نبرد نهایی
امام على علیه‏السلام : هر كس چشم خود را [از نامحرم] فرو بندد، قلبش راحت می‏شود.
انگلیس به دنبال احیاء جاسوسخانه لندن در تهران/
از ورود تجهیزات جاسوسی جلوگیری شد؛ فریاد انگلیس در آمد/ هموند:عدم جواز انتقال تجهیزات کامپیوتری، مانع بازگشایی سفارت بریتانیا در تهران!

 گروه بین الملل – رجانیوز: وزیر امور خارجه انگلیس به صورت تلویحی اعلام کرده است برای بازگشایی سفارت این کشور در تهران و تبدیل آن به یک مرکز جاسوسی با مانع روبرو شده است.

به گزارش رجانیوز، فیلیپ هموند، وزیر خارجه انگلیس گفته است: «تلاش‌ها برای بازگشایی سفارت این کشور در تهران به دلیل موافقت نکردن دولت ایران با ورود تجهیزات کامپیوتری مورد نیاز سفارت، با مانع روبرو شده است.»

به گزارش بی بی سی، وی  به نمایندگان مجلس عوام گفت:"مشکلات فنی‌ای وجود دارد که به سادگی قابل حل نیست. ما نیاز داریم که مقدار قابل توجهی تجهیزات وارد ایران کنیم... بخش زیادی از تجهیزات عملیاتی سفارت در جریان وقایع نوامبر ۲۰۱۱ از بین رفت. اگر قرار باشد ما آنجا شروع به کار کنیم، نیاز داریم تجهیزاتمان را به شیوه‌ای امن و مورد اطمینان به آنجا منتقل کنیم."

منظور وزیر امور خارجه انگلیس از تجهیزات کامپیوتری مورد نیاز، وسایل کاربردی در زمینه دریافت اطلاعات و جاسوسی است که در جریان تسخیر سفارت مشخص شد اعضای سفارت از این ابزار در جهت دریافت و ارسال اطلاعات محرمانه استفاده می کردند.  

پس از تعطیلی سفارت انگلیس در تهران روند دریافت اطلاعات محرمانه از ایران و ارسال به لندن برای دستگاه جاسوسی این کشور با مشکل روبرو شد.

موضوعی که برای دستگاه جاسوسی انگلیس ناخوشایند بود به همین دلیل در گزارش راهبردی کمیته روابط خارجی مجلس عوام تعطیلی سفارت را سبب بروز مشکلات در جاسوسی از ایران عنوان می کند.

در گزارش راهبردی روابط خارجی مجلس عوام که مرداد ماه سال جاری منتشر شده در این باره آمده است: تعطیلی سفارت انگلستان سبب توقف اقداماتی همچون جمع‌آوری اطلاعات، تحلیل وقایع و تحولات در ایران، برقراری ارتباطات با اشخاص مختلف به منظور بهره‌برداری‌های بعدی، بررسی تحولات و تغییرات سیاسی در ایران، و ارائه تحلیل‌های کارشناسی به متحدان منطقه‌ای درباره دیدگاه‌ها و عقاید عامه مردم ایران، شده است.

اعتراف مقامات و نهادهای انگلیس به تلاش برای اعمال نفوذ در ایران از طریق سفارتخانه این کشور در تهران در حالی است که در زمان فتنه 88 و همزمان با حضور میلیبند در راس وزارت امور خارجه انگلیس، سفارت این کشور در تهران به عنوان مرکز فرماندهی، هدایت و خط‌دهی اقدام‌های مداخله گرانه دولت خود در پروژه طراحی شده توسط برخی از عوامل داخلی فتنه، بی‌بی‌سی فارسی و سرویس امنیتی این کشور را بر عهده داشت.

سفارت انگلیس تحت پوشش نیروهای محلی،افرادی را بین اغتشاشگران فرستاده ومطالب مورد نظر خود را به آنها و به جامعه القا می‌کرد. آنها با استفاده از بعضی اغتشاشگران اخباری را در این زمینه جمع آوری و برای شبکه‌های خبری خود ارسال می‌کردند. درپی بروز دخالت‌های افراد سفارت انگلیس درهمان روزها 8 تن از کارمندان سفارتخانه دستگیر شدند تا نقش مبهم آنها در حوادث انتخابات آشکار شود. عصبانیت وواکنش مقام‌های انگلیسی پس از دستگیری کارمندان سفارت انگلیس در تهران خود بیان کننده ترس آنها ازفاش شدن مسائل پشت پرده در خصوص دخالت‌های مخربشان در قضایای پس از انتخابات ایران بود.

حسین رسام تحلیلگر ارشد سفارت انگلیس در بخشی از اعترافات خود در دومین جلسه دادگاه متهمان براندازی نرم در مورد کیفیت اقدام‌های سفارت انگلیس در تهران می‌گوید: سفارت انگلیس به دلیل سیاست‌های خصمانه‌اش درایران وترس ازافشای ارتباطگیری‌اش بامنابع داخلی اقدام به ارتباط‌گیری از طریق کارکنان محلی می‌کند و به دستور مقام‌های سفارت من نیز اقدام به ارتباط‌گیری می‌کردم. من حدود 130 مرتبط داشتم که متعهد شدم تعداد آنها را به 180 نفر برسانم و تماس‌های من با آنها در اماکن عمومی، رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها با هزینه سفارت انگلیس بود که مطالب مورد گفت و گو در این جلسه‌ها نیز به اطلاع مقام‌های لندن می‌رسید.

تحلیلگربخش سیاسی سفارت انگلیس در ادامه سخنان خود در مورد تلاش‌های سفارت به‌ویژه در جلب روشنفکران و دگراندیشان ایرانی می‌گوید: منبع اصلی ما روشنفکرانی بودند که دارای زاویه با نظام هستند. وی به نقش‌آفرینی شورای فرهنگی بریتانیا دراین ارتباط‌گیری‌ها اشاره دارد. رسام در این باره می‌گوید: دوبخش بورس‌ها وپروژه‌ها ازمهمترین بخش‌های شورای فرهنگی بریتانیا بود. برای ایجاد مرتبطین جدید در هر دوره از امتحان‌های آیلس که حدود 2 هزار نفر در آن شرکت می‌کردند استفاده می‌شد و اطلاعات این افراد در اختیار شورای فرهنگی بریتانیا قرار می‌گرفت.

رسام به اقدام‌های این شورا برای تاثیرگزاری در ارکان حکومتی در جمهوری اسلامی ایران اشاره می‌کند و در ادامه اعتراف‌های خود می‌گوید:این شورا از طریق انعقاد پروژه‌هایی مثلاً ازوزارت بهداشت هم اطلاعات راجمع آوری می‌کرد وهم تلاش می‌کرد این نهادها راتحت تأثیرخود قراردهد.

وی شناسایی وجذب نخبگان ازطریق بورس‌های مختلف به‌ویژه بورس مخصوص وزارت خارجه انگلیس و نیز تلاش درجهت دستیابی به پیشرفت‌های علمی کشوررا ازدیگراهداف شورای فرهنگی بریتانیاوسفارت انگلیس درتهران بر می‌شمارد.

حمید رسام با اشاره به ارتباط گیری سفارت انگلیس باNGOها،در مورد اهمیت راهبرد دیپلماسی عمومی برای سفارت انگلیس می‌گوید: راهبردوسیاست دیپلماسی عمومی ازاساسی ترین شیوه هادرکشورهای موردهدف بودوسفارت انگلیس درتهران ازطریق وزارت خارجه،سالانه 300 هزارپوند برای این منظوردریافت می‌کرد.

از سوی دیگر چند ماه پس از اعلام رسمی «جان ساورز»، رئیس دستگاه امنیتی انگلیس مبنی بر لزوم ورود به عملیات‌های پنهانی در قبال برنامه هسته‌ای ایران، موج ترور دانشمندان هسته‌ای ایران آغاز شده و پس از ترور شهید علی‌محمدی و ترور شهید شهریاری اعتراضات گسترده‌ای را به دنبال داشت؛ به نحوی که در سالگرد ترور این شهید و در حالی که انگلیس محوریت طراحی تحریم‌های جدید غرب علیه بانک مرکزی ایران را به عهده گرفته بود، تجمع اعتراضی دانشجویان در مقابل سفارتخانه این کشور در تهران، به ورود آنها به داخل سفارتخانه این کشور منجر شد.

در همین حال و همزمان با این اقدام اعتراضی، مجلس شورای اسلامی نیز با تصویب طرحی دولت را ملزم به کاهش سطح مناسبات با دولت انگلیس کرد اما دولت انگلیس تلاش کرد با بهانه قرار دادن ورود دانشجویان به سفارت انگلیس و باغ قلهک و با هدف کاهش فشارها وارد شده در قبال تصمیم دولت ایران برای کاهش روابط دیپلماتیک، روابط خود با ایران را قطع کند.

با این حال علی رغم تلاش های گسترده انگلیس برای راه اندازای دوباره جاسوسخانه خود در ایران مقامات امنیتی کشور تاکنون با این موضوع مخالفت کردند.

بر اساس اسناد ارائه شده، دولت انگلیس از موضع خود مبنی بر ورود تجهیزات جاسوسی به ایران کوتاه نمی آید چرا که کوتاه آمدن از این موضوع به معنای آن است که بخشی از فرآیند جاسوسی در ایران دچار خدشه شده و این امر هدف اصلی از بازگشایی سفارت یعنی جاسوسی از ایران را تحت الشعاع قرار می دهد.

 به بیان دیگر دولت انگلیس بازگشایی سفارت در تهران را تنها با هدف جاسوسی از ایران دنبال می کند و اگر مقدمات رسیدن به این هدف که بخشی از آن ورود تجهیزات جاسوسی به سفارت خانه است محقق نشود ترجیح می دهد سفارت تعطیل بماند.

مقامات انگلیسی برای دستیابی به این هدف از ارسال تجهیزات جاسوسی منصرف نمی شوند بلکه فشار خود را بر مقامات ایرانی به ویژه مقامات وزارت امور خارجه ایران بیشتر می کنند تا مقدمات بازگشایی سفارت انگلیس با ورود تجهیزات جاسوسی تسهیل شود، نکته ای که در این بین حائز اهمیت است ایستادگی دستگاه های امنیتی و مجلس دربرابر فشارهای داخلی و خارجی برای بازگشایی سفارت است، چرا که بازگشایی سفارت بر اساس همان مبنایی که در گذشته بوده به معنای بازگشایی شعبه MI6 در ایران است.

مجلس و وزارت امور خارجه ایران باید به این مساله توجه داشته باشند جاسوسی و رفتار غیر متعارف سفارت لندن در تهران به ضرر منافع ملی کشور است و زمانی که مقامات و نهادهای انگلیسی دلیل اصلی حضور خود در ایران را جاسوسی عنوان می کنند، دلیلی بر بازگشایی سفارت وجود ندارد ، درواقع تا زمان تغییر رویکرد مقامات انگلیس و تاکید لندن بر این نکته که هدف آنان از بازگشایی سفارت جاسوسی از ایران نیست، سفارت انگلیس در تهران باید تعطیل بماند.

به ویژه آنکه بر اساس گزارش های نهادهای امنیتی در زمان بازگشایی سفارت انگلیس در تهران و به دلیل تعطیلی سفارت آمریکا، میان MI6 و سازمان سیا و موساد همکاری امنیتی برای پروژه های جاسوسی ضدایران شکل گرفته بود که بنابر اظهارات جان ساورز رئیس MI6 ترور دانشمندان هسته ای محصول پیوند این سه سازمان جاسوسی علیه ایران بوده است.

نوع مطلب : افشاگری، سیاسی، مدارک دخالتهای غرب در ایران امروز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

حدیث از امام رضا (ع) :"همانا از كسانی كه مدعی مودت ما اهل بیت (ع) هستند، كسی هست كه در فتنه‌گری، برای شیعیان ما از دجال شدیدتر است. (راوی) گفتم: برای چه؟ (امام) فرمودند: به خاطر دوستی با دشمنان ما و دشمنی با دوستانمان. چون چنین شد، حق با باطل آمیخته می‌شود و مؤمن از منافق بازشناخته نمی‌شود."
---------
امام خامنه ای(حفظه الله) : بصیرت یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین (ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت.
-------
امام صادق(ع) فرموده‌اند "ایمان خود را قبل از ظهور تكمیل كنید چون در لحظات ظهور ایمانها به سختی مورد امتحان و ابتلاء قرار می‌گیرند. "(كافی/1/370/6 ؛ كمال‌الدین/1/18)
-------
آیت الله محمد تقی مصباح یزدی :
در پاسخ به سؤالی مبنی چگونگی مقابله جوانان با مفاسد اخلاقی، گفت: بهترین و آسان‌ترین راهی که جوانان می‌توانند برای مقابله با مفاسد اتخاذ کنند، توسل به حضرت بقیة‌الله‌الاعظم(عج) است.
-------
عبدالله بن سنان می‌گوید: حضرت صادق علیه السلام فرمود: به زودی شبهه‌‌ای عارض شما می‌گردد؛ پس (در ایام) بدون نشانه‌ای که دیده شود و بدون امامی که شما را هدایت کند باقی خواهید ماند. در آن روز کسی نجات نمی‌یابد مگر آن کسی که به دعای غریق، دعا کند.
عرض کردم: «دعای غریق چیست؟» فرمود: می‌گویی:
یا اللهُ یا رَحْمنُ یا رَحِیمُ یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ
من گفتم: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الاَبْصارِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ. (راوی کلمه و الابصار را به دعا اضافه نمود) حضرت صادق علیه السلام فرمودند: «به راستی که خدای عزّوجل مقلب القلوب و الابصار است، اما آن‌چنان که من گفتم بگو: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ.»
----------
اگر این ولایت فقیه جهانگیر شود، امام زمان ما خواهد آمد، و این مقدمه سازی برای ظهور حضرت است. ما در دوران نائب امام زمان امتحان می‌شویم برای خود حضرت؛ اگر در امتحانات پای رکاب ولی فقیه ـ نائب امام زمان(ع) ـ پیروز شدیم، به امام زمان(ع) خواهیم رسید.
--------
امام صادق(ع):«امام خودت را بشناس، زیرا، هرگاه، امام خود را شناختی، تقدم یا تاخر این «امر ظهور»، زیانی به تو نرساند.»
---------
راز امنیت ایران از نگاه آیت الله جوادی آملی : ما (ایرانیان) به برکت اهل بیت علیهم‌السلام در میدان مین از مصونیت برخورداریم.
---------
«ان یَشَأ یُذهِبكُم ایُّهَا النّاسُ و یأتِ بِآخَرینَ وَ كانَ اللّهُ على ذلكَ قدیر» (نساء: 5.)133 اى مردم، اگر او بخواهد شما را از بین مى‌برد و افراد دیگرى به جاى شما مى‌آورد و خدا بر این كار تواناست.

آیه در سیاق برخى آیات در بى‌نیازى خدا از طاعت مردم و عدم زیان از مخالفت مردم است؛ زیرا آنچه در آسمان و زمین است مِلك اوست. سپس مى‌فرماید: براى خدا هیچ مانعى ندارد كه شما را از بین ببرد و جمعیتى آماده‌تر و مصمّم‌تر جانشین شما كند و خداوند بر این كار توانایى دارد.

شیخ طوسى، طبرسى، میبدى، زمخشرى، قرطبى، آلوسى، فیض كاشانى، طبرى و دیگر مفسّران از رسول خدا نقل كرده‌اند: «وقتى این آیه نازل شد، رسول خدا دست خود را به پشت سلمان زد و فرمود، آن جمعیت قوم این مرد، یعنى مردم عجم و فارس هستند.»

در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم ... سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور
مدیر وبلاگ : مسعود موسوی
مطالب اخیر
موضوعات
پیوندها
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic