نبرد نهایی
امام على علیه‏السلام : هر كس چشم خود را [از نامحرم] فرو بندد، قلبش راحت می‏شود.
رویکرد خطرناک موسسه نشر و تنظیم آثار امام(ره) برای حمایت از خاطرات جعلی
«سندی نداریم که امام با حذف مرگ بر آمریکا مخالفت کرده باشد!»/ لطفا به وصیتنامه امام (ره) مراجعه کنید

گروه سیاسی – رجانیوز: روند انحراف در عملکرد موسسه تنظیم و نشر اثار امام خمینی(ره) که بعد از فتنه 88 اوج گرفته بود، اکنون به حدی از بزرگی و گسترش رسیده که مسئولان این موسسه به جای استناد به مکتوباتی که از بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران باقی مانده، دیگر افرادی را که خاطرات جعلی و انحرافی خود را به ایشان نسبت می‌دهند، مورد استناد قرار داده و بر اساس نظر دیگران درباره مشی فکری امام خمینی(ره) نظرسازی می‌کنند.

به گزارش رجانیوز، ماجرا از نقل پی در پی خاطرات عجیب اکبر هاشمی رفسنجانی از امام خمینی(ره) به ویژه در زمینه حذف شعارهای "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر ضدولایت فقیه" شروع شد؛ ماجرایی که به دلیل عدم انطباق با سیره عملی آن امام بزرگوار، واکنش جدی و قاطع دوست‌داران امام و انقلاب اسلامی و افکار عمومی را به دنبال داشت؛ چرا که یک بررسی ساده در آرا و اندیشه‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد که رویکرد امام در مقابل استکبار جهانی به ویژه ایالات متحده آمریکا چه بوده است و موافقت ایشان با حذف شعار "مرگ بر آمریکا" بیشتر به یک شوخی بی‌مزه شبیه است تا یک خاطره واقعی.
 
به دنبال انتشار این مطالب از سوی سایت اینترنتی هاشمی رفسنجانی، جمعی از دانشجویان خواستار پاسخ قاطع مسئولان موسسه تنظیم و نشر اثار امام خمینی(ره) به این ادعای گزاف از سوی وی شدند اما در کمال تعجب، حمید انصاری، قائم مقام این موسسه در اظهارنظری غیر قابل قبول، ضمن تایید اینکه سندی مبنی بر تایید این مساله از سوی امام وجود ندارد، خاطرات هاشمی را اسنادی معتبر نامید که "قطعا" بر اساس آنها می‌توان فهمید که نظر امام هم همین بوده است!
 
 
انصاری در بخشی از گفتگوی خود با "سایت اینترنتی جماران"، گفته است: "بر اساس مدارک و اطلاعات موجود در اینکه این مسئله یعنی پیشنهاد حذف شعار مرگ برشوروی بطور اخص و کل شعار (مرگ بر آمریکا و شوروی) از صدا و سیما در آن زمان با توجیهات منطقی فراوان و از کانال‌های مختلف به دفتر امام و  به حضرت امام منعکس شده است تردیدی نیست. سند و دلیل قاطعی بر مخالفت امام نداریم. آنچه که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در خاطرات آورده است بر اساس دست‌نوشته های خاطرات روزانه ایشان است که موجود می‌باشد و به دلیل آن‌که در همان تاریخ و همان روز نوشته شده است نه سال‌های بعد و این ایام، و از این جهت با توجه به ارتباط ایشان با امام و یادگار امام و موقعیت ایشان در نظام و مجلس و شورایعالی دفاع‌، فی نفسه یک مدرک مهم و قابل اعتماد برای وقایع آن ایام محسوب می‌شود."
 
یعنی امام خمینی(ره) که صراحتا در وصیت‌نامه خود تاکید کرده‌اند هرگونه انتسابی به ایشان که در صحیفه وجود نداشته باشد و یا تصویر و صوت آن وجود نداشته باشد، دروغ و کذب است، اکنون باید برای آقای انصاری و سایر مسئولان موسسه تنظیم و نشر اثار امام خمینی(ره) از آسمان، سند و مدرک تهیه کند که با این مساله مخالف بوده است! در حالی که به اذعان حمید انصاری، هیچ سندی مبنی بر تایید این مساله از سوی امام وجود ندارد.
 
این در حالی است که حضرت امام (ره) در آخرین وصیت خود به مردم ایران در وصیت نامه سیاسی الهی شان خواستار لعن و نفرین امریکا، شوروی، آل سعود و ظالمین عالم شده و نوشتند: «لازم است در نوحه‌ها و اشعار مرثیه و اشعار ثنای از ائمه حق ـ علیهم سلام الله ـ‌ به طور كوبنده فجایع و ستمگریهای ستمگران هر عصر و مصر یادآوری شود؛ و در این عصر كه عصر مظلومیت جهان اسلام به دست امریكا و شوروی و سایر وابستگان به آنان و از آن ‌جمله آل‌سعود، این خائنین به ‌حرم بزرگ الهی _ لعنه الله و ملائكته و رسله علیهم ـ است به طور كوبنده یادآوری و لعن و نفرین شود. و همه باید بدانیم كه آنچه موجب وحدت بین مسلمین است این مراسم سیاسی است كه حافظ ملّیت مسلمین، بویژه شیعیان ائمه اثنی‌عشر ـ علیهم صلوات الله وسلم ـ [است]»
 
این اظهارات عجیب، غیرمعقول و خطرناک که از سوی حمید انصاری بیان شده، می‌تواند سرآغاز جنبش بزرگ تحریف منش فکری و رفتاری بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران باشد؛ چرا که از این به بعد هر کس می‌تواند خاطره‌ای را به امام خمینی(ره) منتسب کند و در پاسخ به شبهات و سوالات مطرح شده احتمالی، بگوید که چون هیچ سندی مبنی بر مخالفت و تکذیب با آن از سوی امام وجود ندارد، پس این مساله صحت دارد!  
 
موسسه‌ای برای مقابله با تحریف یا مدیریت تحریف؟
 
این مسئله درحالی مطرح شده که عملکرد مسئولین موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) در جریان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم هم با انتقادات و اعتراضات گسترده مردم و نمایندگان مجلس روبرو شد و حتی دامنه این اعتراضات تا تلاش نمایندگان برای خارج کردن تنظیم و حراست از اندیشه‌های امام راحل از انحصار این موسسه پیش رفته است. 
 
موسسه تنظیم و نشر آثار امام در جریان فتنه ۸۸ و پس از اقدام توهین‌آمیز حامیان موسوی در پاره کردن عکس بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و آتش زدن آن، نه تنها این اقدام را محکوم نکرد؛ بلکه از رسانه ملی به خاطر پوشش خبر این مساله، به شدت انتقاد کرد!
 
 
 سکوت در برابر اهانت‌های عطاالله مهاجرانی، وزیر دولت اصلاحات، به امام راحل و نیز هجمه عبدالکریم سروش، تئوریسبن جریان اصلاحات، به افکار و اندیشه‌های امام مسئولان، از دیگر مصادیق عملکرد جناحی موسسه مذکور است. مسئولان موسسه تنظیم در برابر در خواست مردم و فعالان سیاسی برای واکنش به این هتک حرمت‌ها نیز، تنها سکوت کردند و به انتقادات حامیان انقلاب اسلامی هم توجهی نکردند.
 
 حتی پس از پخش سخنان حضرت امام (ره) از رسانه ملی در قالب مستند «شاخص»، سید حسن خمینی، رئیس موسسه تنظیم آثار امام، با استناد به شنیده‌های خود، در نامه‌ای به رئیس صدا و سیما از پخش این مستند انتقاد کرد و بدون اشاره به استقبال افکار عمومی از بیانات امام، مدعی شد که پخش سخنان امام از رسانه ملی، «به گونه‌ای غیر صادقانه و تحریف آمیز است که شخصیت جامع عارف کامل و مهربان و رهبری مقتدر امام خمینی (س) را مخدوش نموده است!»
 
رئیس رسانه ملی هم در واکنش به این نامه، نامه‌ای را خطاب به حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی نوشت و گفت: «ای کاش همانگونه که به حکم وظیفه فرزندی امام، اعتراض جدی به اقدامات صدا و سیما دارید همینطور هم نسبت به حوادث ۸ ماه گذشته و جفائی که دشمنان انقلاب و اسلام به اساس نظام جمهوری اسلامی و میراث گرانبهای امام کردند بیانیه می‌دادید و آن اقدامات شرم‌آور را نیز محکوم می‌کردید.» 
 
بی‌تفاوتی برخی از افراد، موسسات و نهادهایی که از آن‌ها انتظار می‌رفت در حمایت از آرمان‌های امام راحل (ره) موضع گیری‌های قاطعی داشته باشند و حتی در برخی موارد همراه شدن آن‌ها با جریان توهین کننده به ساحت امام راحل برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به فکر راه‌اندازی تشکیلاتی انداخته که در آن اندیشه‌های حضرت امام خمینی بازخوانی و بازنگری شود.
 
 
مطالب مرتبط:
 
 
 
 
 
نوع مطلب : مقالات، سیاسی، تفکرات غرب زده، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

حدیث از امام رضا (ع) :"همانا از كسانی كه مدعی مودت ما اهل بیت (ع) هستند، كسی هست كه در فتنه‌گری، برای شیعیان ما از دجال شدیدتر است. (راوی) گفتم: برای چه؟ (امام) فرمودند: به خاطر دوستی با دشمنان ما و دشمنی با دوستانمان. چون چنین شد، حق با باطل آمیخته می‌شود و مؤمن از منافق بازشناخته نمی‌شود."
---------
امام خامنه ای(حفظه الله) : بصیرت یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین (ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت.
-------
امام صادق(ع) فرموده‌اند "ایمان خود را قبل از ظهور تكمیل كنید چون در لحظات ظهور ایمانها به سختی مورد امتحان و ابتلاء قرار می‌گیرند. "(كافی/1/370/6 ؛ كمال‌الدین/1/18)
-------
آیت الله محمد تقی مصباح یزدی :
در پاسخ به سؤالی مبنی چگونگی مقابله جوانان با مفاسد اخلاقی، گفت: بهترین و آسان‌ترین راهی که جوانان می‌توانند برای مقابله با مفاسد اتخاذ کنند، توسل به حضرت بقیة‌الله‌الاعظم(عج) است.
-------
عبدالله بن سنان می‌گوید: حضرت صادق علیه السلام فرمود: به زودی شبهه‌‌ای عارض شما می‌گردد؛ پس (در ایام) بدون نشانه‌ای که دیده شود و بدون امامی که شما را هدایت کند باقی خواهید ماند. در آن روز کسی نجات نمی‌یابد مگر آن کسی که به دعای غریق، دعا کند.
عرض کردم: «دعای غریق چیست؟» فرمود: می‌گویی:
یا اللهُ یا رَحْمنُ یا رَحِیمُ یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ
من گفتم: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الاَبْصارِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ. (راوی کلمه و الابصار را به دعا اضافه نمود) حضرت صادق علیه السلام فرمودند: «به راستی که خدای عزّوجل مقلب القلوب و الابصار است، اما آن‌چنان که من گفتم بگو: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ.»
----------
اگر این ولایت فقیه جهانگیر شود، امام زمان ما خواهد آمد، و این مقدمه سازی برای ظهور حضرت است. ما در دوران نائب امام زمان امتحان می‌شویم برای خود حضرت؛ اگر در امتحانات پای رکاب ولی فقیه ـ نائب امام زمان(ع) ـ پیروز شدیم، به امام زمان(ع) خواهیم رسید.
--------
امام صادق(ع):«امام خودت را بشناس، زیرا، هرگاه، امام خود را شناختی، تقدم یا تاخر این «امر ظهور»، زیانی به تو نرساند.»
---------
راز امنیت ایران از نگاه آیت الله جوادی آملی : ما (ایرانیان) به برکت اهل بیت علیهم‌السلام در میدان مین از مصونیت برخورداریم.
---------
«ان یَشَأ یُذهِبكُم ایُّهَا النّاسُ و یأتِ بِآخَرینَ وَ كانَ اللّهُ على ذلكَ قدیر» (نساء: 5.)133 اى مردم، اگر او بخواهد شما را از بین مى‌برد و افراد دیگرى به جاى شما مى‌آورد و خدا بر این كار تواناست.

آیه در سیاق برخى آیات در بى‌نیازى خدا از طاعت مردم و عدم زیان از مخالفت مردم است؛ زیرا آنچه در آسمان و زمین است مِلك اوست. سپس مى‌فرماید: براى خدا هیچ مانعى ندارد كه شما را از بین ببرد و جمعیتى آماده‌تر و مصمّم‌تر جانشین شما كند و خداوند بر این كار توانایى دارد.

شیخ طوسى، طبرسى، میبدى، زمخشرى، قرطبى، آلوسى، فیض كاشانى، طبرى و دیگر مفسّران از رسول خدا نقل كرده‌اند: «وقتى این آیه نازل شد، رسول خدا دست خود را به پشت سلمان زد و فرمود، آن جمعیت قوم این مرد، یعنى مردم عجم و فارس هستند.»

در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم ... سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور
مدیر وبلاگ : مسعود موسوی
مطالب اخیر
موضوعات
پیوندها
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic