مورد توجه قرار دهیم؛ قضاوت درباره تقوای افراد سخت است و نمی‌توان به راحتی کسی را بی‌تقوا دانست.
 
نباید کار به جایی برسد که رهبری «اَیْن عمار» بگوید
 
پدر شهید احمدی روشن گفت: نباید کار به جایی برسد که رهبری با آن همه عظمت «اَیْن عمار» بگوید.
 
 
پدر شهید احمدی روشن عصر امروز در مراسم بزرگداشت آیت‌الله خوشوقت که در مسجد دانشگاه صنعتی شریف با حضور آیت الله مصباح یزدی برگزار شد، در سخنان کوتاهی اظهار داشت: آیت‌الله خوشوقت به عنوان دست راست مقام معظم رهبری به شمار می‌رفت؛ ما باید عماری بعد از عمارها باشیم برای رهبر معظم انقلاب و نباید کار به آنجا برسد که رهبری با آن همه عظمت «اَیْن عمار» بگوید. 
 
وی تصریح کرد: بسیار متاسفم از اینکه کسانی به نوعی دل این سید را می‌رنجانند و امیدوارم کار به جایی نرسد که حضرت آقا «اَیْن عمار» بگوید.
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

حدیث از امام رضا (ع) :"همانا از كسانی كه مدعی مودت ما اهل بیت (ع) هستند، كسی هست كه در فتنه‌گری، برای شیعیان ما از دجال شدیدتر است. (راوی) گفتم: برای چه؟ (امام) فرمودند: به خاطر دوستی با دشمنان ما و دشمنی با دوستانمان. چون چنین شد، حق با باطل آمیخته می‌شود و مؤمن از منافق بازشناخته نمی‌شود."
---------
امام خامنه ای(حفظه الله) : بصیرت یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین (ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت.
-------
امام صادق(ع) فرموده‌اند "ایمان خود را قبل از ظهور تكمیل كنید چون در لحظات ظهور ایمانها به سختی مورد امتحان و ابتلاء قرار می‌گیرند. "(كافی/1/370/6 ؛ كمال‌الدین/1/18)
-------
آیت الله محمد تقی مصباح یزدی :
در پاسخ به سؤالی مبنی چگونگی مقابله جوانان با مفاسد اخلاقی، گفت: بهترین و آسان‌ترین راهی که جوانان می‌توانند برای مقابله با مفاسد اتخاذ کنند، توسل به حضرت بقیة‌الله‌الاعظم(عج) است.
-------
عبدالله بن سنان می‌گوید: حضرت صادق علیه السلام فرمود: به زودی شبهه‌‌ای عارض شما می‌گردد؛ پس (در ایام) بدون نشانه‌ای که دیده شود و بدون امامی که شما را هدایت کند باقی خواهید ماند. در آن روز کسی نجات نمی‌یابد مگر آن کسی که به دعای غریق، دعا کند.
عرض کردم: «دعای غریق چیست؟» فرمود: می‌گویی:
یا اللهُ یا رَحْمنُ یا رَحِیمُ یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ
من گفتم: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الاَبْصارِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ. (راوی کلمه و الابصار را به دعا اضافه نمود) حضرت صادق علیه السلام فرمودند: «به راستی که خدای عزّوجل مقلب القلوب و الابصار است، اما آن‌چنان که من گفتم بگو: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ.»
----------
اگر این ولایت فقیه جهانگیر شود، امام زمان ما خواهد آمد، و این مقدمه سازی برای ظهور حضرت است. ما در دوران نائب امام زمان امتحان می‌شویم برای خود حضرت؛ اگر در امتحانات پای رکاب ولی فقیه ـ نائب امام زمان(ع) ـ پیروز شدیم، به امام زمان(ع) خواهیم رسید.
--------
امام صادق(ع):«امام خودت را بشناس، زیرا، هرگاه، امام خود را شناختی، تقدم یا تاخر این «امر ظهور»، زیانی به تو نرساند.»
---------
راز امنیت ایران از نگاه آیت الله جوادی آملی : ما (ایرانیان) به برکت اهل بیت علیهم‌السلام در میدان مین از مصونیت برخورداریم.
---------
«ان یَشَأ یُذهِبكُم ایُّهَا النّاسُ و یأتِ بِآخَرینَ وَ كانَ اللّهُ على ذلكَ قدیر» (نساء: 5.)133 اى مردم، اگر او بخواهد شما را از بین مى‌برد و افراد دیگرى به جاى شما مى‌آورد و خدا بر این كار تواناست.

آیه در سیاق برخى آیات در بى‌نیازى خدا از طاعت مردم و عدم زیان از مخالفت مردم است؛ زیرا آنچه در آسمان و زمین است مِلك اوست. سپس مى‌فرماید: براى خدا هیچ مانعى ندارد كه شما را از بین ببرد و جمعیتى آماده‌تر و مصمّم‌تر جانشین شما كند و خداوند بر این كار توانایى دارد.

شیخ طوسى، طبرسى، میبدى، زمخشرى، قرطبى، آلوسى، فیض كاشانى، طبرى و دیگر مفسّران از رسول خدا نقل كرده‌اند: «وقتى این آیه نازل شد، رسول خدا دست خود را به پشت سلمان زد و فرمود، آن جمعیت قوم این مرد، یعنى مردم عجم و فارس هستند.»

در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم ... سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور
مدیر وبلاگ : مسعود موسوی
مطالب اخیر
موضوعات
پیوندها
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic