نبرد نهایی
امام على علیه‏السلام : هر كس چشم خود را [از نامحرم] فرو بندد، قلبش راحت می‏شود.
قدرت انتقام ایران، چالش مهم آمریكاست

 آمریكا در برنامه ای سه مرحله ای طرح براندازی در ایران را دنبال می كند اما این فقط امید و آرزوست و موفقیت آن دشوار می باشد.

به گزارش کیهان، مؤسسه مطالعات بین المللی چین (CIIS) با ارائه تحلیل فوق نوشت: آمریكا اعتقاد راسخ دارد كه منافع حیاتی آن در سرتاسر جهان حاضر است و مدعی است كه سرنوشت مقرر آمریكا حاكمیت بر جهان و «تغییر جهان» با استفاده از سیستم، مدل و ایدئولوژی غربی است. ایران در مقابل تمدنی باستانی با تاریخی طولانی است كه فرهنگ های درخشانی در طول زمان خلق كرده است. انقلاب اسلامی سال 1979كه یكی از حوادث بزرگ تاریخ اسلام و روابط بین المللی معاصر بود، توازن قدرت را در جهان اسلام و خاورمیانه تغییر داد.
 
دونگ مانیوان معاون مؤسسه مطالعات بین المللی چین در این تحلیل خاطرنشان كرد: خاورمیانه از زمان جنگ سرد یكی از كانون های تمركز راهبردی آمریكا بوده و اهداف راهبردی آمریكا در این منطقه شامل مواردی از قبیل حفظ بقا و امنیت اسرائیل، كنترل منابع نفت و بازارها و گذرگاه های راهبردی در منطقه خاورمیانه بخصوص خلیج فارس و نیز مهار و تغییر رژیم ایران بوده است. ایجاد ائتلاف های منطقه ای برای مهار و سرنگونی رژیم ایران در فرصت مقتضی به یكی از هدف های راهبردی آمریكا تبدیل شده است.
 
وی می افزاید: دولت های مختلف آمریكا از زمان ریگان ایران را بزرگترین مانع بر سر راه اجرای راهبردهای خاورمیانه ای آمریكا به شمار آورده اند. اما این اهداف راهبردی آمریكا در خاورمیانه با بلندپروازی های راهبردی ایران در تعارض هستند و این تعارض ها موجب تناقض های ساختاری و آشتی ناپذیر شده اند.
 
پژوهشگر مؤسسه مطالعات بین المللی چین در ادامه با ذكر مواردی از محورهای اندیشه امام خمینی (ره) می نویسد: این اندیشه ها در دستور كار سیاست خارجی ایران بخصوص در سیاست مربوط به خاورمیانه قرار گرفته اند. این سیاست ها اقدام تلافی جویانه ای در برابر سیاست خاورمیانه ای آمریكا به شمار می روند و بر روندهای آینده خاورمیانه تأثیر خواهند گذاشت.
 
نویسنده این تحلیل با اشاره به اینكه ایران تحولات انقلابی منطقه را برخلاف ادبیات آمریكایی، «بیداری اسلامی» توصیف می كند، می افزاید: خصوصیات نبرد آمریكا و ایران راهبردی است اكنون برنامه هسته ای ایران به كانون اصلی مناقشه آمریكا- ایران تبدیل شده است و این در حالی است كه رقابت های راهبردی بین آمریكا و ایران در حال پیچیده ساختن مسائل مربوط به كانونهای داغ حوادث منطقه ای است به طوری كه هر زمان ایران با فشار آمریكا رو به رو می شود در مسائل منطقه ای دست به حمله متقابل می زند.
 
وی در ادامه به بررسی چشم اندازهای آینده رقابت های راهبردی بین آمریكا و ایران می پردازد و می نویسد: در كوتاه مدت، آمریكا و ایران قادر به شكست دادن یكدیگر نیستند هرچند كه یكدیگر را دشمن می دانند. ایران سازش ناپذیر است و در حال تجمیع و یكپارچه سازی منابع و در انتظار پیدا كردن پاشنه های آشیل (نقاط آسیب پذیر) آمریكا می باشد.
 
دونگ مانیوان خاطرنشان كرد: از آنجا كه تغییر رژیم در ایران یك شبه امكان پذیر نیست، آمریكا مایل به تضعیف توانایی منطقه ای ایران به طور مرحله به مرحله است. گام اول سرنگونی رژیم سوریه و نابودسازی ائتلاف راهبردی ایران- سوریه است. مرحله دوم عبارت از این است كه از فرصت استفاده كرده و برای از بین بردن تأسیسات هسته ای ایران تلاش كند. گام سوم عبارت است از گسترش ائتلاف های منطقه ای برای مهار ایران و كمك به تحریك شورش های شهری در ایران و در نهایت مداخله نیروهای خارجی برای براندازی و تحقق هدف «خاورمیانه بزرگ».
 
پژوهشگر مؤسسه مطالعات بین المللی چین افزود: ایران در ماجرای سوریه بیكار نمی نشیند و بدون شك برای تلخ كردن شرایط آمریكا در سوریه تلاش خواهد كرد. همچنین برای آمریكا امكان پذیر است كه سیاست دوم را در دستور كار قرار دهد اما ایران انتقام می گیرد و آمریكا را مجبور خواهد كرد كه بهای سنگینی در خاورمیانه و سراسر جهان بپردازد. اما سیاست سوم، این تنها امید و آرزوی آمریكا است و موفقیت آن دشوار است. اگر این سیاست اجرایی شود، آمریكا احتمالاً بجای رسیدن به مقصود خود، خاورمیانه را وارد تنش ها و جنگ های بیشتری خواهد كرد.
نوع مطلب : مقالات، سیاسی، بیداری اسلامی، ایران : قلب جهان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

حدیث از امام رضا (ع) :"همانا از كسانی كه مدعی مودت ما اهل بیت (ع) هستند، كسی هست كه در فتنه‌گری، برای شیعیان ما از دجال شدیدتر است. (راوی) گفتم: برای چه؟ (امام) فرمودند: به خاطر دوستی با دشمنان ما و دشمنی با دوستانمان. چون چنین شد، حق با باطل آمیخته می‌شود و مؤمن از منافق بازشناخته نمی‌شود."
---------
امام خامنه ای(حفظه الله) : بصیرت یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین (ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت.
-------
امام صادق(ع) فرموده‌اند "ایمان خود را قبل از ظهور تكمیل كنید چون در لحظات ظهور ایمانها به سختی مورد امتحان و ابتلاء قرار می‌گیرند. "(كافی/1/370/6 ؛ كمال‌الدین/1/18)
-------
آیت الله محمد تقی مصباح یزدی :
در پاسخ به سؤالی مبنی چگونگی مقابله جوانان با مفاسد اخلاقی، گفت: بهترین و آسان‌ترین راهی که جوانان می‌توانند برای مقابله با مفاسد اتخاذ کنند، توسل به حضرت بقیة‌الله‌الاعظم(عج) است.
-------
عبدالله بن سنان می‌گوید: حضرت صادق علیه السلام فرمود: به زودی شبهه‌‌ای عارض شما می‌گردد؛ پس (در ایام) بدون نشانه‌ای که دیده شود و بدون امامی که شما را هدایت کند باقی خواهید ماند. در آن روز کسی نجات نمی‌یابد مگر آن کسی که به دعای غریق، دعا کند.
عرض کردم: «دعای غریق چیست؟» فرمود: می‌گویی:
یا اللهُ یا رَحْمنُ یا رَحِیمُ یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ
من گفتم: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الاَبْصارِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ. (راوی کلمه و الابصار را به دعا اضافه نمود) حضرت صادق علیه السلام فرمودند: «به راستی که خدای عزّوجل مقلب القلوب و الابصار است، اما آن‌چنان که من گفتم بگو: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ.»
----------
اگر این ولایت فقیه جهانگیر شود، امام زمان ما خواهد آمد، و این مقدمه سازی برای ظهور حضرت است. ما در دوران نائب امام زمان امتحان می‌شویم برای خود حضرت؛ اگر در امتحانات پای رکاب ولی فقیه ـ نائب امام زمان(ع) ـ پیروز شدیم، به امام زمان(ع) خواهیم رسید.
--------
امام صادق(ع):«امام خودت را بشناس، زیرا، هرگاه، امام خود را شناختی، تقدم یا تاخر این «امر ظهور»، زیانی به تو نرساند.»
---------
راز امنیت ایران از نگاه آیت الله جوادی آملی : ما (ایرانیان) به برکت اهل بیت علیهم‌السلام در میدان مین از مصونیت برخورداریم.
---------
«ان یَشَأ یُذهِبكُم ایُّهَا النّاسُ و یأتِ بِآخَرینَ وَ كانَ اللّهُ على ذلكَ قدیر» (نساء: 5.)133 اى مردم، اگر او بخواهد شما را از بین مى‌برد و افراد دیگرى به جاى شما مى‌آورد و خدا بر این كار تواناست.

آیه در سیاق برخى آیات در بى‌نیازى خدا از طاعت مردم و عدم زیان از مخالفت مردم است؛ زیرا آنچه در آسمان و زمین است مِلك اوست. سپس مى‌فرماید: براى خدا هیچ مانعى ندارد كه شما را از بین ببرد و جمعیتى آماده‌تر و مصمّم‌تر جانشین شما كند و خداوند بر این كار توانایى دارد.

شیخ طوسى، طبرسى، میبدى، زمخشرى، قرطبى، آلوسى، فیض كاشانى، طبرى و دیگر مفسّران از رسول خدا نقل كرده‌اند: «وقتى این آیه نازل شد، رسول خدا دست خود را به پشت سلمان زد و فرمود، آن جمعیت قوم این مرد، یعنى مردم عجم و فارس هستند.»

در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم ... سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور
مدیر وبلاگ : مسعود موسوی
مطالب اخیر
موضوعات
پیوندها
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic