نبرد نهایی
امام على علیه‏السلام : هر كس چشم خود را [از نامحرم] فرو بندد، قلبش راحت می‏شود.
اولین نطق خواندنی رسایی در سال 93 در مجلس:
دولت با هیاهو و بستن دهان منتقدان می خواهد القا کند توافق ژنو یک پیروزی بزرگ بوده/ هنوز هیچ بخشی از اموال‎مان به دستمان نرسیده/ توافق ژنو به بن‎بست رسیده است

گروه سیاسی- رجانیوز: حجه الاسلام رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نخستین نطق پیش از دستور خود در سال 93 نکات مهمی را درباره توافق ژنو، دستاوردهای آن و برخورد دولت با منتقدان مطرح کرد که نظر به اهمیت آن، متن کامل آن را از نظر می گذرانید:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت شریف و همكاران محترم

 
در ماه های اخیر یكی از واژه هایی كه مكرر در ادبیات مقام معظم رهبری مورد تاكید قرار گرفته است، واژه استقلال كشور اسلامی است. استقلال یكی از اصول خدشه ناپذیر انقلاب اسلامی خمینی بود. نماد این استقلال در سال های منتهی به 57 با سرگونی رژیم پهلوی تحقق می یافت، در 12 فروردین 58 با مشاركت در رفراندم آری به جمهوری اسلامی و در 13 آبان 58 با تسخیر لانه جاسوسی و از شهریور 59 با حضور در جبهه های دفاع مقدس و در مقاطع دیگر، نماد استقلال خواهی مردم ما مصادیق دیگری بوده است.
 
اكنون اما چندین سال است كه نماد استقلال كشور دانش هسته ای است كه به فتوای عالی ترین مقام سیاسی و دینی ایران و رهبر انقلاب اسلامی امام خامنه ای، هرگز از مجرای صلح آمیز خارج نمی شود. ما همانطور كه در مقاطع دیگر برای استقلال خودمان هزینه های مالی و جانی داده ایم، برای این مقطع تاریخی نیز باید هزینه بدهیم.
 
متاسفانه مدتی است دولت محترم در قالب توافقنامه ای كه در خصوص پرونده هسته ای پذیرفته، به دلیل امتیازات متعددی كه داده و امتیازات حداقلی ای كه ستانده، سبب جری شدن دشمنان دیرینه انقلاب اسلامی شده تا جایی كه جبهه استكبار هر روز با ادعایی تازه نه تنها توهینی جدید می كند كه در مقابل انفعال مدیران سیاست خارجی، یك گام به پیش می نهد.
 
 
دولت محترم نیز به دلیل این كه تمام تخم مرغ های خود را در سبد برداشتن تحریم های ظالمانه قرار داده و هیچ طرح اقتصادی مبتنی بر توان داخلی را مدنظر ندارد، با انفعال در برابر این زیاده خواهی ها تلاش می كند تا توافقنامه ژنو را به سرانجام برساند و به زعم خود تحریم ها را بردارد و گشایشی در زندگی مردم ایجاد كند. همین نكته سبب شده تا جبهه استكبار، سیاست تحقیر و تحمیل را در پیش بگیرد.
 
این در حالی است كه توافقنامه ژنو به بن بست رسیده و بدون تردید به دلیل برخورداری این متن از واژه های كش دار و مبهم و به دلیل متناقض بودن آن با برخی معاهدات بین المللی از جمله معاهده NPT كه استفاده صلح آمیز و غنی سازی در مصارف صلح آمیز را حق تمامی اعضا از جمله ایران می داند و به دلیل خوی استكباری 5+1 و زیاده طلبی های آنها بدون شك به مرحله نهایی نخواهد رسید.
 
دولت محترم در تلاش است تا در قالب تبلیغات و هیاهو و بستن دهان منتقدان و توقیف نشریات منتقد از جمله هفته نامه 9 دی، چنین القا كند كه این توافقنامه یك پیروزی بزرگ بوده است و این در  حالی است كه جبهه استكبار از روزی كه نرمش غیرقهرمانانه دولت یازدهم را دیده، بر فشارهای خود افزوده و عملا نه تنها تحریم ها كاهش نیافته بلكه نشانه های فشار بیشتر غربی ها بر ملت ایران هویداست. متاسفانه دولت محترم در توافقنامه ژنو 28 امتیاز داده و 8 امتیاز گرفته كه این امتیازات از نظر كیفیت نیز با هم قابل مقایسه نیست.
 
آیا می دانستید كه بر اساس توافقنامه ژنو تمام تحریم های سازمان ملل، اتحادیه اروپا و آمریكا كه به بهانه نقض حقوق بشر و حمایت از تروریسم وضع شده، همچنان باقی می ماند؟
 
آیا می دانستید كه بر اساس توافقنامه ژنو دولت ایران تعهداتی بیش از معاهده NPT را پذیرفته و بر این اساس از پس باید با تعریف طرف مقابل فعالیت هسته ای خود را تنظیم كنیم!
 
آیا می دانستید كه ایران بر اساس این توافقنامه پذیرفته كه قطعنامه های شورای امنیت را به شكل رضایت بخشی به سرانجام برساند! و بر اساس یكی از موارد این قطعنامه ها ایران باید موشك های دوربرد خود را برچیند!
 
آیا می دانستید كه یكی از مطالبات این قطعنامه ها توقف فعالیت تاسیسات آب سنگین اراك است!
 
آیا می دانستید كه تاكنون هیچ مبلغی از اموال جمهوری اسلامی كه وعده داده شده بود به حساب جمهوری اسلامی واریز نشده!
 
اكنون شاید دریابیم كه چرا طرف ایرانی درخواست داشته است تا مذاكرات محرمانه بماند. آیا جز این است كه در دو حالت ما یك محتوا را محرمانه نگه می داریم. گاهی محتوایی محرمانه می ماند تا دشمن از جزئیات آن مطلع نشود. اما با توجه به این كه مذاكرات ژنو اساسا با دشمنان این ملت است، بدیهی است كه دلیل محرمانه ماندن مذاكرات و توافقات از این رو نیست.

اما گاهی نیز ما محتوایی را محرمانه نگه می داریم تا دوست از جزئیات آن مطلع نشود به دلیل این كه در صورت اطلاع دوست از این محتوای بد، قطعا یا عصبانی می شود و یا ناراحت. توافقنامه ژنو و جزئیات آن دقیقا به همین دلیل محرمانه نگه داشته شده چون این توافقنامه به نفع ملت ایران نیست و در صورت اجرایی شدن با تفسیری كه طرف غربی دارد و در متن توافقنامه اجازه اعمال این تفسیر به او داده شده، قطعا استقلال كشور به خطر می افتد.
 
ما تردید نداریم تا ابر رهبری همچون امام خامنه ای پرچمدار این كشتی است، قطعا 5+1 نخواهد توانست به خواسته های شوم خود برسد هر چند نماینده آمریكا وندی شرمن ادعا كند كه ظریفانه به آقای ظریف نزدیك شده و آنها در مذاكرات همدیگر را به نام كوچك صدا می كنند و گاهی درباره مسائل خصوصی با یكدیگر سخن می گویند.
 
ما 25 سال صدای خمینی را از گلوی خامنه ای می شنویم. خمینی هرگز اجازه زیاده طلبی به استكبار جهانی نداد، خامنه ای هم چنین اجازه ای را نمی دهد و تردید نداریم كه در این جدال نیز نگاه رهبری انقلاب كه فرمودند به نتایج این مذاكرات خوشبین نیستند تحقق خواهد یافت نه نگاه آنهایی كه اظهار خوشبینی به مذاكرات می كنند.
 
اما جناب آقای روحانی و ظریف، امروز خود به خوبی متوجه شده اند كه توافقنامه ژنو به دلیل محتوای غیرحقوقی، مبهم و كشدار به متنی تبدیل شده كه انواع و اقسام تفاسیر از آن قابل برداشت است و همین نكته سبب زیاده خواهی 5+1 شده است. از همین روست كه اخیرا جناب آقای روحانی و ظریف، تصمیم گرفته اند تا تیمی از حقوقدانان را در مذاكرات همراه خود كنند. ای كاش این اقدام قبل از پذیرش این متن غیرحقوقی و در زمانی كه منتقدین خود را با انواع و اقسام اتهامات می نواختند، صورت می گرفت.
 
زیاده طلبی های طرف غربی و سوءاستفاده های آنها از این متن غیرحقوقی و مبهم و مطالبات مداخله جویانه طرف مقابل از جمله ورود آنها به مباحث موشكی، منع تحقیقات و پیشرفت هسته ای در كنار طرح درخواست های نامشروع و غیر انسانی به عنوان مطالبات حقوق بشری و نامشروع دانستن انتخابات یازدهم ریاست جمهوری و در آخرین مرحله عدم صدور ویزای نماینده جمهوری اسلامی در مقررسازمان ملل، همه و همه نشان می دهد كه توافقنامه ژنو به بن بست رسیده و عملا ما با آنها نمی توانیم به توافقی برسیم.
 
اساسا وقتی 5+1 رسما اعلام می كند كه با توافقنامه ژنو به دنبال امنیت اسرائیل و جلوگیری از پیشرفت ایران اسلامی است و از طرفی بر اساس آموزه های دینی و حسینی ما نیز نمی توانیم در برابر ظلم ساكت بمانیم، چگونه چنین توافقی بین ما و كفر صورت خواهد گرفت؟
 
مهمترین دستآورد این توافقنامه این است كه بخش هایی از مردم كه در سایه شعارهای منفعلانه دولت یازدهم و در سایه بزك كردن دشمنی غربی ها توسط برخی از رسانه های اصلاح طلب، فكر می كردند كه با كوتاه آمدن در موضوع هسته ای فشارها برداشته می شود، یكبار دیگر یقین خواهند كرد كه این، وعده ای دروغین بیش نیست چرا كه قرآن می فرماید لن ترضی عنك الیهود و لا النصاری حتی تتبع ملتهم.
 
دستآورد دیگر امیدواریم این باشد كه دولت محترم آقای روحانی به جای این كه چشمشش به رفع تحریم های ظالمانه باشد، تمام نگاهش را متوجه ظرفیت درونی كشور خواهد كرد تا در سایه سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب از جمله اقتصاد مقاومتی، با اتكا به توان داخلی و نیروهای جوان این مرز و بوم، مشكلات حل و عملا تحریم ها بی اثر و به درك واصل شود. دولت از یاد نبرد كه هر چه بیشتر توان خود را بر رفع تحریم های ظالمانه متمركز كند،‌ دشمن نیز احساس تاثیر می كند و در این بخش فشار بیشتری خواهد آورد.
نوع مطلب : مقالات، افشاگری، سیاسی، پیگیری مذاکرات هسته ای یا توافق نامه ژنو، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

حدیث از امام رضا (ع) :"همانا از كسانی كه مدعی مودت ما اهل بیت (ع) هستند، كسی هست كه در فتنه‌گری، برای شیعیان ما از دجال شدیدتر است. (راوی) گفتم: برای چه؟ (امام) فرمودند: به خاطر دوستی با دشمنان ما و دشمنی با دوستانمان. چون چنین شد، حق با باطل آمیخته می‌شود و مؤمن از منافق بازشناخته نمی‌شود."
---------
امام خامنه ای(حفظه الله) : بصیرت یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین (ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت.
-------
امام صادق(ع) فرموده‌اند "ایمان خود را قبل از ظهور تكمیل كنید چون در لحظات ظهور ایمانها به سختی مورد امتحان و ابتلاء قرار می‌گیرند. "(كافی/1/370/6 ؛ كمال‌الدین/1/18)
-------
آیت الله محمد تقی مصباح یزدی :
در پاسخ به سؤالی مبنی چگونگی مقابله جوانان با مفاسد اخلاقی، گفت: بهترین و آسان‌ترین راهی که جوانان می‌توانند برای مقابله با مفاسد اتخاذ کنند، توسل به حضرت بقیة‌الله‌الاعظم(عج) است.
-------
عبدالله بن سنان می‌گوید: حضرت صادق علیه السلام فرمود: به زودی شبهه‌‌ای عارض شما می‌گردد؛ پس (در ایام) بدون نشانه‌ای که دیده شود و بدون امامی که شما را هدایت کند باقی خواهید ماند. در آن روز کسی نجات نمی‌یابد مگر آن کسی که به دعای غریق، دعا کند.
عرض کردم: «دعای غریق چیست؟» فرمود: می‌گویی:
یا اللهُ یا رَحْمنُ یا رَحِیمُ یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ
من گفتم: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الاَبْصارِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ. (راوی کلمه و الابصار را به دعا اضافه نمود) حضرت صادق علیه السلام فرمودند: «به راستی که خدای عزّوجل مقلب القلوب و الابصار است، اما آن‌چنان که من گفتم بگو: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ.»
----------
اگر این ولایت فقیه جهانگیر شود، امام زمان ما خواهد آمد، و این مقدمه سازی برای ظهور حضرت است. ما در دوران نائب امام زمان امتحان می‌شویم برای خود حضرت؛ اگر در امتحانات پای رکاب ولی فقیه ـ نائب امام زمان(ع) ـ پیروز شدیم، به امام زمان(ع) خواهیم رسید.
--------
امام صادق(ع):«امام خودت را بشناس، زیرا، هرگاه، امام خود را شناختی، تقدم یا تاخر این «امر ظهور»، زیانی به تو نرساند.»
---------
راز امنیت ایران از نگاه آیت الله جوادی آملی : ما (ایرانیان) به برکت اهل بیت علیهم‌السلام در میدان مین از مصونیت برخورداریم.
---------
«ان یَشَأ یُذهِبكُم ایُّهَا النّاسُ و یأتِ بِآخَرینَ وَ كانَ اللّهُ على ذلكَ قدیر» (نساء: 5.)133 اى مردم، اگر او بخواهد شما را از بین مى‌برد و افراد دیگرى به جاى شما مى‌آورد و خدا بر این كار تواناست.

آیه در سیاق برخى آیات در بى‌نیازى خدا از طاعت مردم و عدم زیان از مخالفت مردم است؛ زیرا آنچه در آسمان و زمین است مِلك اوست. سپس مى‌فرماید: براى خدا هیچ مانعى ندارد كه شما را از بین ببرد و جمعیتى آماده‌تر و مصمّم‌تر جانشین شما كند و خداوند بر این كار توانایى دارد.

شیخ طوسى، طبرسى، میبدى، زمخشرى، قرطبى، آلوسى، فیض كاشانى، طبرى و دیگر مفسّران از رسول خدا نقل كرده‌اند: «وقتى این آیه نازل شد، رسول خدا دست خود را به پشت سلمان زد و فرمود، آن جمعیت قوم این مرد، یعنى مردم عجم و فارس هستند.»

در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم ... سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور
مدیر وبلاگ : مسعود موسوی
مطالب اخیر
موضوعات
پیوندها
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic