نبرد نهایی
امام على علیه‏السلام : هر كس چشم خود را [از نامحرم] فرو بندد، قلبش راحت می‏شود.
پنجشنبه 1392/01/22 :: نویسنده : مسعود موسوی
کثیف‌ترین تجارت دنیا

براساس تحقیقات صورت گرفته توسط نهادهای بین‌المللی، در طول چند دهه گذشته، قاچاق انسان افزایش چشمگیری یافته است.
براساس گزارش‌های دولتی، قاچاقچیان با خطرات کمی روبرو بوده و به راحتی می‌توانند قربانیان بالقوه را برای کار و کسب درآمد در خارج از کشورها فریب دهند. عمده این قربانیان زنان و دختران هستند که با سودای کسب درآمدی مناسب به مقاصدی نامعلوم فرستاده شده و در نهایت مجبور به تن‌فروشی می‌شوند. در کنار تجارت جنسی، تجارت اعضای بدن و استفاده از کودکان و مردان در مشاغل سخت و طاقت‌فرسا هم همواره مدنظر سازمان‌های حمایت از "حقوق بشر" بوده است.   

  

به گزارش باشگاه خبرنگاران، پس از فروپاشی اتحادیه جماهیر شوروی، سازمان‌ها و گروه‌های جنایی و مافیایی کشورهای بلوک شرق از جمله روسیه و اوکراین به تجارتی بی‌سابقه پیرامون "مواد مخدر"، "قاچاق اسلحه"، اتومبیل، "پول‌شویی" و از همه مهم‌تر "قاچاق زنان و دختران" دست زدند. اروپا هدف اصلی این سازمان‌های مافیایی بوده است.

به ادامه مطلب مراجعه کنید ...

 


 
"واسیلا تامزالی"، رئیس بخش "حمایت از حقوق زنان" در "یونسکو"، اظهار داشته که "تجارت جنسی" به بازاری افسارگسیخته و گسترده تبدیل شده به طوریکه در آن فروش یک دختر 14 ساله امری معمول است. 

 

    
واسیلا تامزالی، رئیس بخش حمایت از حقوق زنان در یونسکو

روش‌های معمول "فریب زنان و دختران" توسط قاچاقچیان 

  
قاچاقچیان از طریق تبلیغات تقلبی برای دست یافتن به شغل‌های پر درآمد مثل خدمتکاری یا رقاصگی، قربانیان خود را فریب می‌دادند. روش دیگر تبلیغ از طریق "آژانس‌های ازدواج" است که با قول دروغین ازدواج با افراد پولدار در کشورهای خارجی، دختران و زنان اغفال می‌شدند. گاهی اوقات دلالان با فرستادن یکی از افراد فریب خورده به محل زندگی این افراد و خوب نشان دادن شرایط، دیگر زنان و دختران را فریب داده و آنها را برای تن فروشی به چنگ می‌آوردند.  

نمونه‌ای از تبلیغات برای اغفال دختران ؛ در زیر هر مدخل به واقعیت هر بند اشاره شده است

   

میزان درآمد سالیانه تجارت جنسی بین 7 تا 12 میلیارد دلار است. کشورهای زیادی در این "تجارت کثیف" حضور دارند که سود سرشاری از آن می‌برند. با وجود مشارکت کشورهای مختلف در این پروسه بین‌المللی، عمده تجارت توسط کشورهای بلوک شرق و به ویژه "اوکراین" و "روسیه" انجام می‌شود. تحقیقی نشان می‌دهد که از سال 1991، حدود 117 هزار اوکراینی برای کارهای اجباری به "خاورمیانه" و "اروپا" فرستاده شده‌اند.

 


نقشه مسیرهای قاچاق زنان و دختران از اوکراین به دیگر نقاط جهان

 

 "سازمان‌ بین‌المللی مهاجرت" اعلام کرده است؛ از سال 2000 به بعد، به 2700 زن اوکراینی کمک کرده تا به محل زندگی خود بازگردند. ولی به گفته "آلینا کوماروا"، معاون "شورای ملی زنان اوکراین"، آمار موجود به هیچ وجه بیانگر عمق فاجعه در اوکراین نبوده و این کشور به مرکز تامین برده‌های جنسی در کل جهان تبدیل شده است. فرستادن زنان و دختران اوکراینی به دیگر کشورها حتی به منظور تکدی‌گری هم انجام می‌شود.    

 

مسئله جالب توجه این است که به علت فقر و بیکاری شدید در مناطق مختلف کشورهای بلوک شرق، زنان و دختران به راحتی تن‌فروشی را پذیرفته و داوطلبانه خود را در اختیار دلالان قرار می‌دهند. معمولا این افراد دارای تاریخ مصرف بوده و تا سن 26 سالگی برای "روسپیگری" به کار گرفته می‌شوند. پس از این مدت یا دیپورت شده و یا برای تجارت غیرقانونی اعضای بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند.  

 

 نحوه داد و ستد دختران و زنان در کشورهای مقصد

 

یک "پدرخوانده مافیای روسیه"، به نام ایما اظهار داشته که هر دختر روسی را با سفارش قبلی و با قیمت 3 هزار دلار به مدت 6 ماه به "انگلیس" می‌فرستد. زنان روسی با پرواز اختصاصی به مدت 2 هفته به دوبی فرستاده شده و پس از این مدت و استفاده ابزاری و جنسی توسط اعراب در دیسکوها، به کشورشان برگردانده می‌شوند.   

در بعضی موارد، دختران و زنان قاچاق شده چندین مرتبه بین دلالان دست به دست می‌شوند. بعضی از دلالان در ابتدا با تحت فشار قرار دادن قربانیان به زور به آنها تجاوز کرده و سپس آنها را مجبور می‌نمایند تا برای تامین هزینه‌های انجام گرفته، در نقش یک روسپی به فعالیت بپردازند. گاهی اوقات در نتیجه ضرب و شتم دختران تا سرحدمرگ، این افراد در کشور مقصد رها می‌شوند. امری که حاصلش عمدتا مرگ دختران است. در صورت تمرد و امتناع از تن‌فروشی، دلالان جنسی با تهدید به مرگ خانواده دختران و زنان فریب‌خورده، آنها را مجبور به روسپی‌گری کرده و به صاحبان بارها و دیسکوهای غیرقانونی می‌فروشند.   

 

  
 
پلیس آلمان اظهار داشته که یک چهارم از فاحشه‌های این کشور از بلوک شرق هستند. مسئله جالب توجه این است که در مرز بین چک و آلمان بزرگراهی قرار دارد که به نام E55 شناخته می‌شود، ولی رانندگانی که به طور مداوم از این بزرگراه استفاده می‌کنند به آن لقب "بزرگراه عشق‌بازی ارزان" داده‌اند چون در طول 7 مایل مسیر این بزرگراه، به راحتی می‌توان با قیمتی ارزان دختران اوکراینی و روسی را برای "تن‌فروشی" راضی کرد.  

 

  

 

 
"درآمد کثیف" ناشی از حضور ناتاشاها دلیل اصلی عدم مبارزه جدی با "قاچاق جنسی"

به روسپی‌های بلوک شرق به اصطلاح "ناتاشا" می‌گویند. حضور این ناتاشاها در نقاط مختلف باعث شده تا به علت پول‌های ردو بدل شده، درآمد خوبی عاید افرادی خاص گردد. 

 


 
برای مثال در شهر کوچک هوپا در ترکیه، با هجوم زنان روسی، 32 هتل احداث شده است. در بعضی مناطق هم "توریسم جنسی" رواج یافته که حاصل آن علاوه بر رد و بدل شدن پول‌های کلان، افزایش "بیماری‌های مقاربتی" و "طلاق" بوده است. درآمد سالیانه 12 بیلیون دلاری موجب شده تا علی‌رغم تلاش‌های گسترده مقامات دولتی در سرتاسر جهان، روز به روز بر قدرت "کارتل‌های تجارت جنسی" افزوده شده و نفوذ خود را برای به دام انداختن دختران ساده‌لوح و فقیر افزایش می‌دهند.
نوع مطلب : مقالات، افشاگری، فرهنگی، آمریکا و غرب یک دروغ بزرگ، مستند های تکان دهنده، 
برچسب ها : کثیف‌ترین تجارت دنیا،
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

حدیث از امام رضا (ع) :"همانا از كسانی كه مدعی مودت ما اهل بیت (ع) هستند، كسی هست كه در فتنه‌گری، برای شیعیان ما از دجال شدیدتر است. (راوی) گفتم: برای چه؟ (امام) فرمودند: به خاطر دوستی با دشمنان ما و دشمنی با دوستانمان. چون چنین شد، حق با باطل آمیخته می‌شود و مؤمن از منافق بازشناخته نمی‌شود."
---------
امام خامنه ای(حفظه الله) : بصیرت یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین (ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت.
-------
امام صادق(ع) فرموده‌اند "ایمان خود را قبل از ظهور تكمیل كنید چون در لحظات ظهور ایمانها به سختی مورد امتحان و ابتلاء قرار می‌گیرند. "(كافی/1/370/6 ؛ كمال‌الدین/1/18)
-------
آیت الله محمد تقی مصباح یزدی :
در پاسخ به سؤالی مبنی چگونگی مقابله جوانان با مفاسد اخلاقی، گفت: بهترین و آسان‌ترین راهی که جوانان می‌توانند برای مقابله با مفاسد اتخاذ کنند، توسل به حضرت بقیة‌الله‌الاعظم(عج) است.
-------
عبدالله بن سنان می‌گوید: حضرت صادق علیه السلام فرمود: به زودی شبهه‌‌ای عارض شما می‌گردد؛ پس (در ایام) بدون نشانه‌ای که دیده شود و بدون امامی که شما را هدایت کند باقی خواهید ماند. در آن روز کسی نجات نمی‌یابد مگر آن کسی که به دعای غریق، دعا کند.
عرض کردم: «دعای غریق چیست؟» فرمود: می‌گویی:
یا اللهُ یا رَحْمنُ یا رَحِیمُ یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ
من گفتم: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الاَبْصارِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ. (راوی کلمه و الابصار را به دعا اضافه نمود) حضرت صادق علیه السلام فرمودند: «به راستی که خدای عزّوجل مقلب القلوب و الابصار است، اما آن‌چنان که من گفتم بگو: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ.»
----------
اگر این ولایت فقیه جهانگیر شود، امام زمان ما خواهد آمد، و این مقدمه سازی برای ظهور حضرت است. ما در دوران نائب امام زمان امتحان می‌شویم برای خود حضرت؛ اگر در امتحانات پای رکاب ولی فقیه ـ نائب امام زمان(ع) ـ پیروز شدیم، به امام زمان(ع) خواهیم رسید.
--------
امام صادق(ع):«امام خودت را بشناس، زیرا، هرگاه، امام خود را شناختی، تقدم یا تاخر این «امر ظهور»، زیانی به تو نرساند.»
---------
راز امنیت ایران از نگاه آیت الله جوادی آملی : ما (ایرانیان) به برکت اهل بیت علیهم‌السلام در میدان مین از مصونیت برخورداریم.
---------
«ان یَشَأ یُذهِبكُم ایُّهَا النّاسُ و یأتِ بِآخَرینَ وَ كانَ اللّهُ على ذلكَ قدیر» (نساء: 5.)133 اى مردم، اگر او بخواهد شما را از بین مى‌برد و افراد دیگرى به جاى شما مى‌آورد و خدا بر این كار تواناست.

آیه در سیاق برخى آیات در بى‌نیازى خدا از طاعت مردم و عدم زیان از مخالفت مردم است؛ زیرا آنچه در آسمان و زمین است مِلك اوست. سپس مى‌فرماید: براى خدا هیچ مانعى ندارد كه شما را از بین ببرد و جمعیتى آماده‌تر و مصمّم‌تر جانشین شما كند و خداوند بر این كار توانایى دارد.

شیخ طوسى، طبرسى، میبدى، زمخشرى، قرطبى، آلوسى، فیض كاشانى، طبرى و دیگر مفسّران از رسول خدا نقل كرده‌اند: «وقتى این آیه نازل شد، رسول خدا دست خود را به پشت سلمان زد و فرمود، آن جمعیت قوم این مرد، یعنى مردم عجم و فارس هستند.»

در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم ... سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور
مدیر وبلاگ : مسعود موسوی
مطالب اخیر
موضوعات
پیوندها
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات