نبرد نهایی
امام على علیه‏السلام : هر كس چشم خود را [از نامحرم] فرو بندد، قلبش راحت می‏شود.
معماری جدید خاورمیانه، تغییرات عمده در تکنولوژی بازار نفت و تشکیل
ناتوی اروپا و آمریکا محورهای مهم اجلاس بیلدربرگ

به ادامه مطلب بروید...
معماری جدید خاورمیانه، تغییرات عمده در تکنولوژی بازار نفت و تشکیل ناتوی اروپا و آمریکا محورهای مهم اجلاس بیلدربرگ

گروه بین‎الملل - رجانیوز: در کنفرانس بیلدربرگ، بحث و بررسی صورت نمی‌گیرد، طرح و لایحه‌ای برای تصویب به شور گذاشته نمی‌شود و قانونی مصوب نمی‌گردد، بلکه تصمیمات قطعی سطوح بالاتر و لایه‌های پنهان اداره جهان (فراماسون)، به نقش‌آفرینان اصلی در کشورهای مقصد، دیکته می‌شود. تغییرات عمده در تکنولوژی و بازار نفت، تشکیل ارتش نیرومند جدید، تغییر تعریف و نقش مردم در دموکراسی، رسمیت بخشیدن به شنود شکستن حریم خصوصی ... و بالاخره تغییر در نقشه خاورمیانه، محورهای اصلی بیلدربرگ 2014 بود.

به گزارش رجانیوز، شصت و دومین کنفرانس گروه مرموز بیلدربرگ (Bilderberg   )، از 29 می تا 1 ژوئن 2014، در شهر کپنهاگ [پایتخت دانمارک] و در هتل بین‌المللی و زنجیره‌ای ماریوت (Marriott) برگزار شد.

ایران پی‌ان گزارش داد: همه ساله 120 تا 150 نفر از شخصیت‌های سیاسی، نظامی، اقتصادی، فرهنگی و رسانه‌ای تصمیم ساز در کشورها به این نشست دعوت می‌شوند؛ اما فضای نشست امسال در کپنهاگ کاملاً متفاوت بود، چرا که پس از بحران اوکراین و مواضع روسیه در قبال آن و نیز پیوستن کریمه به خاک روسیه، تهدید بزرگی برای شکستن نظام تک قطبی جهان به رهبری امریکا و همراهی اروپا که بیش از 60 سال برای رسیدن به آن تلاش کرده بودند، با تهدید جدی مواجه شده است.

پروژه‌ی «جهان شرکتی»:

TTIP، بخش مستمر و جدایی تلاش‌های بیلدربرگ قلمداد می‌شود. TTIP در ابتدا مدل کوچک اقتصاد جهانی در حوزه پاسفیک بود که قرار داد آن بین نماینده تجاری ایالت متحده، وال استریت و سازمان CFR که سازمان خواهر بیلدربرگ محسوب می‌شود منعقد گردید و ریاست آن به مایکل فورمن (یا میشائل فورمن) (Michael Froman) سپرده شد. بر اساس این قرار داد، مقرر شد تا با تغییر 50% از قوانین تجاری امریکا و اروپا، یک منطقه آزاد تجاری بین این دو قطب اقتصادی جهان ایجاد گردد، اما موفقیت حاصله سبب گردید تا اداره‌ کنندگان جهان (غول‌های اقتصادی که سیاست و حکومت ابزار آنان است) به سرعت تصمیم بگیرند که این مدل در مقیاسی وسیع‌تر و گسترش در آسیا، به یک پروژه جهانی تبدیل گردد.

هدف و نام این پروژه «جهان شرکتی» است که برای فریب به آن «شرکت جهانی» می‌گویند. بنا بر این هدفِ پنهانی، تمامی منابع اقتصادی کشورهای جهان، با اعمال قدرت‌های سیاسی، نظامی، فرهنگی و نیز قوانین بین‌المللی مصوب خودشان، باید به یک شرکت زنجیره‌ای تبدیل شوند که سهامداران و تدبیر کنندگان اصلی آن، همان غول‌های اقتصادی امریکا و صهیونیسم بین‌الملل هستند.

«توطئه یورو»:

اِتیِن دیویگنون (Étienne Davignon) که ریاست کنفرانس بیلدربرگ در سال 1955 را بر عهده داشت، اکنون در یک مصاحبه فاش ساخته است که حتی پروژه ارز واحد «یورو»، که خود از آن به «توطئه یورو» یاد می‌کند، زاییده فکر بیلدربرگ بود که در سال 2009 به تصویب رسید و به مرحله اجرا گذاشته شد.

اما اکنون بازتاب منفی این توطئه، در ورشکستگی اقتصاد اتحادیه اروپا، افزایش سیل مهاجرت و نیز بحران‌ها و مخالفت‌های مردمی در تمامی کشورهای اصلی چون: آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، رومانی ... و بالاخره اوکراین، کریمه و روسیه، و هم چنین به قدرت رسیدن احزاب مخالف تداوم عضویت در اتحادیه در  انتخابات اخیر، توطئه‌ی یورو و نیز پروژه «جهان شرکتی» را با مخاطرات و تهدیدهای جدی مواجه کرده است.

دو راه حل:

TTIP، بر اساس تنها محورهای قدرتمند تنظیم سیاست و اقتصاد جهانی، یعنی «نظام پولی و نیروی نظامی»، دو راه حل برای برون رفت و نیز کنترل و جهت دهی اوضاع در راستای نظم نوین جهانی که همان «جهان شرکتی» است، در نظر گرفته است:

الف – چشم پوشی از فسادهای کلانِ مالی، تحت عنوان «بخشش‌های مالیاتی» - که با جار و جنجال‌های رؤسای جمهور امریکا و اروپا در خصوص افزایش مالیات و نیز مبارزه با مفاسد اقتصادی سیاسیون، دول و مجالس پوشش داده می‌شود و فشار آن بر مردم تحمیل می‌گردد.

ب – ایجاد نیروی نظامی قدرتمند به نام « US-EU-NATO » - ناتوی امریکا – اروپا.

امریکا و اروپای متحد نگران سیاست‌های پوتین و عواقب آن هستند. به نظر آنها، پوتین دیگر از «نظم نوین جهانی» کنار گذاشته شده است، چرا که «نظام بین‌المللی» آنان را به چالش کشیده و احتمال می‌رود که قطب دیگری در مقابل نظام تک قطبی امریکا ایجاد نماید. این نظم متفاوت، می‌تواند تمامی کشورهای حوزه‌ی BRICS را تحت الشعاع قرار دهد و بالتبع «دلار» به عنوان ارز واحد، از سیستم پولی جهان خارج شود.

از این رو، کثرت شرکت کنندگان کنفرانس 2014 و بافت موضوعی آن «نظامی – اقتصادی - اطلاعاتی» بود. لذا در این کنفراس چهره‌هایی چون: توماس اندرسون (Thomas Enders)، مدیر عامل شرکت «CEO»، تولید سلاح‌های مدرن هوایی و قطعات سنگین ایرباس و نیز گلدمن ساکس (Goldman Sachs)، از نقش‌آفرینان وال استریت و نیز سرمایه‌گزاران در آسیا، درخشش داشتند.

محورهای اصلی کنفرانس بیلدربرگ 2014

با توجه به اهداف و چالش‌های مذکور، محورهای ذیل، موضوعات مباحثات و یا در واقع تصمیم‌سازی برای اعضا بود:

*- آیا روند بهبود اقتصادی پایدار است؟

*- تأمین و پرداخت هزینه‌های «جمعیت شناسی»، (که لازمه جهانی‌سازی می‌باشد)، بر عهده‌ی کیست؟

*- آیا اساساً حریم خصوصی وجود دارد؟

*- روابط در به اشتراک گذاری اطلاعات خاص چگونه باید باشد؟

*- آینده دموکراسی چه باید باشد و حدود طبقه متوسط (مردم) در آن چیست؟

*- ایجاد تحول و تغییرات بزرگ در تکنولوژی و اشتغال؛

*- بررسی چشم‌انداز «سیاسی – اقتصادی» چین؛

*- معماری جدید خاورمیانه؛

*- مسائل اکراین؛

*- وقایع کنونی جهان.

کشورهای شرکت کننده:

کشورهای اصلی که با اعزام نمایندگان منتخب بیلدربرگ در کنفرانس 2014 شرکت داشتند، عبارتند از:

اتریش، یونان، بلژیک، مجارستان، کانادا، سوئیس، ایرلند، چین، ایتالیا، آلمان، هلند، دانمارک، نروژ، اسپانیا، پرتغال، فنلاند، سوئد، فرانسه، ترکیه، بریتانیا، و ایالات متحده آمریکا.

تغییر در عضو ثابت ترکیه:

همه ساله علی باباخان (Ali Babacan) که سرمایه‌گذار اصلی حزب حاکم (اعتدال و توسعه) و روی کار آورنده‌ی رجب طیب اردوغان بود، عضو ثابت کنفرانس بیلدربرگ بود، اما با توجه به تحولات اخیر ترکیه و منطقه، امسال خبری از او نبود و افراد دیگری انتخاب و دعوت شدند. بدیهی است که شناخت این افراد وموقعیت‌هایشان می‌تواند تصویری از دورنمای تحولات آتی در ترکیه را ارائه دهد:

*- مصطفی کُچ (Koç Mustafa) – ریس هیئت مدیره‌ی هُلدینگ «‌Koç Holding A.S».

*- نیلوفر گل (Göle Nilüfer) – پروفسور جامعه شناس، مدیر و برنامه‌ریز مدرسه عالی مطالعات علوم اجتماعی.

*- چنگیز جاندار (Çandar Cengiz) – عضو ارشد روزنامه‌های ال مانیتور (Al Monitor) و رادیکال (Radikal)

*- اُموت اوران (Oran Umut) – معاون رییس حزب جمهوریخواه خلق (CHP)

*- آ. امید تافتالی (Taftalı A. Ümit) – عضو هیئت مدیره هُلدینگ ساختمانی Kiraç

 

 

 

برخی از اعضای امریکایی:

تعداد نمایندگان امریکایی گاه از مجموع نمایندگان اروپایی نیز بیشتر است، لذا به رغم آن که فهرست کلیه شرکت کنندگان از کشورهای متفاوت در اختیار می‌باشد، فقط نام چند تن از نمایندگان امریکا، انگلیس و ... ارائه می‌گردد تا ساختار این کنفرانس محسوس‌تر گردد:

*- هنری کیسنجر (Kissinger Henry) – رییس هیئت مدیره شرکت کیسینجر و همکاران. ریس سابق CIA، تئوریسن بزرگ سیاست خارجی امریکا و مشاور چند رییس جمهور.

*- کیت ب. الکساندر (Keith B. Alexander): مدیر سابق آژانس امنیت ملی و فرمانده فعلی سایبری.

*- روبرت ب. زوئلّیک (Robert B. Zoellick): رییس هئیت مدیره و رییس گروه مشاوران بین‌المللی گلدمن ساکس (که در بیلدربرگ 5 معرفی شد).

*- رابرت روبین (Rubin Robert) – وزیر سابق خزانه‌داری و رییس فعلی شورای همکاری خارجی.

*- موندی کریج ج. (Mundie Craig J.) – مشاور ارشد مدیر عامل مایکروسافت.

*- رومر اویجین (Rumer Eugene) – استاد یار و مدیر بخش روسیه – اوراسیا در بنیاد صلح کارنگی

 

 

برخی از اعضای انگلیس:

*- هلن الکساندر (Helen Alexander) – رییس هیئت مدیره (UBM plc)، ارائه خدمات بازریابی تمامی رسانه‌های جهانی.

*- ادوارد ام. بالس (Edward M. Balls) – ریس خزانه‌داری در دولت سایه (سلطنتی)

*- سیورز جان (Sawers John)  - رییس سرویس مخفی اطلاعات.

*- جرج آزبورن (Osborne George) – رییس خزانه‌داری انگلیس.

سایرین:

برخی از چهره‌های شاخص بیلدربرگ 2014 عبارت بودند از:

آلمان: پاول ام. آچلایتنر (Paul M. Achleitner)، رییس هئیت نظارت دویچه بانک – جرج آسموسن (Jörg Asmussen) – رییس بین‌الملل وزارت کار و امور اجتماعی – توماس اِندِرس (Thomas Enders)، مدیر عامل گروه ایرباس (CEO, Airbus Group) و نوربرت روتگن (Norbert Röttgen)، رییس کمیته امور خارجه مجلس فدرال آلمان.

فرانسه: فرانسوا باریون (François Baroin)، نماینده مجلس از حزب (UMP) و شهردار ترویس (Troyes) – ناتالی نویگیر (Natalie Nougayrède)، گرداننده و تدوین‌گر لوموند – آمانوئل مکرون (Emmanuel Macron)، معاون دبیر کل ریاست جمهوری.

ایتالیا: جان الکان (John Elkann )، رییس هیئت مدیره گروه فیات – ماریو مونتی (Mario Monti) سناتور از حزب زندگی و نیز رییس دانشگاه.

یونان: جرج زانیاس (George Zanias)، رییس هئیت مدیره بانک ملی یونان (National Bank of Greece).

کد خبر:192028 -
نوع مطلب : مقالات، افشاگری، سیاسی، فراماسونری، اشرار یهودی یا صهیونیزم، آمریکا و غرب یک دروغ بزرگ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

حدیث از امام رضا (ع) :"همانا از كسانی كه مدعی مودت ما اهل بیت (ع) هستند، كسی هست كه در فتنه‌گری، برای شیعیان ما از دجال شدیدتر است. (راوی) گفتم: برای چه؟ (امام) فرمودند: به خاطر دوستی با دشمنان ما و دشمنی با دوستانمان. چون چنین شد، حق با باطل آمیخته می‌شود و مؤمن از منافق بازشناخته نمی‌شود."
---------
امام خامنه ای(حفظه الله) : بصیرت یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین (ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت.
-------
امام صادق(ع) فرموده‌اند "ایمان خود را قبل از ظهور تكمیل كنید چون در لحظات ظهور ایمانها به سختی مورد امتحان و ابتلاء قرار می‌گیرند. "(كافی/1/370/6 ؛ كمال‌الدین/1/18)
-------
آیت الله محمد تقی مصباح یزدی :
در پاسخ به سؤالی مبنی چگونگی مقابله جوانان با مفاسد اخلاقی، گفت: بهترین و آسان‌ترین راهی که جوانان می‌توانند برای مقابله با مفاسد اتخاذ کنند، توسل به حضرت بقیة‌الله‌الاعظم(عج) است.
-------
عبدالله بن سنان می‌گوید: حضرت صادق علیه السلام فرمود: به زودی شبهه‌‌ای عارض شما می‌گردد؛ پس (در ایام) بدون نشانه‌ای که دیده شود و بدون امامی که شما را هدایت کند باقی خواهید ماند. در آن روز کسی نجات نمی‌یابد مگر آن کسی که به دعای غریق، دعا کند.
عرض کردم: «دعای غریق چیست؟» فرمود: می‌گویی:
یا اللهُ یا رَحْمنُ یا رَحِیمُ یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ
من گفتم: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الاَبْصارِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ. (راوی کلمه و الابصار را به دعا اضافه نمود) حضرت صادق علیه السلام فرمودند: «به راستی که خدای عزّوجل مقلب القلوب و الابصار است، اما آن‌چنان که من گفتم بگو: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ.»
----------
اگر این ولایت فقیه جهانگیر شود، امام زمان ما خواهد آمد، و این مقدمه سازی برای ظهور حضرت است. ما در دوران نائب امام زمان امتحان می‌شویم برای خود حضرت؛ اگر در امتحانات پای رکاب ولی فقیه ـ نائب امام زمان(ع) ـ پیروز شدیم، به امام زمان(ع) خواهیم رسید.
--------
امام صادق(ع):«امام خودت را بشناس، زیرا، هرگاه، امام خود را شناختی، تقدم یا تاخر این «امر ظهور»، زیانی به تو نرساند.»
---------
راز امنیت ایران از نگاه آیت الله جوادی آملی : ما (ایرانیان) به برکت اهل بیت علیهم‌السلام در میدان مین از مصونیت برخورداریم.
---------
«ان یَشَأ یُذهِبكُم ایُّهَا النّاسُ و یأتِ بِآخَرینَ وَ كانَ اللّهُ على ذلكَ قدیر» (نساء: 5.)133 اى مردم، اگر او بخواهد شما را از بین مى‌برد و افراد دیگرى به جاى شما مى‌آورد و خدا بر این كار تواناست.

آیه در سیاق برخى آیات در بى‌نیازى خدا از طاعت مردم و عدم زیان از مخالفت مردم است؛ زیرا آنچه در آسمان و زمین است مِلك اوست. سپس مى‌فرماید: براى خدا هیچ مانعى ندارد كه شما را از بین ببرد و جمعیتى آماده‌تر و مصمّم‌تر جانشین شما كند و خداوند بر این كار توانایى دارد.

شیخ طوسى، طبرسى، میبدى، زمخشرى، قرطبى، آلوسى، فیض كاشانى، طبرى و دیگر مفسّران از رسول خدا نقل كرده‌اند: «وقتى این آیه نازل شد، رسول خدا دست خود را به پشت سلمان زد و فرمود، آن جمعیت قوم این مرد، یعنى مردم عجم و فارس هستند.»

در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم ... سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور
مدیر وبلاگ : مسعود موسوی
مطالب اخیر
موضوعات
پیوندها
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic