نبرد نهایی
امام على علیه‏السلام : هر كس چشم خود را [از نامحرم] فرو بندد، قلبش راحت می‏شود.

«نیویورک تایمز» نوشت:‌ امروز 15درصد آمریکایی‌ها در شرایطی زندگی می‌کنند که 40 سال پیش خط فقر نامیده می‌شد و 16 میلیون کودک آمریکایی در ناامنی غذایی به سر می‌برند.

به گزارش فارس، نشریه «نیویورک تایمز» درخصوص موضوع «فقر در امریکا» نوشت: خانواده‌های بی‌خانمان در خیابان «ریزورت شلتر» واقع در  «کالیفرنیا»، برای دریافت شام به صف شدند، پنجم ماه آوریل 2012 . همان‌طور که برنامه‌های ضد فقردولتی با کاهش بودجه شدید روبرو هستند، گزارشات امروز بیان کننده حداکثر نابرابری درآمد است.
 
طبق گزارش «سنسوزبورئو» 15 درصد از جمعیت آمریکا در فقر به سرمی‌برند. در سال 2011، بیش از 46 میلیون آمریکایی زیرخط فقر زندگی می‌کردند که با میزان بیشتری از وضعیت چهار دهه قبل یعنی 1969برابری می‌کند.
 
نرخ فقر برای کودکان برای سه سال متوالی بیش از بیست درصد بوده است. بیش از یک سوم کودکان سیاه پوست و اسپانیایی در فقر زندگی می‌کنند.
 
به گفته «مایک هوندا» (دی- کالیفرنیا) عضو کنگره‌ کمیته حزبی ضد فقر، اظهار داشت: گرچه ما ثروتمندترین ملت شناخته شده جهان هستیم اما کودکان بسیاری با شکم گرسنه می‌خوابند .
 
«یواس دی ای» این‌گونه گزارش می‌کند که 16 میلیون کودک آمریکایی در ناامنی غذایی به سر می‌برند. آمار کنونی نیز دربردارنده خبرهای بدی در خصوص درآمدها است.
 
میانگین درآمد خانگی (مطابق با تورم) دچار کاهش 1.5 درصدی افزوده نسبت به سطوح از پیش کاهش یافته سال 2010 شده است. درآمد میانگین هم اکنون 8.9 درصد کمتر از میانگین سال 1999 است.
 
طبق اندازه‌گیری‌های انجام شده توسط «جی نی» درخصوص میزان نابرابری درآمدی، با در نظر گرفتن 0 شاخص برابری کل و100 شاخص نابرابری کل، به رکوردی بالاتر از47.7 دست یافته است. شاخص «جی نی» 50 ، برابر است با نیمی از جمعیت دریافت کننده درآمد در کل کشور در حالی که نیم دیگر جمعیت هیچ درآمدی ندارند.
 
تمامی این اخبار ناگوار دربرابر عقب نشینی غیرطبیعی نرخ استخدام اندک قرار می‌گیرد. طبق اظهارات «بروئو» از آمار کار، تنها بیش از 85 درصد از جمعیت بزرگسال دارای شغل هستند (یعنی کمترین شاخص درطی 30 سال). تنها 64 درصد از افراد بزرگسال مشغول به کار هستند (یعنی کمترین شاخص موجود).
 
نرخ فقر رسمی کنونی برابر 15 درصد، جزو بالاترین نرخ‌های 40 سال گذشته است. درزمان تعیین نرخ فقر درسال 1969 ، نرخ فقر برابر12.1 درصد بود.
 
خط فقری که امروز از آن استفاده می‌کنیم در تاریخ 29 آگوست سال 1969 بطور رسمی به ثبت رسید. این خط فقر نشانگر توافق استاندارد حداقل پایه زندگی خانوارهای آمریکایی در سال 1969 است. علاوه بریدم تطابق با تورم تا آن زمان بروز رسانی نیز نشده بود.
 
به طور خلاصه امروز 15 درصد از آمریکایی‌ها در شرایطی زندگی می‌کنند که در سال1969 (یعنی 40 سال پیش) فقر نامیده می‌شد. آیا استانداردهای ما در 43 سال گذشته تغییر کرده است، حتی امروز بیشتر آمریکایی‌ها فقیر خوانده می‌شوند.
 
به علل بسیاری، آمریکایی‌های فقیر حتی شرایطی بدتر از قبل دارند. برای مثال، رکورد ثبت‌شده نشان‌دهنده این موضوع است که فقط 69.3 درصد از آمریکایی‌ها تحت پوشش بیمه سلامت هستند و نزدیک به 10 درصد از کودکان تحت پوشش هیچ نوع بیمه سلامت نیستند. همچنین برنامه‌های ضدفقر دولتی در جای جای کشور با کاهش بودجه شدید مواجه‌اند.
 
طبق اظهارات «بروئو» از تحلیل‌های اقتصادی، بازده اقتصادی کلی آمریکا برای هر نفر هم‌اکنون دو برابر سال 1969 است ( مطابق با تورم ).
 
آمریکای کنونی، با داشتن منابعی دو برابر، جایگاه بهتری نسبت به آمریکای 43 سال پیش برای پایان دادن به فقر در اختیار دارد.
 
آمارگیری کنونی «بروئو»، دلایل اندکی برای رشد امید به زندگی گزارش می‌کند. پس از گذشت 43 سال بدون هیچ پیشرفتی، اکنون فقر به پدیده‌ای همه‌گیر در آمریکا تبدیل شده است اما ما دارای ابزار اقتصادی کافی برای تغییر دادن شرایط هستیم، آیا باید امیدهای سیاسی را انباشته کنیم!
نوع مطلب : افشاگری، خبرها، آمریکا و غرب یک دروغ بزرگ، آشنایی با مکاتب غربی/ لیبرالیسم، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 1391/12/26 09:36 ب.ظ
به نظرت چند نفر ایرانی زیر خط فقر هستن؟!!!
یا بهتر بگیم چند درصد؟!!!!
مسعود موسویسیستم اقتصادی کنونی ایران برگرفته از نظام سرمایه داری هستش . کلا اشکال از نظام سرمایه داری هستش
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

حدیث از امام رضا (ع) :"همانا از كسانی كه مدعی مودت ما اهل بیت (ع) هستند، كسی هست كه در فتنه‌گری، برای شیعیان ما از دجال شدیدتر است. (راوی) گفتم: برای چه؟ (امام) فرمودند: به خاطر دوستی با دشمنان ما و دشمنی با دوستانمان. چون چنین شد، حق با باطل آمیخته می‌شود و مؤمن از منافق بازشناخته نمی‌شود."
---------
امام خامنه ای(حفظه الله) : بصیرت یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین (ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت.
-------
امام صادق(ع) فرموده‌اند "ایمان خود را قبل از ظهور تكمیل كنید چون در لحظات ظهور ایمانها به سختی مورد امتحان و ابتلاء قرار می‌گیرند. "(كافی/1/370/6 ؛ كمال‌الدین/1/18)
-------
آیت الله محمد تقی مصباح یزدی :
در پاسخ به سؤالی مبنی چگونگی مقابله جوانان با مفاسد اخلاقی، گفت: بهترین و آسان‌ترین راهی که جوانان می‌توانند برای مقابله با مفاسد اتخاذ کنند، توسل به حضرت بقیة‌الله‌الاعظم(عج) است.
-------
عبدالله بن سنان می‌گوید: حضرت صادق علیه السلام فرمود: به زودی شبهه‌‌ای عارض شما می‌گردد؛ پس (در ایام) بدون نشانه‌ای که دیده شود و بدون امامی که شما را هدایت کند باقی خواهید ماند. در آن روز کسی نجات نمی‌یابد مگر آن کسی که به دعای غریق، دعا کند.
عرض کردم: «دعای غریق چیست؟» فرمود: می‌گویی:
یا اللهُ یا رَحْمنُ یا رَحِیمُ یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ
من گفتم: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الاَبْصارِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ. (راوی کلمه و الابصار را به دعا اضافه نمود) حضرت صادق علیه السلام فرمودند: «به راستی که خدای عزّوجل مقلب القلوب و الابصار است، اما آن‌چنان که من گفتم بگو: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ.»
----------
اگر این ولایت فقیه جهانگیر شود، امام زمان ما خواهد آمد، و این مقدمه سازی برای ظهور حضرت است. ما در دوران نائب امام زمان امتحان می‌شویم برای خود حضرت؛ اگر در امتحانات پای رکاب ولی فقیه ـ نائب امام زمان(ع) ـ پیروز شدیم، به امام زمان(ع) خواهیم رسید.
--------
امام صادق(ع):«امام خودت را بشناس، زیرا، هرگاه، امام خود را شناختی، تقدم یا تاخر این «امر ظهور»، زیانی به تو نرساند.»
---------
راز امنیت ایران از نگاه آیت الله جوادی آملی : ما (ایرانیان) به برکت اهل بیت علیهم‌السلام در میدان مین از مصونیت برخورداریم.
---------
«ان یَشَأ یُذهِبكُم ایُّهَا النّاسُ و یأتِ بِآخَرینَ وَ كانَ اللّهُ على ذلكَ قدیر» (نساء: 5.)133 اى مردم، اگر او بخواهد شما را از بین مى‌برد و افراد دیگرى به جاى شما مى‌آورد و خدا بر این كار تواناست.

آیه در سیاق برخى آیات در بى‌نیازى خدا از طاعت مردم و عدم زیان از مخالفت مردم است؛ زیرا آنچه در آسمان و زمین است مِلك اوست. سپس مى‌فرماید: براى خدا هیچ مانعى ندارد كه شما را از بین ببرد و جمعیتى آماده‌تر و مصمّم‌تر جانشین شما كند و خداوند بر این كار توانایى دارد.

شیخ طوسى، طبرسى، میبدى، زمخشرى، قرطبى، آلوسى، فیض كاشانى، طبرى و دیگر مفسّران از رسول خدا نقل كرده‌اند: «وقتى این آیه نازل شد، رسول خدا دست خود را به پشت سلمان زد و فرمود، آن جمعیت قوم این مرد، یعنى مردم عجم و فارس هستند.»

در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم ... سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور
مدیر وبلاگ : مسعود موسوی
مطالب اخیر
موضوعات
پیوندها
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic