نبرد نهایی
امام على علیه‏السلام : هر كس چشم خود را [از نامحرم] فرو بندد، قلبش راحت می‏شود.
آیت‌الله مکارم: در ادبیات مسئولان خشونت می‌بینم

یکی از مراجع تقلید قم با بیان اینکه هرگونه جدایی در بین مسئولان و در بین گروه‌های مردم امیدها را تضعیف می‌کند گفت: من اخیرا در لابه‌لای کلمات، ادبیاتی می‌بینم که رو به خشونت می‌رود؛ ادبیات مسئولان باید انسجام را بیشتر کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، این مرجع تقلید در دیدار با وزیر کشور با تبریک دهه مبارک فجر اظهار داشت: بحمدالله بعد از آن که آقای روحانی روی کار آمدند بارقه امیدی در دل‌های مردم پیدا شد که امیدواریم این امید روز به روز بیشتر شده و ضعف در آن پیدا نشود.
 
وی اظهار داشت: برای اینکه امید همچنان باقی بماند و روز به روز بهتر و بیشتر شود باید مراقب برخی از آسیب‌های مشکل‌آفرین بود.
 
آیت‌الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه هرگونه جدایی در بین مسئولان و در بین گروه‌های مردم امیدها را تضعیف می‌کند، بر ضرورت حفظ و تقویت وحدت در جامعه تاکید و تصریح کرد: من اخیرا در لابه‌لای کلمات، ادبیاتی می‌بینم که رو به خشونت می‌رود؛ ادبیات مسئولان باید به گونه‌ای باشد که انسجام را بیشتر کند نه این که موجب جدایی شود.
 
وی با توصیه اکید به مسئولان در این ارتباط خاطرنشان کرد: خیلی مهم است تعبیرات اشخاصی که مسئولیت‌های مهمی دارند و در جلسات مهمی که شرکت کرده‌اند؛ این تعبیرها واقعا اثرگذار است، گاهی یک مطلبی را زیرورو می‌کند به دوستان سفارش کنید و آقای روحانی هم توصیه کنند ادبیاتی انتخاب شود که رو به سوی انسجام بیشتر برویم.
 
استاد حوزه علمیه قم در ادامه اعتقادات مذهبی را عامل پیروزی انقلاب اسلامی ارزیابی و تصریح کرد: آنچه انقلاب را به ثمر رساند اعتقادات مذهبی مردم بود؛ چیزی که هشت سال مردم را در جبهه‌ها نگه داشت، اعتقادات بود، زیارت عاشورا، دعای ندبه و دعای توسل بود که موجب پیشرفت شد و حادثه‌ای واقع شد که دنیا انتظار آن را نداشت.
 
آیت‌الله مکارم شیرازی یادآور شد: اینکه ملتی بدون توسل به شرق و غرب و نیروی خارجی بتواند یک حکومت 2500 ساله را طی 10 روز براندازد مسئله‌ای بی‌سابقه است و عاملش اعتقادات مذهبی و باورهای دینی و تقید به ارزش‌ها بود‌ه است.
 
وی اضافه کرد: آنچه که بقای نظام را تضمین می‌کند همین اعتقادات است که باید حفظ و تقویت شود؛ بنابراین هر چه در این راستا سرمایه‌گذاری کنیم شایسته خواهد بود و باید پایه‌های اعتقادی مردم، کشور و نظام را حفظ و تقویت کنیم.
 
این مرجع تقلید تصریح کرد: اگر خدایی ناکرده حمله‌ای به کشور صورت گیرد، همین بچه‌بسیجی‌ها و نیروهای مذهبی در خط مقدم حاضر می‌شوند و از کشور دفاع می‌کنند، بنابراین باید کاری کرد که اعتقادات مردم و جوانان به ویژه دانشجویان تضعیف نشود.
 
آیت‌الله مکارم شیرازی بیان داشت: این دانشجویان هستند که در آینده مصادر کشور را به دست می‌گیرند از این رو باید پایه‌های دینی آنها تقویت شود تا جوان‌ها مؤمن بار بیایند و اگر این متزلزل بشود پشت ما خالی می‌شود و کسی را برای دفاع از کشور نخواهیم داشت.
 
وی خاطرنشان کرد: حضرت امام و رهبر معظم انقلاب نیز بر این مسائل بسیار تأکید می‌کنند چراکه سبب تقویت و حفظ نظام در مقابل دشمنان می‌شود.
 
استاد حوزه علمیه قم : آمریکا آن قدر که از باورهای دینی ما می‌ترسد از سلاح‌های ما نمی‌ترسد. آمریکایی‌ها با صرف هزینه‌ای سرسام آور سرباز به عراق بردند اما بعضی بیماری‌های روانی گرفتند و برخی خودکشی یا فرار کردند، اما رزمندگان ما با افتخار تمام هشت سال در برابر دشمن ایستادند و این مسئله نیز مرهون همان اعتقادات دینی آنان بود.
 
آیت‌الله مکارم شیرازی در ادامه با تاکید بر اینکه باید انسجام بین حوزه و دولت بیشتر و از حوزویان در بخش‌های مختلف بیشتر استفاده شود، تاکید کرد: حوزه‌های علمیه و مراکز فرهنگی و علمی وابسته به آن ظرفیت‌های بسیار خوبی دارند که می‌توانند در بخش‌های مختلف به شما کمک کنند.
 
وی افزود: ارتباط بین حوزه و دولت و حوزه و دانشگاه باید روزبه روز بیشتر باشد تا بتوانیم ان‌شاءالله در مقابل دشمنان وحدت را حفظ کنیم.
 
استاد حوزه علمیه قم حفظ وحدت در داخل کشور را یک اصل مهم عنوان کرد و با بیان اینکه هیچ زمانی به اندازه امروز وحدت برایمان ضرورت نداشته است، تصریح کرد: در گفت‌وگوهای خارجی‌ها همه انتظار دارند که عزت و کرامت ما حفظ شود.
 
وی همچنین بخش دیگری از فرمایشات خود را به مسئله پرونده هسته‌ای ایران اختصاص داد و یادآور شد: انرژی اتمی تبدیل به یک مسئله شرافتی برای ما شده است و این مسئله نیز باید با تدبیر حل شود.
 
وی همچنین در پایان بر ضرورت توجه ویژه مسئولان کشور به شهر مقدس قم تاکید کرد و اظهار داشت: قم را نباید با دیگر شهرهای کشور مقایسه کرد؛ قم متعلق به تمام جهان اسلام است. حوزه و مراجع با هزینه خود نیروهای مختلف مورد نیاز نظام و کشور در عرصه‌های مختلف را تربیت کرده و می‌کنند از این رو هر گونه توجهی به قم صورت گیرد به جا و شایسته است.
 
گفتنی است در ابتدای این دیدار عبدالرضا رحمانی فضلی نیز گزارش مبسوطی از وضعیت کشور ارائه کردند
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

حدیث از امام رضا (ع) :"همانا از كسانی كه مدعی مودت ما اهل بیت (ع) هستند، كسی هست كه در فتنه‌گری، برای شیعیان ما از دجال شدیدتر است. (راوی) گفتم: برای چه؟ (امام) فرمودند: به خاطر دوستی با دشمنان ما و دشمنی با دوستانمان. چون چنین شد، حق با باطل آمیخته می‌شود و مؤمن از منافق بازشناخته نمی‌شود."
---------
امام خامنه ای(حفظه الله) : بصیرت یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین (ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت.
-------
امام صادق(ع) فرموده‌اند "ایمان خود را قبل از ظهور تكمیل كنید چون در لحظات ظهور ایمانها به سختی مورد امتحان و ابتلاء قرار می‌گیرند. "(كافی/1/370/6 ؛ كمال‌الدین/1/18)
-------
آیت الله محمد تقی مصباح یزدی :
در پاسخ به سؤالی مبنی چگونگی مقابله جوانان با مفاسد اخلاقی، گفت: بهترین و آسان‌ترین راهی که جوانان می‌توانند برای مقابله با مفاسد اتخاذ کنند، توسل به حضرت بقیة‌الله‌الاعظم(عج) است.
-------
عبدالله بن سنان می‌گوید: حضرت صادق علیه السلام فرمود: به زودی شبهه‌‌ای عارض شما می‌گردد؛ پس (در ایام) بدون نشانه‌ای که دیده شود و بدون امامی که شما را هدایت کند باقی خواهید ماند. در آن روز کسی نجات نمی‌یابد مگر آن کسی که به دعای غریق، دعا کند.
عرض کردم: «دعای غریق چیست؟» فرمود: می‌گویی:
یا اللهُ یا رَحْمنُ یا رَحِیمُ یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ
من گفتم: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الاَبْصارِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ. (راوی کلمه و الابصار را به دعا اضافه نمود) حضرت صادق علیه السلام فرمودند: «به راستی که خدای عزّوجل مقلب القلوب و الابصار است، اما آن‌چنان که من گفتم بگو: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ.»
----------
اگر این ولایت فقیه جهانگیر شود، امام زمان ما خواهد آمد، و این مقدمه سازی برای ظهور حضرت است. ما در دوران نائب امام زمان امتحان می‌شویم برای خود حضرت؛ اگر در امتحانات پای رکاب ولی فقیه ـ نائب امام زمان(ع) ـ پیروز شدیم، به امام زمان(ع) خواهیم رسید.
--------
امام صادق(ع):«امام خودت را بشناس، زیرا، هرگاه، امام خود را شناختی، تقدم یا تاخر این «امر ظهور»، زیانی به تو نرساند.»
---------
راز امنیت ایران از نگاه آیت الله جوادی آملی : ما (ایرانیان) به برکت اهل بیت علیهم‌السلام در میدان مین از مصونیت برخورداریم.
---------
«ان یَشَأ یُذهِبكُم ایُّهَا النّاسُ و یأتِ بِآخَرینَ وَ كانَ اللّهُ على ذلكَ قدیر» (نساء: 5.)133 اى مردم، اگر او بخواهد شما را از بین مى‌برد و افراد دیگرى به جاى شما مى‌آورد و خدا بر این كار تواناست.

آیه در سیاق برخى آیات در بى‌نیازى خدا از طاعت مردم و عدم زیان از مخالفت مردم است؛ زیرا آنچه در آسمان و زمین است مِلك اوست. سپس مى‌فرماید: براى خدا هیچ مانعى ندارد كه شما را از بین ببرد و جمعیتى آماده‌تر و مصمّم‌تر جانشین شما كند و خداوند بر این كار توانایى دارد.

شیخ طوسى، طبرسى، میبدى، زمخشرى، قرطبى، آلوسى، فیض كاشانى، طبرى و دیگر مفسّران از رسول خدا نقل كرده‌اند: «وقتى این آیه نازل شد، رسول خدا دست خود را به پشت سلمان زد و فرمود، آن جمعیت قوم این مرد، یعنى مردم عجم و فارس هستند.»

در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم ... سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور
مدیر وبلاگ : مسعود موسوی
مطالب اخیر
موضوعات
پیوندها
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic