نبرد نهایی
امام على علیه‏السلام : هر كس چشم خود را [از نامحرم] فرو بندد، قلبش راحت می‏شود.
اندیشكده آمریكایی تحلیل كرد؛
گزینه آخر اوباما برای مهار ایران هسته‏ای چیست؟

رئیس اندیشكده آمریكایی "موسسه ادموند بورك برای تجدید حیات آمریكا" با یادآوری شكست تحریم و تهدید نظامی علیه جمهوری اسلامی، تنها گزینه ممكن برای مهار جمهوری اسلامی توسط دولت باراك اوباما را تقویت و احیای فتنه سال 88 عنوان كرد.

به گزارش رجانیوز،‌ "جفری كوهنر" تحلیلگر روزنامه "واشنگتن تایمز" و رئیس اندیشكده مزبور در تحلیلی كه در تاریخ 8 فوریه در این روزنامه تحت عنوان "عواقب ایران هسته ای" نوشت: بنا به آنچه محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران در مصاحبه با روزنامه مصری "الاهرام" در زمان حضورش در اجلاس سران "سازمان همكاری اسلامی" در قاهره ادعا كرده، ایران یك قدرت هسته ای شده است. این موضوع یك تغییر مهم در جغرافیای سیاسی زمان ما محسوب می شود.

این تحلیلگر با اشاره به تاكید رئیس جمهوری اسلامی ایران بر غیرقابل بازگشت بودن برنامه هسته ای تهران در مصاحبه مزبور اضافه كرد: اگر حرف های احمدی نژاد راست باشد، غرب و بویژه آمریكا با یك چالش جدی مواجه است. این موضوع به معنی شكست خوردن سیاست تحریم و موفقیت تهران در خنثی سازی طرح های اوباما و سازمان ملل خوهد خواهد بود.

وی، استفاده از گزینه نظامی علیه ایران را هم برای دولت اوباما مقدور ندانست و نوشت: ایران عراق نیست و كشور بزرگ و پر جمعیتی بوده و متحدانی مثل حزب الله لبنان، حماس و سوریه در منطقه دارد. حمله نظامی به ایران به یك جنگ منطقه ای دامن خواهد زد كه اسرائیل ودیگر كشورهای عربی درگیر آن خواهند شد.

"كوهنر" به ابعاد اقتصادی اقدام نظامی علیه تهران هم اشاره كرد و آورد: در صورت حمله آمریكا به ایران، نیروی دریایی جمهوری اسلامی تنگه هرمز را مین گزاری كرده و قیمت نفت از 200 یا 300 دلار در بشكه عبور خواهد كرد. این موضوع اقتصاد جهانی را با شوك مواجه خواهد كرد و بیشتر كشورهای صنعتی بویژه آمریكا را با ركود مواجه خواهد كرد.

وی از به خطر افتادن پایگاه مردمی دولت اوباما در داخل ایالات متحده در صورت حمله به ایران خبر داد و افزود: پایگاه مردمی دولت اوباما كه عمدتا گروه های ضدجنگ هستند علیه این دولت به پا خواهند خواست و حزب حاكم، پایگاه مردمی اش را از دست خواهد داد.

تحلیلگر واشنگتن تایمز ضمن یادآوری یك دهه درگیری ایالات متحده در دو جنگ عراق و افغانستان معتقد است، كشور جنگ زده آمریكا توان كافی برای شركت در یك جنگ طولانی را ندارد.

وی ورود به جنگ با ایران هسته ای را به معنای شروع یك جنگ جهانی دیگر و آغاز جنگ جهانی سوم دانست.

"كوهن" در عین حال به مسئولیت رئیس جمهوری آمریكا در قبال تامین امنیت رژیم صهیونیستی نیز اشاره كرد و ابراز داشت: اوباما سوگند خورده مانع دستیابی تهران به بمب شود. آیا وی از وعده اش كوتاه خواهد آمد، در این صورت اعتبار آمریكا صدمه خواهد دید و متحدان واشنگتن دیگر به آن اعتماد نخواهند كرد.

این نویسنده آمریكایی، میزان حمایت واشنگتن از جریان فتنه سال 88 را كافی نداست و حمایت از جریان فتنه را بهترین راهكار در تقابل با ایران هسته ای تحلیل كرد و نوشت: دولت "رونالد ریگان" رئیس جمهوری اسبق آمریكا بدون شلیك یك گلوله و تنها با استفاده از اعتراضات ضد كمونیستی در لهستان، این كشور را از زیر نفوذ اتحاد جماهیر شوروی درآورد. استفاده از مدلی مشابه مدل لهستان می تواند به براندازی در ایران بیانجامد.ادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، سیاسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

فرهنگ نیوز: در حالی که برخی از دیرباوران هیچ دورنمای امیدوارکننده ای را برای نزدیکی ظهور نمی بینند بزرگانی مانند علامه حسن زاده آملی با بیاناتی حکیمانه ، آنچنان ظهور را ملموس و در دسترس نشان می دهند که امید و نیروی مضاعفی برای پیمودن اندک فاصله باقیمانده تا آن دوران طلائی در جامعه منتظر ایجاد می نماید ، این بیانات پرمغز و امیدوار کننده که در سال ۸۰ و در جمع برخی از طلاب محقق و مشتاق ظهور ایراد شده است ، از چنان اهمیت بالایی برخوردار است که می طلبد منتظران ظهور بارها و بارها با مطالعه ، پیرامون آن بیندیشند...

 
« بسم الله الرحمن الرحیم »
 
اوائل روزهای سال ۱۳۸۰ با جمعی از دوستـــان عازم شهر مقدس قـــم شدیم در ایام حضور در قم با محقق بزرگواری آشنا شدیم که در مورد ظهور و نشانه های آن تحقیقات گسترده ای انجام داده بود و با استدلالهای روائی جالب معتقد بود که ظهور بسیار نزدیک است  نکات علمی سخنان ایشان، هر شنونده ای را به تفکر وامیداشت و قضیه فراتر از یک ادعای احساسی و بی بنیان بود تا این که در همان ایام توفیق، یارِ جمع دوستان شد و در صبح یک روز بهاری موفق به حضور در بیت علامه حسن زاده آملی (حفظه الله تعالی) شدیم و از نزدیک این دانشمند گرانقدر را زیارت کردیم داستان چگونگی حضور در محضر ایشان و ساعتی که در خدمت معظم له بودیم خود جریانی شیرین و درس آموز است که وقت مستقلی برای بیان میخواهد که در این مقاله مختصر نمی گنجد.
 
اما آنچه باعث شد آن جلسه برای این حقیر به یاد ماندنی و سرنوشت ساز شود مطرح شدن ماجرای تحقیق برادر محققمان درمورد ماجرای ظهور ونشانه های آن بود آن طلبه فاضل به تفصیل موضوع را برای حضرت علامه شرح دادند و ایشان با ادب و حوصله مثال زدنی به دقت به سخنان ایشان گوش دادند همه دوستان حاضر در جلسه لحظه شماری میکردند تا عکس العمل علامه حسن زاده را در قبال مسائل مطرح شده مشاهده کنند بعد از پایان سخنان برادر بزرگوار، استاد لحظه ای تامل کردند و سپس با خنده شیرین و معنا داری به جمع نگاه کرده و با آن لهجه شیرین فرمودند خلاصه عرائض حضرات این است که میخواهید بفرمایید که ظهور حضرت نزدیک است؟ با تایید دوستان ایشان فرمودند:
 
اگر بــــگویم ظــــهور اتفـــاق افتـــــاده چه؟
 
همه جا خوردیم. اصلا انتظار چنین مطلبی را از ایشان نداشتیم همه مات و متحیر این سخن ایشان بودیم و نمیدانستیم چه بگوییم؛
 
علامه که متوجه تحیر جمع شده بود با بیانی حکیمانه این گونه مطلب را توضیح دادند برای توضیح مطلب باید مثالی بیان شود پرودگار متعال قواعد عالم ملکوت را نظیر و شبیه قواعد عالم ملک قرار داده و عالم تکوین را منطبق با عالم تشریع خلق کرده تا بشر با پی بردن به اسرار و قواعد عالم ملک و تکوین، پی به اسرار ملکوت و تشریع ببرد و از این هماهنگی و شباهت حکمتهایی  استفاده کند یکی از این قواعد مسلم و عمومی طبیعت، تدریجی بودن تحولات میباشد فی المثل حرکت وضعی زمین و در پی آن طلوع و غروب خورشید یک فرایند تدریجی است اگر خورشید به یک باره در آسمان زندگی مادی و طبیعی طلوع یا غروب کند در روند حیات اختلال ایجاد میشود و هیچ موجود زنده ای قادر به تطبیق خود با تغییر وضعیت نور در میدان حیات نخواهد بود و نظم زندگی به هم می ریزد.
 
خورشید باید به تدریج غروب و طلوع کند تا موجوداتِ تحت تاثیر خورشید بتوانند خود را با تغییرِ رخ داده تطبیق کرده و حیات به چرخه ی نظم خود ادامه دهد نظیر همین اتفاق نیز در حیات معنوی و ملکوتی بشر، در حال، اتفاق افتاده است.
 
علامه بزرگوار در توضیح این مطلب فرمودند :
 
 امام معصوم، خورشید آسمان حیات معنوی بشر است و طلوع و غروب ایشان در صحنه حیات بشر تابع قواعدی شبیه قواعد طبیعی خورشید است اگر مقوله غیبت و ظهور حضرت بطور دفعی و بدون هیچ زمینه ای واقع شود، مسلما جوامع بشری تاب این تحول شدید را نخواهد داشت.
 
بدین علت حکمت الهی مقتضی  تدریجی بودن این اتفاق عظیم است با بررسی تاریخ حیات با برکت حضرت در میابیم که این اتفاق درمورد غیبت حضرت واقع شده است غیر از اینکه حیات سه امام همام قبل از امام عصر(عج) تقریبا به حالت غیبت بوده و نوعی تمرین برای شیعیان برای زندگی مومنانه بدون ارتباط فیزیکی با امام بود.
 
غیبت حضرت به دو مرحله غیبت صغری و کبــــــری تقسیم میشود مرحله غیبت صغری به مثابه آماده کردن مردم برای غیبت اصلی و طــــــولانی حضرت بوده است.
 
همین حکمت در دوران ظهور حضرت هم رعایت خواهد شد بشری که در طول صد ها سال در دل ظلمت زندگیِ بدون حاکمیت فرهنگ توحیـــــدی-ولایــــــی نشو و نما پیدا کرده ظرفیت تحمل ناگهانی نور وجودی که به تعبیر قرآن زمین را اشراق میکند "اشرقت الارض بنور ربها..." را ندارد لذا باید واسطه در این بین وجود داشته باشد بدین معنا که مجالی برای تجلی نور ایشان در وسعت های محدود بوجود آید، که مردم بتوانند خود را برای حضور آن مقام رفیع آماده کنند.
 
سپس آن عارف روشن ضمیر تاملی کرده و با قاطعیت، جملاتی فرمودند که باعث شد جمع حاضر به وجد آمده و طوفانی از شادی و سرور در دل و جان حضار پدید آید؛
 
و آن از این قرار بود :
 
 قرائن و شواهد نشان می دهد انقــــلاب اســـلامی و نــــظام مقـــــدس جمهـــــوری اســـــلامی ایران ظهور صغرای حضرت بقیه الله الاعظم و بین الطلوعین حکومت جهانی امام زمان ارواحنا فداه می باشد.
 
 
 
آنگاه این مژده بزرگ را بیان مثال هایی شرح دادند ایشان فرمودند:
مثلا این مراسمات عبادی و معنوی را ببینید ، روزی در همین شهر قم، اگر چند طلبه بصورت انفرادی و با هزینه شخصی چند روزی اعتکاف میکردند، میگفتیم الحمد الله معنویت در حوزه پیشرفت کرده ولی اکنون میبینیم چند هفته قبل از ایام اعتکاف شاهد جوانانی هستیم که چندین شبانه روز و در سخت ترین شرایط و با کم ترین امکانات در مساجد و حرمها معتکف میشوند و عمده هدف خود را خود سازی برای آمادگی ظهور اعلام میکنند مگر در ایام رژیم گذشته عموم مردم از معارف اهل بیت و ادعیه ایشان اینقدر اطلاع داشتند!؟
 
 در روز عرفه در غیر صحرای عرفه شاید خواصی پیدا میشدند که دعای عرفه سید الشهدا را با آن مضامین بلند و عرشی را قرائت میکردند؛ اما اکنون چه؟ از ظهر تا عصر عرفه، مساجد ، حرمها و خیابانهای اطراف و رسانه ها بسیج می شوند تا میلیونها انسان اعم از نوجوان و جوان و پیر و زن و مرد و عامی و عالم در کنار هم نشسته و با ناله و تضرع، این دعای به این حجم را قرائت می کنند ،
 
 
 
اینها فرج امام زمان نیست، پس چیست؟
 
زمانی بر این ملت گذشت که حتی در میان خواص کمتر کسی پیدا میشد که بتواند قرآن را از روی مصحف، به درستی قرائت کند تا چه رسد به درک معانی و معارف قرآن.
 
اما اکنون میبینیم که درسراسر کشور دهها هزار حافظ و قاری قرآن تربیت شده اند که بدنبال درک حقائق قرآن و عمل به آنها هستند ،
 آیا اینها جلوه های ظهور نیست؟ 
 
 
 
نمـــاز جمـــعه ها، راهپیـــمایی ها، جهـــادها و شهــــادت ها، احیـــاء مهـــدیه ها و جمـــکران، اقـــــبال مردم به دعـــــای ندبــــه و... همه و همه نشان از یک خیزش عظیم و تحولی بی سابقه در تاریخ تشیع و همه جلوه هایی از ظهور صغری است.
ظهـــــور برنــــامه ای، شخصیـــــتی و حقــــوقی حضرت مهـــــــدی موعـــــود(عج) بوده و ظهــور جهانی و اصلی حضرت، ظهـــور شخصی و حقیـــقی ایشــان میباشد هر کس هر کاری میخواهد در دوران ظهور انجام دهد الان شروع کند چون وقتش فرا رسیده و زمینه اش از هر جهت آماده است.
راوی : حجت الاسلام حسین نژاد
منبع: پایگاه فرهنگی و اطلاع رسانی صاحب الزمان عج


ادامه مطلب


نوع مطلب : تحلیل های آخرالزمانی در عصر حاضر، آخرالزمان . امام مهدی (ع). فتنه های بزرگ . نشانه ها، دین و زندگی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
اظهارات بامزه رئیس دفتر سابق هاشمی رفسنجانی
همه پرونده مهدی هاشمی این است كه یك تخلف مالی شده و حرفی زده كه با امنیت ملی كشور سازگار نبوده!/ قدرت طلب نیستیم و با ضد انقلاب مرزبندی داریم!

گروه سیاسی: حسین مرعشی از اعضای خانواده هاشمی رفسنجانی در گفتگو با یك هفته نامه نزدیك به این خانواده، اظهارات جالبی را بیان كرد.

به گزارش رجانیوز، رییس دفتر هاشمی رفسنجانی در دولت ششم در این گفتگو بدون اشاره به اقدامات ساختارشكنانه اصلاح طلبان در سال 88 و حوادث پس از آن، برانداز بودن این جریان را رد كرده و در اظهاراتی بامزه گفته است:

"كسی كه گروه تشكیل می هد و وارد انتخابات می شود كه نمی شود به آن برانداز گفت. این یعنی ساز و كار دموكراتیك موجود و كار انتخابات را پذیرفته است."

این سخنان در حالی از سوی مرعشی بیان می شود كه وی توضیح نداده آیا موسوی و كروبی و دیگر همفكران وی بعد از انتخابات 88 مدعی تقلب در انتخابات شدند نیز "ساز و كار دموكراتیك انتخابات" را پذیرفته بودند و به همین علت بود كه با لشگر كشی خیابانی، عملا همه قوانین موجود را زیر پا گذاشتند؟

این عضو خانواده هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از این گفتگو نیز ضمن تاكید بر دفاع از جمهوری اسلامی توسط خود و همفكرانش می گوید:

"ما چندتا تهمت را نباید بپذیریم و از آن مبرا باشیم، یكی تهمت قدرت طلبی. یكی تهمت هم صدایی و هم نوایی با دشمنان ایران و بیگانگان و ضد انقلاب. ما اگر دعوا و اختلافی داریم دعوای ما بر سر اداره بهینه كشور و این دعوا داخلی است."

این سخنان نیز در حالی از سوی مرعشی بیان می شود كه كمتر كسی است كه وقایع سالهای اخیر را به یاد داشته باشد و میزان صحت ادعای مرعشی مبنی بر اینكه اصلاح طلبان با بیگانگان و ضد انقلاب همسو نیستند را نداند؛ چرا كه علاوه بر حمایت های صریح و آشكار دشمن ترین دشمنان انقلاب اسلامی در سالهای گذشته از اصلاح طلبان علیه جمهوری اسلامی، بازداشت اخیر جمع زیادی از عوامل رسانه ای اصلاح طلبان كه با شبكه بی بی سی فارسی ارتباط داشتند یكی از ساده ترین مصادیقی است كه نشان می دهد حسین مرعشی سعی كرده تا با فراموشی همه وقایع سالهای گذشته، در فضایی شاعرانه از آنچه كه فقط "دوست دارد" سخن بگوید؛ گو آنكه در فتنه سال 88 مردمی كه در 9 دی به خیابان آمدند فتنه گر و با بیگنگان همسو بودند و این اصلاح طلبان بودند كه با جان فشانی در راه آرمانهای انقلاب اسلامی و رهبر انقلاب، با بیگانگان و ضد انقلاب به مبارزه پرداختند!

اما سخنان عجیب مرعشی به اینجا نیز ختم نمی شود و او تاكید می كند كه اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 عجله ای ندارند. اظهاراتی كه مثال نقض های متعددی این روزها دارد و اخبار مربوط به كاندیداتوری محمد رضا عارف، محمد شریعتمداری، محمد علی نجفی و ... كه روزانه توسط بسیاری از رسانه های اصلاح طلبان نیز منتشر می شود حاكی از آن است كه وجود یك نامزد اصلاح طلب در انتخابات آینده قطعی است و آنچه كه در حال حاضر نمی توان درباره آن پیش بینی دقیقی داشت، تكثر و تعداد دقیق نامزدهای انتخاباتی این جریان برای انتخابات می باشد.

هم چنین وی در پایان سخنان خود نیز با اعتماد به نفسی مثال زدنی، درباره پرونده مهدی هاشمی می گوید:

"خوب شد ایشان بازگشت. نبودن آقای مهدی هاشمی در ایران باعث شده بود دامنه تهمت ها و حرفهای بی حساب گسترده شود. الان مشخص است كه یك پرونده است. همه آنچه این پرونده است اثبات شود معنایش این است كه مثلا یك تخلف مالی معینی در یك حوزه انتخاباتی و نه شخصی اتفاق افتاده و مثلا یك حرفی هم زده كه با امنیت ملی كشور سازگار نبوده است!"

این سخنان در حالی بیان می شود كه بنا بر اطلاعیه دادستانی تهران،‌ مهدی هاشمی 12 مورد اتهام متعدد دارد كه بنا بر آن،‌ كیفرخواستی 125 صفحه ای برای وی نوشته شده است.

گفتنی است حسین مرعشی در سال 86 در گفتگویی با ماهنامه حزب موتلفه طی سخنانی جنجالی، با بیان اینكه ما قائل به این كه اسلام نظام اقتصادی دارد نیستیم، اعلام داشته بود: "گرایش حزب كارگزاران سازندگی برای مدیریت كشور گرایشی لیبرالیستی است ما معتقدیم كه گرایش های لیبرالی موسوم با توجه به تجارب بشری در جهت شكوفایی اقتصادی و پیشرفت ایران نسبت به مشی تمركزگرایانه دولت محور مشی مناسبتری است."ادامه مطلب


نوع مطلب : سیاسی، تفکرات غرب زده، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 1391/11/22 :: نویسنده : مسعود موسوی

قسمتون میدم تا آخر متنمو بخونین وبعد نظرتون رو بگین

 این پست برای یک یا چند نفر نیست ؛

اگر داخل اینترنت آمدین ؛ حتما این مطلب رو بخونین

 واطلاع رسانی کنین

 

این مطلب ؛ برای یک فرد خاص نیست.

البته این را هم گفته باشم ؛ این مطلب بیشتر برای افرادی هست

که ناخواسته دارن این کارو انجام میدهند و انشاا...

با خواندن این مطلب کارشون درست بشه و با خودشون خیال نکنن

 که این مطلب فقط برای افراد مذهبی و محقق و دانشجو هست ؛

 برای همه هست.

 

برای همه هست.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

خدایا ؛ یعنی میتونم دین را ادا کنم؟؟

 

خدایا ؛ یعنی دستم به این قلم میاد؟

 

یعنی به دل می شینه؟

 

خدایا ؛ ۲ سال هست که میخوام این مطلب را بنویسم ؛

 اما دستم به قلم نمی رفت ؛ اما دیگه خیلی داره دیر میشه.

اما میخوام شروع کنم به گفتن حرف دلم ؛

البته این حرف دل یک شیعه مهدی(عج) هست ؛

اما ما که شیعه ی واقعی نیستیم ؛

شیعه ی واقعی اونی هست که آقاشو زیارت کنه ؛

 سرور و مولاشو زیارت کنه.

با آقاش درد و دل کنه و...

اما من اینطور نیستم.

 

 

فقط قسمتون میدم که این دل نوشته روتا آخر بخونین

 

با نام پروردگار مهربانم شروع میکنم.

 

بسم الله الرحمن الرحیم.

 

 

خب ؛ بعضی ها این جملاتو شنیدن و میدونن مقصودم چی هست

 و یک توضیح بدم که این متنی هست

 که الآن داخل اکثر وبلاگ ها با این طرز نوشته مینویسن

 و در وبلاگ و سایت ها پخش میکنن:

 

 

 این متن رو من از خودم ننوشتم و متن وبلاگ های

امروزه ی دخترا و آقا پسرا هست

دقیقا متن خودشون رو اینجا گذاشتم

 

سلوم

خوفی؟ خوشجلم حالت چطوله؟ بازم با پاپات دعوات شد عخشم؟

پسلا و دخملای خوجل و باحال ؛ اگر پی ام ندید خیلی بدید.

دوسی های من هستین

خب ؛ حالا نظر بدید جیگلا

 

.....................................

خب ؛ آنوقت میری داخل نظرات میبینی

اوووووووووووووووووووووه اووووووووووووووووووه

حدود ۱۰ صفحه براش نظر اومده و حدود ۳۰۰ نظری هست

فقط برای اون یک متن کوتاه و بدونه هیچ خاصیتی.

اما شما برو داخل سایت های علمی و وبلاگ های علمی:

 

 

 این متن رو هم من نگفتم و متن وبلاگ های علمی و مذهبی و

 ... و بدرد بخوره که در آوردم

 

 

با سلام خدمت شما عزیزان.

امیدواریم از این مطلب علمی که دوستانمان قرار دادن لذت ببرید:

این تصاویر نانو ؛ برای بخش نانوتکنولوژی با فناوری تی یو وی میباشد و............

 

 

خب ؛ حالا شما باز به این یک سایت و یا وبلاگ بروید ؛

اما میبینی که کلا ۲-۳ نظر ؛ و یا نظر اصلا وجود ندارد ؛

 باز خوبه همون ۲-۳ نظر ؛ آخه همون ۲-۳ نظر هم اسپم هست

و یا اینکه اومدن نوشتن که سلام وبلاگت خوبه و به ما سر بزن

 

همین!!!!!

 

ای خدا

 

دیگه میخواهید من چی بگم؟

 

افراد آنلاین را تا به حال دیدید؟

 

 

برو به یک سایت مذهبی یا علمی ؛ کل افراد آنلاین فقط خودتی و خودت

؛ اما برو یک وبلاگ که نوشته عنوانش هست دختر .........یا پسر ......... ؛

اون وقت افراد آنلاین ببین داره از حدش هم بیشتر میشه.

خب دیگه ؛ اینم هم درد ما و درد امام زمانمون هست ؛

 ببینین آقا داره از دست ما شیعه هاش چی میکشه ؛

چه برسه به اون نامسلمون ها.

 

 

البته اینو بگما ؛ امام زمان(عج) وقتی میبینن

که شیعه هاش اینطور هستن بیشتر ناراحت میشه

تا نا مسلمان ها.

 

خب ؛ حالا میخوام یک چشمه از این دوستانی

 که وبلاگ مینویسن براتون بذارم

شما اگر وبلاگ های بروز شده را ببینین

متوجه میشین که از بین ۱۰۰ وبلاگ بروز شده ؛

 کلا ۷۰ وبلاگ با موضوع نامربوط هست ؛

و کلا ۳۰ وبلاگ بدرد بخور و علمی وجود داره و بروز شده.

 

 

اینم یک سند از حرفم:

وبلاگ های بروز شده   www.shia-mahdi.com

 

ببینید در تصویر بالا ؛ فقط ۳ وبلاگ هست که داخل محتواش

بدرد بخور بود

و داخل حرفای رکیک نزده بود.

و ۴ تا وبلاگ دیگه هم با موضوع متفاوت بود.

اما ۸ وبلاگ کلا با موضوع ....... هست و

 نمیدونم چرا همچین وبلاگ هایی را میگذارن ادامه ی کار کنن.

جالبیش اینجاست که دیگه گناه کردن عادی شده و حتی

باهاش افه هم میان.

تازه میگن شما املین

 

.....

خب ؛ کلا درد روی درد هست دیگه ؛ حالا اینها یک طرف ؛

 وبلاگ هایی هم که گروهی هستن به نام کل کل دختر پسرا یک طرف دیگه.

تازه یک سر به میهن چت ها هم بزنین ببینین چه خبره

 

 

این درد ها را کجا باید گفت؟

 

آخه یعنی چه؟

 

 

دختر و ناموس مردم باید بیاد داخل یک وبلاگ با این

همه گرگ داخل جامعه ؛

 و اونوقت بخواد با یک آقا پسر کل کل کنه

و در آخرش هم معلومه که چی میشه.

الآن که دیگه ابن وبلاگ ها سر سام آور شده

و تعدادشون که ماشاا... الی ماشاا...

 

 

و داخل هر کدوم وبلاگ که بری ؛ تعداد اعضا از ۱۰۰ نفر کمتر نیست.

ابنم تصویری از حرفام:

تصویر وبلاگ کل کل دختر پسرا   www.shia-mahdi.com

 

خب ؛ این تصویر هم که خودش با زبان خودش داره میگه ؛

و نیازی به توضیح بنده نداره.

امیدوارم که جوانان ما به راه راست هدایت بشن و

 از این کارایی که باعث میشه عمرشون تلف بشه

و در آخر جهنمی بشن ؛

 

پرهیز کنن.

 

مگه بهشت خدا چی نداره که ما داریم ازش دوری میکنیم؟

اصلا بهشت رو بیخیال با کارامون دل آقا رو میسوزونیم

بعد اسممونم گذاشتیم شیعه!!!!

 

خب ؛ خدایا ؛ به همین وقت عزیز ؛ قسمت میدهم ؛

 

 الهی عجل لولیک الفرج
ادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، فرهنگی، دین و زندگی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
اقدام ناشایست دانشگاهی اصلاح‌طلبان

خواجه‌سروی گفت: اصلاح‌طلبان در دوره مسئولیتشان اجازه نمی‌دادند که منتقدانشان دوره تحصیلات تکمیلی را بگذرانند؛ آنها اجاره نمی‌دادند افراد منتقد حتی عضو هیئت علمی شوند.

غلامرضا خواجه‌سروی معاون فرهنگی وزارت علوم در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: سنت گفت‌وگوی سیاسی و تساهل در آن به تمام رویه‌های نرمی که در این زمینه بنیان‌گذاری شده است همه متعلق به اصولگرایان است. اصلاح‌طلبان که دم از سعه صدر می‌زنند در دوره خودشان تناقض در حرف و عملشان خیلی زیادتر بوده است.
 
وی در مورد عدم سعه‌صدر اصلاح‌طلبان گفت: برای مثال آنان در دوره خودشان تحمل یک تشکل دانشگاهی منتقد نسبت به خود را نداشتند. آنان دم از فضای آزاد و بیان آزاد می‌زدند. اما هیچگاه به آن اعتقاد نداشته و ندارند. برای مثال اصلاح‌طلبان برای اینکه مجلس را در اختیار بگیرند بحث خروج از حاکمیت را مطرح کردند، تحصن در مجلس را انجام  دادند که همه اینها تشنج‌آفرینی در کشور است که با منافع ملی منافات دارد.
 
وی افزود: رویه اصلاح‌طلبان این است که از اهرم‌های فشار استفاده می‌کنند اهرم‌هایی که هر کدام به ارکان حاکمیت مربوط می‌شود تا به اهدافشان برسند. ما اگر به اصل دموکراسی هم برگردیم این روش آنان یک روش غیر عقلایی است. اصلاح‌طلبان معمولا به اهرم فشاری که مشروع نیست متوسل می‌شوند تا طرف مقابل را وادار کنند به خواسته آنان عمل کند.
 
معاون فرهنگی وزیر علوم ادامه داد: اصلاح‌طلبان در دوره خودشان اجازه نمی‌دادند که منتقدانشان دوره تحصیلات عالی را بگذرانند. اجاره نمی‌دادند افراد منتقد حتی عضو هیئت علمی شوند.
 
خواجه‌سروی درباره اهمیتی که اصلاح‌طلبان به منافع ملی می‌دهند، گفت: در زمان اصلاح‌طلبان مهمترین منفعت ملی بحث هسته‌ای بود که آنان با اقداماتشان اصلا در این قضیه منافع ملی را در نظر نگرفتند. چه کسانی نطنز را لو دادند؟ بسیج که یک منبع قدرت است چه کسانی نقشه پایگاه‌ بسیج را به دشمن دادند؟ چه کسانی نقشه پادگان‌‌ها را به دشمن دادند؟ همه از دفتر ریاست جمهوری دوره اصلاحات بود.
 
وی در پایان گفت: اصلاح‌طلبان اصلا به منافع ملی فکر نمی‌کنند و در قضیه فتنه 88 عدم پایبندی آنان به منافع ملی نمود عینی و بروز اجتماعی پیدا کرد. فتنه 88 این را نشان داد که رویه اصلاح‌طلبان بدین صورت است که از اهرم فشار غیر مشروع استفاده می‌کنند تا به خواسته‌‌هایشان برسند. در حالیکه این روش بر خلاف اصول دموکراسی است.


ادامه مطلب


نوع مطلب : افشاگری، سیاسی، تفکرات غرب زده، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
آشنایی با دکترین آمریکایی کنترل جمعیت جهان/
چه کشوری پیش از دیگران سیاست کنترل جمعیت را اتخاذ کرد؟ اهداف پنهان ترویج سیاست کنترل جمعیت چه بود؟ چه افرادی در این سیاست مرموز نقش داشتند؟ نقش بانک جهانی در این میان چه بود؟ برای واکاوی بیشتر این سیاست مرموز با گزارش ویژه مشرق همراه باشید.
گروه گزارش ویژه مشرق؛ اکثر مکاتب سیاسی و علمی مدرن دنیای غرب علی رغم تفاوت ها و تضادهای عمیقی که با یکدیگر دارند در یک موضوع به اتفاق نظر مشکوکی می رسند. میلیتاریسم، امپریالیسم، راسیزم، پرمون گرایی رادیکال، بیگانه ترسی، سوسیالیزم و کمونیسم و دیگر ایدئولوژی های مشابه نوعی جهان بینی ضد انسانی را ترویج می کنند که در آن نژاد انسانی چیزی در حد حشرات موذی دیده می شود که خواسته ها و اشتهای بی حد و حصر او نظم طبیعی را به خطر می اندازد و در نتیجه اتخاذ تدابیر سخت گیرانه ای برای محدود کردن آن ضروری است.


توماس مالتوس


توماس مالتوس (1766-1834) اقتصاد دان انگلیسی را می توان پدر این دیدگاه دانست. مالتوس کسی بود که پایه های شبه علمی برای این نوع نگاه به انسان را فراهم کرد. تئوری او می گوید منابع غذایی در دسترس هیچگاه کفاف زاد و ولد انسان را نمی دهد.

همین جمله بدبینانه مالتوس و محاسبات آماری او برای اثبات این تئوری کافی بود تا انگلستان در آن زمان سیاست های سخت گیرانه ای را پیش بگیرد که موجب قحطی زدگی و گرسنگی میلیون ها انسان در ایرلند و هندوستان شد.

مالتوس معتقد بود رشد جمعیت انسانی بدون هیچ شک و شبهه ای همیشه به فقر و قحطی منجر می شود. با این که این نظریه در تضاد با واقعیت های تاریخی ای است که نشان می دهند افزایش جمعیت موجب بالا رفتن استانداردهای زندگی شده است؛ در قرن بیستم و هم اکنون در قرن بیست و یکم نیز عده ای از رهبران سیاسی و روشنفکران معتقد به آن هستند.


مالتوس معتقد بود زاد و ولد انسان همیشه بیش از مقداری است که منابع غذایی آن تامین شود.


دکترین آمریکایی کنترل جمعیت جهان مهلک ترین تاثیرپذیری از این نظریه را در دهه های اخیر به نمایش گذاشته است. نومالتوسیزم قرن بیستم خود را در نوشته های بوم شناسی با نام پائول ارلیش (Paul R. Ehrlich) نشان داد.

 کتاب «بمب جمعیت» او که در سال 1968 انتشار یافت به عنوان کتاب مقدس معتقدان به تئوری ضد انسانی کاهش جمعیت عمل کرد. در این کتاب ارلیش در مورد ازدیاد نوع بشر هشدار داده و دولت آمریکا را تشویق می کند تا تدابیر کنترل جمعیتی سخت گیرانه ای به کار بندد. ارلیش از دولت آمریکا می خواهد هم در داخل کشور و هم در کشورهای جهان سوم سیاست هایی را برای کاهش نرخ رشد نوع بشر اتخاذ کند.پیشنهادهای ارلیش به سرعت مورد توجه برنامه ریزان سیاست های خارجی آمریکا قرار گرفت. ناگفته نماند که جان هولدرن (John Holdren) مشاور علمی اوباما از شاگردان و همکاران ارلیش است.


پائول ارلیش نویسنده کتاب بمب جمعیت


 تا میانه دهه 60 منابع مالی برنامه های کنترل جمعیت آمریکا هم در داخل و هم در خارج از کشور توسط سازمان های خصوصی تامین می شد. ارگان هایی مانند شورای جمعیت و تنظیم خانواده از پرکارترین سازمان ها در این زمینه بودند که ارتباط عمیقی با برنامه های پشت پرده اصلاح نژاد انسانی داشتند.
با این که بنیادهای یهودی راکفلر، فورد و میلبنک سالانه میلیون ها دلار به این سازمان ها کمک می کردند؛ دلارهای تخصیص داده شده نمی توانست اشتهای سیری ناپذیر برنامه کنترل جمعیت جهان را تامین کند.

در نتیجه در نیمه دوم دهه 60 کنگره آمریکا برای پاسخ به عطش کنترل جمعیت سیاست های ضد بشری وارد معرکه شد و برای کاهش جمعیت در داخل و خارج از کشور بودجه های فدرال را تصویب کرد. بدین ترتیب ناگهان صدها میلیون دلار وارد این برنامه ضد بشری شد که به تدریج به میلیاردها دلار رسید و در برنامه های سقط جنین و عقیم سازی اجباری هزینه گردید.


جان هولدرن (شاگرد ارلیش) هم اکنون مشاور علمی اوباماست


از اولین اهداف این برنامه، جمعیت های غیر سفید پوست و جهان سومی های ساکن در خود آمریکا بود. سرخپوست های بومی از اولین قربانیان نومالتوسیزم رایج در نظام آمریکا بودند. در سال 1966 در تمامی بیمارستان های مربوط به سرخپوستان برنامه عقیم سازی در دستور کار قرار گرفت.

در سال 2005 آنجلا فرنکس (Angela Franks) در کتاب خود در این مورد می نویسد که این عقیم سازی بدون اطلاع و رضایت افراد انجام می گرفت و تا سال 1977 حدود یک چهارم زنان سرخپوستی که به هر دلیلی به بیمارستانی در اوکلاهاما مراجعه کرده اند عقیم شده اند. شواهدی در دست است که نشان می دهد گاهی برنامه عقیم سازی بر روی جمعیت یا قبیله خاصی متمرکز می شده است. برای مثال در طی دهه 70 تمامی زنان قبیله کاو در اوکلاهاما توسط پزشکان عقیم شدند.

در یک برنامه دیگر که در کلینیک های مخصوص افراد فقر اجرا شد مراجعه کنندگان به این مراکز بدون این که متوجه شوند عقیم می شدند. مسئول این برنامه اداره فرصت های اقتصادی آمریکا بود که اکثرا سیاه پوستان فقیر را نشانه گرفته بود. این برنامه هم چنین در بخشی از پورتو ریکو که تحت حاکمیت آمریکا بود نیز اجرا شد. گزارش ها نشان می دهد در سال 1975 یک سوم از زنان این بخش عقیم شدند.

اما سنگین ترین بخش برنامه کنترل جمعیت جهان نه در آمریکا که در خارج از مرزهای این کشور در حال اجرا بود. در دوران جنگ سرد و تبلیغات کمونیست ها در اقصی نقاط جهان، مردم کشورهای فقیر بیشترین تمایل را به نظام کمونیستی نشان می دادند. این تمایل از دید آمریکایی ها به مثابه زنگ خطری برای گسترش کمونیسم در جهان بود. در نتیجه یکی از اهداف کاهش جمعیت جهان سوم کاستن از نیروهایی بود که می توانستند به طور بالقوه به خدمت کمونیسم درآیند.


نیویورک تایمز رشد جمعیت را به خطر اندازنده صلح جهانی معرفی می کند.

تحلیلگران شرکت رند در آن زمان برای رئیس جمهور وقت آمریکا، لیندون جانسون، گزارشی تهیه کردند که در آن محاسبات مغرضانه ای انجام شده بود تا به اثبات رساند که کودکان متولد شده در جهان سوم دارای ارزش اقتصادی منفی هستند!! در نتیجه با تولد کودکان بیشتر در کشورهای آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین، فقر در این کشورها گسترده تر می شود و نیز جمعیت انبوهی به وجود می آید که از طبقه کارگر بوده و آماده رهبری شدن توسط سوسیالیت ها و انقلاب ها کمونیستی هستند. بر این اساس بدیهی است هیچ دولتی نباید اجازه بدهد فقر در بین مردمش گسترش یابد و درنتیجه باید از افزایش جمعیت کشور خود جلوگیری کند.


از پوسترهای تبلیغاتی برای کاهش جمعیت در آمریکا:
 برخی به دنیا می آیند که باری به دوش دیگران باشند.


طبق این تجزیه و تحلیل ها جانسون به این نتیجه رسید که «5 دلار سرمایه گذاری در کنترل جمعیت پر سود تر از 100 دلار سرمایه گذاری در رشد اقتصادی است». متعاقب حمایت دولت جانسون از برنامه های کاهش جمعیت جهانی، کنگره آمریکا نتوانست خود را از افتخار مشارکت در این جنایت محروم کند و در سال 1966 قانونی را به تصویب رساند که طبق آن بودجه ویژه ای در اختیار آژانس توسعه بین المللی آمریکا قرار گرفت تا در برنامه های کنترل جمعیت در خارج از کشور هزینه کند.

طبق این قانون مقرر شد که تمامی کمک های مالی دولت آمریکا به کشورهای دیگر منوط به سطح ابتکارات و تمایل دولت های آنها برای کنترل جمعیت خواهد بود. به عبارت دیگر حاکمانی که در جهان سوم آمریکا را در عقیم کردن جمعیت های فقیر کشور خود کمک می کردند؛ مشوق های فراوانی به دست می آوردند و دولت هایی هم که همکاری های لازم را انجام نمی دادند؛ با مشکل مواجه می شدند. طبیعتا با توجه به ماهیت دولت های جهان سوم پیش بردن چنین طرحی برای آمریکا سخت نبود و هولوکاست واقعی کنترل جمعیت با موفقیت به دست آمریکایی ها به اجرا گذاشته شد.

با تاسیس اداره جمعیت در آژانس توسعه بین المللی آمریکا در سال 1966، دکتر رونهولت (Reimert Thorolf Ravenholt) ریاست آن را به عهده گرفت و تا سال 1979 در این پست باقی ماند. این اداره توانست با صرف میلیاردها دلار یک امپراطوری قدرتمند جهانی برای شبکه یکپارچه برنامه های کنترل جمعیت جهان ایجاد کند و به وجود آمدن انسان هایی که نظام آمریکا "نامطلوب" توصیف می کرد را متوقف سازد.

به ادامه مطلب بروید


ادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات، افشاگری، سیاسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نوشابه باز كردن یك خبرگزاری داخلی برای خواننده لس‌آنجلسی/ وقتی كوتاهی مسئولان به وقاحت یك خواننده می‌انجامد

 

یکی از خوانندگان لس آنجلسی که چند سالی است به ایران برگشته است، جدیدا در گفتگو با یک خبرگزاری داخلی، اظهات عجیب و غریبی مطرح کرده و از انتشار قریب الوقوع آلبومش به صورت رسمی خبر داده است. 

به گزارش رجانیوز، دو سال پیش بود که خبر ورود خواننده لس‌آنجلسی معروف به «حبیب» به ایران، دهن به دهن و سایت به سایت نقل ‌شد. از‌‌‌ همان روز تا حالا موضوع انتشار رسمی آلبوم این خواننده با مجوز وزارت ارشاد، محل بحث‌های فراوانی بوده و البته غالبا هم توسط مسئولان امر قویا تکذیب شده است. 

با این حال، در چند روز گذشته دوباره این بحث تازه شده و خبرگزاری ایسنا هم که از بودجه بیت‌المال ارتزاق می‌کند، به همین بهانه سراغ این خواننده رفته است. مطالبی که این خواننده در این گفتگو مطرح کرده است، بسیار جای تامل دارد. چنین جسارت و پررویی از یک خواننده لس آنجلسی که حالا مورد لطف و عطوفت مردم و مسئولین قرار گرفته است، نشان از کوتاهی مدیران فرهنگی دارد. 

عدم برخورد قاطع و پاسخ محکم نسبت به اظهارات عجیب و گستاخانه این خواننده و شایعات پیرامون مجوز آلبوم او در این سال‌ها باعث شده تا او خود را در جایگاهی ببیند که بگوید: «من برای اعتقادات قلبی‌ام نیازی به مجوز نمی‌بینم!» شاید اگر در‌‌‌ همان ابتدا پاسخ شایسته‌ای به او داده می‌شد، دیگر جرات نمی‌کرد فراموش کند که سال‌ها بعنوان یکی از بازوهای تهاجم فرهنگی غرب علیه ایران، مشغول ساخت شو‌ها و اجرای کنسرت‌هایی با حضور رقاصه‌های رنگارنگ بوده است اما کوتاه آمدن در برابر او کار را به جایی رسانده است که همین خواننده لس آنجلسی بعد از سال‌ها، «وطنم وطنم» سر دهد و شاخ و شانه بکشد. 

واقعا ارزش ندارد که بیش از این به این مساله پرداخته شود اما اقدام عجیب خبرگزاری ایسنا چیزی نیست که به راحتی بتوان از کنار آن گذشت. واقعا بعید است که کسی جرات کند –حتی در این دولت! - به این خواننده مجوز دهد اما همین مجوز داده نشده نباید بهانه‌ای باشد که رسانه‌ای دولتی به تطهیر او بپردازد. 

ذوق زدگی خبرنگار این رسانه از انجام «اولین مصاحبه رسمی» با این خواننده که «وطنش را برای ادامهٔ فعالیت‌های هنری‌اش انتخاب کرده‌ است» و قرار است «سوال بزرگ بسیاری از اهالی هنر در ایران» را پاسخ دهد، تنها بخشی از اقدام ایسنا در تطهیر این چهره غیراخلاقی است. 

در جای جای این گفتگو نیز سعی شده تا از این خواننده چهره‌ای وطن پرست که حتی به شهدا نیز ارادت دارد، ارائه شود. حبیب کسی نیست که اعتقاداتش بر کسی پوشیده باشد. اما عجیب است که رسانه‌ای دولتی دستمال به دست گرفته است تا اعتقادات او را از صفحه تاریخ پاک کند؛ اعتقاداتی که از میان ۱۲ آلبومی که در این سال‌ها در خارج از ایران منتشر کرده است بیرون زده و اتفاقا میزان ارادتش به شهدا و خواسته‌هایشان نیز در همان‌ها پیداست. 

اما شادی تاسف آور‌ترین قیمت این مصاحبه بخش پایانی آن باشد که این خواننده به بهانه سوال خبرنگار ایسنا فرصت می‌یابد تا درباره نسبت هنر و سیاست سخن بگوید و جواب دهد که آیا «سیاست و هنر در یک مقوله می‌گنجند»؟ و البته او هم حرفهایی کلی بزند در این باب که هنرمند باید با دغده‌های مردم آشنا باشد و در جهت «تولید خوراک فکری سالم و به دور از هر گونه آلودگی و راهنمایی جوانان به مسیر درست» بکوشد. جالب آنکه خودش سال‌ها در خلاف این مسیر گام برداشته است. 

به هر حال گفتگوی اخیر یک خبرگزاری با خواننده لس آنجلسی نشانه و نتیجه کوتاهی مسئولان در دو امر است؛ یکی پاسخ قاطع به این خواننده و دیگری نظارت صحیح بر رسانه‌هایی که دست در جیب بیت المال دارند اما تیر به سمت داخل پرتاب می‌کنند.ادامه مطلب


نوع مطلب : فرهنگی، افشاگری، تفکرات غرب زده، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 4 )    1   2   3   4   
درباره وبلاگ

حدیث از امام رضا (ع) :"همانا از كسانی كه مدعی مودت ما اهل بیت (ع) هستند، كسی هست كه در فتنه‌گری، برای شیعیان ما از دجال شدیدتر است. (راوی) گفتم: برای چه؟ (امام) فرمودند: به خاطر دوستی با دشمنان ما و دشمنی با دوستانمان. چون چنین شد، حق با باطل آمیخته می‌شود و مؤمن از منافق بازشناخته نمی‌شود."
---------
امام خامنه ای(حفظه الله) : بصیرت یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین (ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت.
-------
امام صادق(ع) فرموده‌اند "ایمان خود را قبل از ظهور تكمیل كنید چون در لحظات ظهور ایمانها به سختی مورد امتحان و ابتلاء قرار می‌گیرند. "(كافی/1/370/6 ؛ كمال‌الدین/1/18)
-------
آیت الله محمد تقی مصباح یزدی :
در پاسخ به سؤالی مبنی چگونگی مقابله جوانان با مفاسد اخلاقی، گفت: بهترین و آسان‌ترین راهی که جوانان می‌توانند برای مقابله با مفاسد اتخاذ کنند، توسل به حضرت بقیة‌الله‌الاعظم(عج) است.
-------
عبدالله بن سنان می‌گوید: حضرت صادق علیه السلام فرمود: به زودی شبهه‌‌ای عارض شما می‌گردد؛ پس (در ایام) بدون نشانه‌ای که دیده شود و بدون امامی که شما را هدایت کند باقی خواهید ماند. در آن روز کسی نجات نمی‌یابد مگر آن کسی که به دعای غریق، دعا کند.
عرض کردم: «دعای غریق چیست؟» فرمود: می‌گویی:
یا اللهُ یا رَحْمنُ یا رَحِیمُ یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ
من گفتم: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الاَبْصارِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ. (راوی کلمه و الابصار را به دعا اضافه نمود) حضرت صادق علیه السلام فرمودند: «به راستی که خدای عزّوجل مقلب القلوب و الابصار است، اما آن‌چنان که من گفتم بگو: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ.»
----------
اگر این ولایت فقیه جهانگیر شود، امام زمان ما خواهد آمد، و این مقدمه سازی برای ظهور حضرت است. ما در دوران نائب امام زمان امتحان می‌شویم برای خود حضرت؛ اگر در امتحانات پای رکاب ولی فقیه ـ نائب امام زمان(ع) ـ پیروز شدیم، به امام زمان(ع) خواهیم رسید.
--------
امام صادق(ع):«امام خودت را بشناس، زیرا، هرگاه، امام خود را شناختی، تقدم یا تاخر این «امر ظهور»، زیانی به تو نرساند.»
---------
راز امنیت ایران از نگاه آیت الله جوادی آملی : ما (ایرانیان) به برکت اهل بیت علیهم‌السلام در میدان مین از مصونیت برخورداریم.
---------
«ان یَشَأ یُذهِبكُم ایُّهَا النّاسُ و یأتِ بِآخَرینَ وَ كانَ اللّهُ على ذلكَ قدیر» (نساء: 5.)133 اى مردم، اگر او بخواهد شما را از بین مى‌برد و افراد دیگرى به جاى شما مى‌آورد و خدا بر این كار تواناست.

آیه در سیاق برخى آیات در بى‌نیازى خدا از طاعت مردم و عدم زیان از مخالفت مردم است؛ زیرا آنچه در آسمان و زمین است مِلك اوست. سپس مى‌فرماید: براى خدا هیچ مانعى ندارد كه شما را از بین ببرد و جمعیتى آماده‌تر و مصمّم‌تر جانشین شما كند و خداوند بر این كار توانایى دارد.

شیخ طوسى، طبرسى، میبدى، زمخشرى، قرطبى، آلوسى، فیض كاشانى، طبرى و دیگر مفسّران از رسول خدا نقل كرده‌اند: «وقتى این آیه نازل شد، رسول خدا دست خود را به پشت سلمان زد و فرمود، آن جمعیت قوم این مرد، یعنى مردم عجم و فارس هستند.»

در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم ... سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور
مدیر وبلاگ : مسعود موسوی
مطالب اخیر
موضوعات
پیوندها
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات