نبرد نهایی
امام على علیه‏السلام : هر كس چشم خود را [از نامحرم] فرو بندد، قلبش راحت می‏شود.

گوگل قراردادهایی محرمانه با دولت امریكا منعقد كرده تا خدمات جستجو و یافتن اطلاعات در فضای سایبر را به این دولت ارئه كند.

به گزارش فارس، جان‌ام‌سیمپسون رئیس گروه مدافعان حقوق مصرف‌كننده در ایالات متحده طی نامه‌ای خطاب به هنری واكسمن رئیس كمیسیون تجارت و انرژی در كنگره و جو بارتون از اعضای عالی‌رتبه این كمیسیون آورده است: بر اساس مطالب منتشر شده در روزنامه واشنگتن پست، به نظر می رسد كه گوگل قراردادهایی محرمانه با دولت امریكا منعقد كرده تا خدمات جستجو و یافتن اطلاعات در فضای سایبر را به این دولت ارئه كند.

علاوه بر این، سوابق موجود در كاخ سفید نشان می دهد كه مقامات گوگل نشست هایی را با مقامات امنیت ملی آمریكا برگزار كرده اند كه دلایل آن افشاء نشده است. در نهایت به نظر می رسد كه تلاش های به شدت مورد انتقاد گوگل برای جمع آوری اطلاعات از شبكه های بی‌سیم مورد استفاده شهروندان امریكا بر خلاف ادعاهای آن غیرعمدی نبوده است.

با در نظر گرفتن این واقعیات، این امر بیش از هر زمان دیگری برای كمیته انرژی و تجارت الزام آور شده كه جلسه ای برای استماع تخلفات احتمالی گوگل در حوزه حریم شخصی و ارتباطات آن با سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده برگزار كند. همانطور كه تاریخ بارها نشان داده است و تا آنجا كه به قانون اساسی آمریكا مربوط می شود، اتحاد میان جامعه اطلاعاتی امریكا و شركت های بزرگ كه اطلاعات شهروندان امریكایی را جمع اوری می كنند می تواند تركیبی سمی و كشنده به وجود آورد.

همانطور كه می دانید گوگل اخیرا تصریح كرد كه حجم زیادی از اطلاعات خصوصی را در مورد شهروندان آمریكایی از طریق طرح جمع اوری دیتا برای سرویس نمای خیابانی خود جمع اوری كرده است. اتومبیل های گوگل به مدت سه سال در خیابان های آمریكا گشت زده اند و به دنبال شبكه های رایانه ای باز بوده اند و اطلاعات این شبكه ها را جمع اوری كرده اند.

پابلو چاوز، رئیس سیاست گذاری عمومی گوگل در نامه تاریخ 9 ژوئن خود به این كمیته اظهار داشته كه گوگل به اشتباه، كدی را در نرم افزار خود برای جمع آوری نمونه های دیتا از شبكه های خصوصی وای - فای گنجانده است.
اما بررسی حق امتیاز ضمیمه این برنامه نرم افزاری گوگل نشان می دهد كه این برنامه جمع‌آوری دیتا تلاشی كاملاً عمدی برای كسب حداكثر اطلاعات ممكن از شبكه های بی سیم وای - فای تجاری و موجود در مناطق مسكونی بوده است.

اگر بخواهیم در مورد گوگل عادل باشیم، این حق امتیازنشان نمی دهد كه گوگل اطلاعات (شبكه های) بی سیم را با هدف روشن و صریح جاسوسی از ارتباطات خصوصی جمع‌آوری كرده باشد. اما در عوض نیت این طرح به طور مشخص موقعیت‌یابی شبكه های بی سیم است.

با این حال، آنچه كه این حق امتیاز نشان می دهد آن است كه ادعاهای اخیر گوگل در مورد چگونگی طراحی برنامه نمای خیابانی دقیق نیستند و اینكه این شركت همیشه قصد داشته تا بسته هایی از دیتای بی سیم را جمع اوری و ذخیره سازی كند كه حاوی اطلاعات به اصطلاح تبادل شده باشند.

در این حق امتیاز به دفعات به بسته های ضبط شده و به دست آمده ارجاع داده شده است، در بند 0055 بیان شده كه این سیستم تا زمانی كه تجهیزات به كار گرفته شده "قادر به ضبط و رمزگشایی مناسب یك بسته (اطلاعاتی) باشند "، قادر به مكان یابی جغرافیایی است.

این موارد سوالات جدی را به ذهن متبادر می سازد كه آیا گوگل درگیر تلاشی غیرمسئولانه برای جمع آوری انبوه اطلاعات خصوصی است بدون آنكه به احتمال سوءاستفاده از آنها بیندیشد و آیا این شركت برای حفاظت از اطلاعاتی كه در برابر چشمان كنجكاو دولت امریكا جمع‌آوری كرده قابل اعتماد است.

این نگرانی ها با توجه به رابطه نزدیك میان گوگل و تشكیلات امنیت ملی آمریكا به شدت افزایش می یابد.

وانشگتن پست افشا كرده كه "گوگل دارای یك مشتری فوق محرمانه از دولت آمریكاست. به نوشته این روزنامه " بخش Enterprise Solutions گوگل خدمات جستجو و محصولات مكان‌یابی مانند گوگل ارث و سرویس نقشه گوگل را در اختیار دولت فدرال و از جمله ارتش و جامعه اطلاعاتی آمریكا قرار می دهد. گروه كوچكی از افراد بخش فروش و پشتیبانی گوگل از مجوزهای فوق محرمانه برای برقراری ارتباط با دولت برخوردارند.

علاوه بر این، بررسی سوابق مراجعه به كاخ سفید نشان می دهد كه آلن دیویدسون،‌ رئیس واحد سیاست‌گذاری عمومی و امور دولتی گوگل از اواخر سال گذشته میلادی حداقل سه نشست با مقامات شورای امنیت ملی آمریكا برگزار كرده است. یكی از این نشست ها با حضور رئیس عالی رتبه امور روسیه مایك مكفاول برگزار شده است و در دیگری دنیل شاپیرو مشاور امور خاورمیانه حضور داشته است.

در نهایت به شما یادآور می شوم كه به طور گسترده گزارش شده كه گوگل در حال همكاری با آژانس امنیتی ملی امریكاست. این همان نهاد دولتی است كه به طور غیرقانونی ارتباطات خصوصی میلیون ها آمریكایی را در دوره حكومت بوش شنود می كرد.

كاملاً مشخص است كه كمیته شما باید جلساتی را برای استماع چگونگی فعالیت های گوگل و روابط این غول اینترنتی با آژانس های اطلاعاتی كه حریم شخصی همگان را تهدید می كند، برگزار كند.

نوع مطلب : افشاگری، مقالات، سازمان امنیت ملی آمریکا nsa (مغز جهان)، 
برچسب ها : nsa،
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

حدیث از امام رضا (ع) :"همانا از كسانی كه مدعی مودت ما اهل بیت (ع) هستند، كسی هست كه در فتنه‌گری، برای شیعیان ما از دجال شدیدتر است. (راوی) گفتم: برای چه؟ (امام) فرمودند: به خاطر دوستی با دشمنان ما و دشمنی با دوستانمان. چون چنین شد، حق با باطل آمیخته می‌شود و مؤمن از منافق بازشناخته نمی‌شود."
---------
امام خامنه ای(حفظه الله) : بصیرت یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین (ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت.
-------
امام صادق(ع) فرموده‌اند "ایمان خود را قبل از ظهور تكمیل كنید چون در لحظات ظهور ایمانها به سختی مورد امتحان و ابتلاء قرار می‌گیرند. "(كافی/1/370/6 ؛ كمال‌الدین/1/18)
-------
آیت الله محمد تقی مصباح یزدی :
در پاسخ به سؤالی مبنی چگونگی مقابله جوانان با مفاسد اخلاقی، گفت: بهترین و آسان‌ترین راهی که جوانان می‌توانند برای مقابله با مفاسد اتخاذ کنند، توسل به حضرت بقیة‌الله‌الاعظم(عج) است.
-------
عبدالله بن سنان می‌گوید: حضرت صادق علیه السلام فرمود: به زودی شبهه‌‌ای عارض شما می‌گردد؛ پس (در ایام) بدون نشانه‌ای که دیده شود و بدون امامی که شما را هدایت کند باقی خواهید ماند. در آن روز کسی نجات نمی‌یابد مگر آن کسی که به دعای غریق، دعا کند.
عرض کردم: «دعای غریق چیست؟» فرمود: می‌گویی:
یا اللهُ یا رَحْمنُ یا رَحِیمُ یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ
من گفتم: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الاَبْصارِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ. (راوی کلمه و الابصار را به دعا اضافه نمود) حضرت صادق علیه السلام فرمودند: «به راستی که خدای عزّوجل مقلب القلوب و الابصار است، اما آن‌چنان که من گفتم بگو: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ.»
----------
اگر این ولایت فقیه جهانگیر شود، امام زمان ما خواهد آمد، و این مقدمه سازی برای ظهور حضرت است. ما در دوران نائب امام زمان امتحان می‌شویم برای خود حضرت؛ اگر در امتحانات پای رکاب ولی فقیه ـ نائب امام زمان(ع) ـ پیروز شدیم، به امام زمان(ع) خواهیم رسید.
--------
امام صادق(ع):«امام خودت را بشناس، زیرا، هرگاه، امام خود را شناختی، تقدم یا تاخر این «امر ظهور»، زیانی به تو نرساند.»
---------
راز امنیت ایران از نگاه آیت الله جوادی آملی : ما (ایرانیان) به برکت اهل بیت علیهم‌السلام در میدان مین از مصونیت برخورداریم.
---------
«ان یَشَأ یُذهِبكُم ایُّهَا النّاسُ و یأتِ بِآخَرینَ وَ كانَ اللّهُ على ذلكَ قدیر» (نساء: 5.)133 اى مردم، اگر او بخواهد شما را از بین مى‌برد و افراد دیگرى به جاى شما مى‌آورد و خدا بر این كار تواناست.

آیه در سیاق برخى آیات در بى‌نیازى خدا از طاعت مردم و عدم زیان از مخالفت مردم است؛ زیرا آنچه در آسمان و زمین است مِلك اوست. سپس مى‌فرماید: براى خدا هیچ مانعى ندارد كه شما را از بین ببرد و جمعیتى آماده‌تر و مصمّم‌تر جانشین شما كند و خداوند بر این كار توانایى دارد.

شیخ طوسى، طبرسى، میبدى، زمخشرى، قرطبى، آلوسى، فیض كاشانى، طبرى و دیگر مفسّران از رسول خدا نقل كرده‌اند: «وقتى این آیه نازل شد، رسول خدا دست خود را به پشت سلمان زد و فرمود، آن جمعیت قوم این مرد، یعنى مردم عجم و فارس هستند.»

در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم ... سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور
مدیر وبلاگ : مسعود موسوی
مطالب اخیر
موضوعات
پیوندها
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic