نبرد نهایی
امام على علیه‏السلام : هر كس چشم خود را [از نامحرم] فرو بندد، قلبش راحت می‏شود.
علامه مصباح یزدی در پاسخ به دانشجویان برای تببین وِیژگی‏‎های مالک اشتر/
مالک بودن یعنی تشخیص خدعه بودن قرآنی که بر سر نیزه معاویه است/مالک ازعمل به‌فرامین فراتر رفته و به منویات و خواست ولی عمل می‏‎کرد

پنچشنبه گذشته، جمعی از اعضای شورا و فعالان دفاتر جامعه اسلامی دانشجویان در دیدار صمیمی با آیت الله مصباح یزدی، ضمن تقدیر از این عالم زمان شناس، سوالاتی را پیرامون تشریح پیام رهبر انقلاب به تشکل‏‎های دانشجویی و تبیین ویژگی‎های مالک اشتر به  عنوان الگوی مد نظر رهبر انقلاب برای فعالیت سیاسی و اجتماعی دانشجویان در دوره فعلی مطرح کردند.

1 57

به گزارش رجانیوز، نماینده دانشجویان حاضر با قرائت متنی در تجلیل از علامه مصباح یزدی عنوان کرد: تجلیل می‌کنیم از بزرگ مردی مبارز، مومن و عامل که چه در دوران مبارزات انقلابی و اثبات حقانیت مبانی انقلاب اسلامی و چه در دوران استقرار حکومت اسلامی، استقامت کرد و در مقابل انحرافات بعدی از اصول انقلاب ذره‌ای کم نگذاشت و از چیزی جز خداوند نترسید. نه از هیمنه پوشالی استکبار و نه از فشارها و توهین‌های بدخواهان و حسودان - نمونه‌ی بارز و عملی از پیروی از خط امام و خط رهبری - الگوی ملموس و عالی از عمل، وظایف و تکالیف انقلابی بدون مصلحت اندیشی‌های غیرانقلابی - مثال در دسترس از بصیرت عمارگونه و استقامت مالک اشتروار برای بیداری دانشجویان و تشکل های دانشجویی انقلابی.

در این دیدار صمیمانه که در پنجمین مجمع نمایندگان اتحادیه‌ی جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور با موضوع تبیین منشور 5 ماده‌ای بیداری دانشجویی در دهه‌ی چهارم انقلاب اسلامی با حضور دانشجویان از 50 دانشگاه کشور برگزارگردید، از آیت‌الله مصباح یزدی درخواست شد تا به تبیین شخصیت و جایگاه مالک اشتر در دوران حکومت امیرالمومنین علیه السلام بپردازند.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) نیز با تقدیر از حضور این دانشجویان اظهار کرد: یکی از برکات رهبر معظم انقلاب اهتمامی است که ایشان به نسل آینده و رشد معنوی و فکری این افراد دارند و در واقع آینده کشور و انقلاب به این امر بستگی دارد. به پیشگاه خداوند شکرگزار هستم که به برکت خون شهدا و رهبری امام و مقام معظم رهبری جوانان در سطح بالای بینش، اخلاص و فداکاری هستند و براساس فرمایش رهبری این جوانان نه تنها از جوانان ابتدای انقلاب کمتر نیستند بلکه از آنها پیشی گرفتند.در فرمایش رهبری به شما دانشجویان این نکته اشاره شده که شما سربازانی مانند بصیرت عمار و استقامت مالک اشتر باشید.

وی تصریح کرد:‌ عمار از جمله افرادی بود که همه حرکات پیامبر اکرم(ص) را زیر نظر داشت و سعی می‌کرد به همان اعمال و رفتار به طور عمیق و دقیق عمل کند.

4 43

علامه مصباح‌یزدی عنوان داشت: امروز در برخی از تحلیل‌های سیاست‌مداران این امر وجود دارد که گناه خود را به گردن دیگران می‌اندازند. در هیچ حالتی نباید شانه از بار مسئولیت خارج کنیم و حتی در مواردی که احساس می‌‌شود که حضور وی نقشی در پیروی از حق دارد، نباید از تکلیف خودداری کند.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) یادآور شد: مالک اشتر فردی بود که نقش موثری در پیروی از امیرمومنان(ع) ایفا کرد ولی به طور حقیقی هنوز ویژگی‌های وی شناخته نشده و یکی از غربت‌های وی محسوب می‌شود. علامه حلی در کتاب رجال خود به نقل از امیرالمومنین علیه السلام ذکر کرده که منزلت مالک اشتر نسبت به من مانند منزلت من نسبت به پیامبر اکرم(ص) است بنابراین این امر از امتیازات شخصیت مالک اشتر است.

علامه مصباح‌یزدی خاطرنشان کرد: برخی از دانشجویان در دوران کنونی به صورت نمادین پایشان را جای پای کسی می‌گذارند که فکر می‌کنند راهش درست است و البته این کار نمادین است. کسانی هستند که رهبر را برای اینکه جا پای رهبر بگذارند قبول دارند و برخی از افراد به درجاتی می‌رسند که تشخیص می‌دهند که پیامبر و امام معصوم از طرف خداست و در همه حرکات و صفات از او تقلید می‌کنند.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: سید حسن نصر الله در بیانی می‌گوید فکر نکنید که حزب الله لبنان منتظر است تا آیت‌الله خامنه‌ای پیامی دهد، حزب الله در فکر است که آقا چه چیزی دوست دارد تا با تمام وجود خواسته ایشان را بپذیرد.

2 52

وی یادآور شد: مالک اشتر نیز پیروی کامل از امیرمومنان(ع) داشت و تمام وجودش را در اختیار این امام بزرگوار گذاشت که برای هر فردی این امر میسر نیست و حتی عمار نمی‌توانست مانند مالک اشتر باشد. مالک اشتر در زمینه شجاعت،‌ عبادت، تواضع و... یک نمونه و آینه تمام نما از شخصیت حضرت علی(ع) بود.

علامه مصباح یزدی خاطرنشان کرد: شجاعت مالک اشتر چنان بود که حتی دشمنان نیز از مالک اشتر می‌ترسیدند و حتی احدی را در میدان جنگ زنده نمی‌گذاشت. تواضع، فروتنی، بی‌اعتنایی به دنیا،‌ اخلاص،‌ شناخت دین و ارزش‌های دینی را از جمله ویژگی‌های دیگر مالک اشتر بود.

وی با اشاره به رجزهای مالک اشتر در میادین نبرد گفت: مالک اشتر در رجزهای خود افراد را به دفاع از دین خدا فرا می‌خواند و این طور طرز فکر سبب استقامت وی شده بود و محبوب‌ترین خلایق در پیشگاه خداوند کسانی هستند که استقامت می‌آفرینند.

علامه مصباح‌یزدی خاطرنشان کرد:‌ این باور خود به خود استقامت می‌آفریند و اینکه انسان مراقب باشد و تنها برای خدا بجنگد و در کنار عرب، ترک و ترکمن برای اسلام جنگ کند در ایجاد استقامت موثر است.

وی دشمن‌شناسی را از ویژگی‌های دیگر مالک اشتر ذکر کرد و افزود: مالک اشتر از کسانی بود که حرکت‌ها را تحلیل می‌کرد و مصادیق اسلامی را می‌سنجید.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: بصیرت از ویژگی‌های مالک اشتر بود و مقام معظم رهبری نیز روی آن تاکید دارند ولی ما هنوز به ذات این حرکت پی نبردیم و بر اساس وظیفه خود برای کسب بصیرت تلاش نکردیم و قدر آن را نمی‌دانیم.

وی ادامه داد:‌ در جنگ با معاویه عمر و عاص دستور داد قرآن سر نیزه ببرند و امیرمومنان(ع) در برابر این ادعا بیان کرد که من قرآن ناطق هستم و در این زمان مالک تنها به دستور ولی خود از میدان برگشت.

علامه مصباح‌یزدی یادآور شد: ایمان، تواضع، اخلاص و اطاعت از رهبر از ویژگی‌های شخصیتی مالک اشتر محسوب می‌شود بنابراین نباید فریب ادعاهای دشمنان را در زمینه پیشنهاد صلح خورد زیرا آنها هیچ‌گاه مصلحت شما را نمی‌خواهند.

وی عنوان داشت:‌ شگرد دشمنان این بود که قرآن را سر نیزه بردند ولی باید پشت صحنه را مشاهده کرد و فهمید که پشت صحنه چه صحبت‌هایی می‌کنند و چه قول‌هایی می‌دهند و در یک کلام بصیرت، ‌ایمان و تقوا را قبول کرد.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: کیفیت را در نظر بگیرید زیرا در پایان نیز کسانی باقی می‌مانند که انگیزه اطاعت از خدا را داشته و پیرو خدا باشند و اطاعت از رهبری را که مورد رضایت امام زمان است همواره سرلوحه امور قرار می‌دهند.

نوع مطلب : دین و زندگی، آیت الله محمد تقی مصباح یزدی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
تبدیل شدن فرصت به تهدید در دیپلماسی منفعلانه /1:
غرب چگونه از دل توافقنامه ژنو «ادعای نقض حقوق بشر» در ایران را درآورد؟/ نتیجه لبخندهای دیپلماتیک به غرب مطالبه گری بیشتر آنهاست!

گروه بین الملل – رجانیوز: پازل کشورهای غربی برای فضاسازی علیه ایران در زمینه حقوق بشر در حال تکمیل است.

 دیگر حضور مقامات کشورهای غربی در ایران و محکوم کردن جمهوری اسلامی به علت آنچه که نقض حقوق بشر می خوانند به یک روند ثابت در سفرهای دیپلماتیک تبدیل شده است.

حضور کاترین اشتون، سفر مقامات پارلمانی اروپا به ایران و اظهارات گستاخانه وزیر امور خارجه لهستان در نشست مشترک خبری با ظریف در تهران و متهم کردن جمهوری اسلامی در زمینه تضییع حقوق بشر تنها نمونه هایی از این رویه غرب در مواجه با جمهوری اسلامی است.

اما رصد اظهارات مقامات غربی نشان می دهد پس از روی کار آمدن حسن روحانی و همزمان با دور جدید مذاکرات هسته ای، مساله حقوق بشر نیز در کنار موضوع هسته ای به یکی از اولویت های غرب برای فشار به نظام جمهوری اسلامی تبدیل شده است.

نکته قابل تامل آنکه حتی در توافقنام ژنو نیز مساله حقوق بشر در ایران با زیرکی خاصی از سوی طرف آمریکایی در متن توافقنامه گنجانده شده است، چرا که بندهای توافقنامه ژنو بیانگر آن است کشورهای 1+5 توانستند عدم تصویب تحریم های جدید را فقط  به برنامه هسته ای محدود کنند.به بیان دیگر  بر اساس این قسمت از توافق نامه، کشورهای غربی می توانند به بهانه های دیگر همانند حقوق بشر تحریم‌های جدید علیه ایران وضع کنند.

موضوعی که در فکت شیت مقامات آمریکایی که در واقع تفسیر توافقنامه ژنو به روایت کاخ سفید است نیز به آن اشاره شده : «همه تحریم‌های هدفمند ما در رابطه با حمایت ایران از تروریسم، نقش بی‌ثبات‌کننده ایران در بحران سوریه و سابقه بد حقوق بشرش در میان نگرانی‌های دیگر در جای خود باقی خواهد ماند.»

رجانیوز همان زمان و با انتشار متن توافقنامه ژنو تاکید کرده بود که متن تفسیر پذیر توافق ژنو دست کشورهای غربی را برای فشار بر ایران به بهانه مبارزه با تروریسم و حقوق بشر باز می گذارد. (+)

تنها چند روز پس از انعقاد توافق هسته ای، سوزان رایس از مشاوران رئیس‌جمهور آمریکا تاکید کرد با وجود توافق اولیه با ایران در ژنو و ادامه مذاکرات هسته‌ای، واشنگتن به حمایت از حقوق‌بشر و دسترسی آزاد به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در ایران ادامه خواهد داد.

نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل متحد که حالا مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهوری است، با انتقاد از وضعیت حقوق‌بشر در ایران، گفت؛ تهران باید به احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد اجازه دهد به ایران سفر کند.

27 روز پس از توافقنامه ژنو نیز ، مجمع عمومی سازمان ملل متحد با لابی گری مقامات آمریکایی با 86 رای مثبت در برابر 36 رای منفی و 61 رای ممتنع ایران را به خاطر آنچه نقض حقوق بشر خوانده می‌شد، محکوم کرد.

این قطعنامه همچنین از منشور حقوق مدنی روحانی تمجید کرده و ایران را تشویق کرده است که اقدامات مشخصی در راستای عملی کردن این قول‌ها در اسرع وقت انجام دهد تا به زعم قطعنامه مزبور، به وظایف خود در چارچوب قوانین داخلی و قوانین بین‌المللی حقوق‌بشر عمل کرده باشد.

همزمان مقامات کشورهای غربی در سفر به ایران و یا در دیدارهای محمد جواد ظریف با مقامات غربی وضعیت حقوق بشر در ایران به عنوان یکی از دغدغه ها و نگرانی های آنان عنوان می شد.

اما دور جدید هجمه علیه ایران درباره وضعیت حقوق بشر پس از انتشار گزارش سالانه وزارت امور خارجه آمریکا درباره وضعیت حقوق بشر درایران به راه افتاد.

مقدمه این گزارش فتنه سال 1388 را در مرکز توجه قرار داده، ایران به نقض آزادی‌های شهروندی، از جمله آزادی تجمعات، آزادی بیان و رسانه‌ها متهم شده و ادعا شده این کشور با «زندانی و شکنجه کردن و کشتن غیرقانونی و دلبخواهی افراد، حق اختیار انسان‌ها بر جسمشان را نادیده گرفته است.»

بازی آمریکا با برگ برنده‎ای که برای ایران است

اما تبدیل شدن موضوع حقوق بشر به یکی از اهرم های فشار بر ایران در کنار موضوع هسته ای، تنها یکی از نتایج پذیرش دیپلماسی منفعلانه است.

این در حالی است که دستگاه دیپلماسی دولت یازدهم تمام برگه های بازی خود را صرف موضوع هسته ای کرده و نسبت به طراحی و برنامه های کشورهای غربی عیله ایران بی توجه و یا کم توجه است.

البته به عقیده بسیاری از کارشناسان برخورد منفعلانه در موضوع هسته ای راه را برای مطالبه گری و رویکرد تهاجمی غرب در دیگر موضوعات از جمله حقوق بشر و یا آنچه که از سوی غربی ها حمایت از تروریسم خوانده می شود، باز کرده است.

 

11 بار تاکید رهبر انقلاب درباره کارنامه سیاه آمریکا در حقوق بشر در سال 92

این در حالی است که با توجه به سابقه آمریکا در نقض حقوق بشر که علی رغم هم سویی رسانه های خارجی با سیاست های کاخ سفید با این حال ابعادی از آن افشا شده است، این موضوع می توانست حتی در نگاه پراگماتیستی به و به دور از آرمانگرایی، به عنوان یک اهرم فشار از سوی دیپلمات های ایران مورد استفاده قرار گیرد. حمایت آمریکا از اقدامات حکومت بجرین در سرکوب مردم بحرین و تضییع  حقوق بشر در این کشور، سیاست دوگانه آمریکا در مواجه با کشتار مسلمانان در آفریقا و میانمار، ادامه کشتار مردم در پاکستان و افغانستان توسط نیروهای آمریکایی و ... از جمله نمونه هایی است که به صورت روزانه در اخبار منتشر می شود.

علاوه بر این، توجه به فرمایشات رهبری معظم انقلاب راهنمای مناسبی برای دیپلمات های وزارت امور خارجه در مواجه با برنامه و طرح ریزی کشورهای مقابل است.

آیت الله خامنه ای در سال 92 ، 11 مرتبه به کارنامه سیاه آمریکا در زمینه حقوق بشر اشاره کردند. ایشان 28 بهمن ماه سال جاری در دیدار مردم آذربایجان در این باره فرمودند:

«مكرّر گفتیم كه مسئله‌ى هسته‌اى بهانه است براى دشمنى؛ مسئله‌ى هسته‌اى هم اگر یك روزى - حتّى به فرض محال - بر طبق نظر آمریكا حل بشود، باز یك مسئله‌ى دیگرى دنبال آن مى‌آید؛ الان ملاحظه كنید سخنگویان دولت آمریكا بحث حقوق بشر، بحث موشكى، بحث سلاح و مانند اینها را به میان آوردند.

 من تعجّب میكنم، آمریكایى‌ها خجالت نمیكشند اسم حقوق بشر را مى‌آورند. هركس دیگرى در دنیا ادّعا بكند طرفدارى از حقوق بشر را، دولتمردان آمریكا دیگر نباید این ادّعا را بكنند، با این همه فضاحتى كه در كارنامه‌ى آنها نسبت به حقوق‌بشر هست.

از صد رقم حركت خلاف حقوق بشر آنها، شاید نود رقم، هشتاد رقم آن را مردم دنیا نمیدانند؛ همان ده بیست رقمى كه میدانند، یك كتاب قطور سیاه است. زندان گوانتانامو را همه میدانند، زندان ابوغُریب عراق را همه میدیدند، شركت «بِلَك واتر» را همه دیدند، حمله‌ى به كاروانهاى عروسى افغانها را دیدند، كمك به تروریست‌هاى نامدار كه افتخار میكنند به تروریست بودن خودشان را همه دیدند، عهدشكنى‌ها را دیدند، دروغگویى‌ها را دیدند؛ همه‌ى دنیا اینها را دیده است، باز میگویند حقوق بشر و خجالت هم نمیكشند! واقعاً این مقدار وقاحت در رفتار اینها چیز عجیبى است.»

طبیعی ترین نتیجه عقب نشینی از رویکرد دیپلماسی تهاجمی و فعال و به جای آن روی آوردن به آنچه که دیپلماسی لبخند نامیده شده، آن است که برگ های برنده دیپلمات های ایرانی نه تنها به برگ های سوخته تبدیل می شود بلکه کشورهای غربی از همان گزاره ها به مثابه اهرم فشار علیه ایران استفاده می کنند. 
نوع مطلب : مقالات، سیاسی، تفکرات غرب زده، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
امضای اوباما زیر قانون مقابله با ایران تنها 52 روز بعد از اجرای توافقنامه ژنو/
تمدید «وضعیت ملی اضطراری آمریکا مقابل ایران» هم مصرف داخلی دارد؟/ اوباما: سیاست‎های ایران تهدیدی جدی علیه امریکاست؛ بنابراین تحریم‌های جامع علیه ایران ادامه می‏‎یابد

گروه بین‌الملل – رجانیوز: تنها پس از 52 روز از اجرای توافقنامه ژنو رییس‌جمهور آمریکا در نامه‌ای به کنگره خواست که وضعیت اضطراری در قبال ایران را برای یک سال دیگر تمدید کند.

قانون وضعیت اضطراری در قبال ایران در ماه مارس 1995 وضع شد و طبق مفاد آن بعد از یک سال خود به خود منقضی می‌شود مگر اینکه 90 روز پیش از تاریخ انقضای یک‌ساله رییس جمهوری آمریکا در نامه‌ای به کنگره از تمدید آن خبر بدهد.

قانون وضعیت اضطراری در قبال ایران در 19 سال گذشته هرسال تمدید شده است اما این اولین تمدید آن بعد از حصول توافق موقت هسته‌ای در ژنو است.

رییس جمهوری آمریکا در این نامه آورده اگرچه این اولین بار در یک دهه گذشته است که "توافق ژنو عقب‌نشینی در بخشهای کلیدی برنامه هسته‌ای ایران را ممکن کرده است"، از آن‌جا که برخی اقدامات و سیاست‌های دولت ایران با منافع آمریکا در منطقه مخالف است و برای امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد آمریکا تهدیدی غیرمتعارف و جدی است، وضعیت اضطراری در قبال ایران و تحریم‌های جامع علیه این کشور ادامه خواهد یافت.

«قانون اختیارات اقتصادی اضطراری بین المللی» در سال ١٩٧٧ به تصویب کنگره و امضای رئیس جمهوری وقت آمریکا رسید و براساس آن، به رئیس جمهوری اجازه داده شده است تا با اعلام وضعیت اضطراری ملی در واکنش به "تهدید غیرمتعارف و فوق‌العاده نسبت به امنیت ایالات متحده از سوی منبع خارجی" روابط تجاری آمریکا با آن منبع را "تنظیم کند".

فرمان وضعیت اضطراری ملی در ارتباط با ایران در دوره ریاست جمهوری بیل کلینتون صادر شد.

"منبع تهدید" مورد اشاره در این قانون می‌تواند کلاً در خارج از خاک ایالات متحده واقع یا بخشی از آن داخلی و بخشی دیگر خارجی واقع شده باشد. اجازه "تنظیم" روابط تجاری از جمله شامل توقف معاملات، مسدود کردن دارایی‌ها و در صورت حمله نظامی به خاک آمریکا، ضبط اموال طرف متخاصم است.

باز هم نقض توافق ژنو

تمدید وضعیت اضطراری علیه ایران و ادعاهای ضدایرانی باراک  اوباما در شرایطی است که به نظر می‌رسد این دست اقدامات و اظهار نظرها، با توافقنامه ژنو در تضاد است و نقض توافق ژنو محسوب می‌شود.

چرا که بر اساس معاهده وین ( که دستورالعمل و مبنای معاهدات حقوق بین الملل است) كشورها ملزم هستند پس از امضای توافقنامه ای از اقداماتی كه به هدف و منظور یك معاهده لطمه وارد میكند خودداری کنند.

با این حال رئیس جمهور آمریکا بدون توجه به  توافقنامه ژنو قانون وضعیت اضطراری که بندهای این قانون عملا برخلاف توافقنامه ژنو به حساب می آید را به امضا رسانده است.

ایران و 1+5 سوم آذرماه سال جاری در ژنو توافقنامه ای را به امضا رساندند که بر مبنای آن، بر اساس گام های ایران برای محدودیت های عملی و گسترده در بهره گیری از انرژی هسته ای، طرف مقابل نیز متعهد می شود با ارائه برخی مشوق های اقتصادی از تصویب تحریم های جدید و یا هر گونه اقدامی که بر خلاف توافقنامه به حساب آید، خودداری کند.

با این حال آمریکا پس از انعقاد توافق ژنو تاکنون 5 بار با نقض صریح متن توافقنامه تحریم های جدید علیه ایران اعمال کرده است.

آخرین این تحریم ها به تحریم وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه چند شخص و شرکت طرف معامله با ایران به اتهام آنچه «نقض تحریم‌ها» و «ارتباط با موضوع هسته ای» ایران خوانده شده، اعمال شده است.

سیاست سکوت و بی توجهی به فشار

هر چند برخی از مسئولان وزارت خارجه ایران می کوشند اقدامات خلاف توافقنامه ژنو آمریکا را به گونه ای دیگر تفسیر کنند با این حال مقامات آمریکایی صراحتا تاکید دارند در مواجه با ایران اولویت برای آنان منافع آمریکا و نه توافقنامه ژنو است به همین دلیل حتی اگر برخی از اقدامات را در راستای منافع ملی خود و برخلاف توافقنامه ژنو بدانند، ولی آن را اجرایی می کنند.

در همین راستا جان کری در نشست آیپک گفت:

از ابتدا دلیل بسیار خوبی برای اعمال این تحریم ها وجود داشته است، و دلیل خوبی که ما ساختار این تحریم ها را حفظ کرده ایم. و ما این تحریم ها را همزمان با انجام گفتگوهای جامع به قوت خود باقی نگه می داریم. در هفته های گذشته، ما تحریم های اضافی را در ارتباط با اشخاصی که سعی در دور زدن و نقض تحریم ها داشته اند اعمال کرده ایم. ما حتی یک قطعه از ساختار تحریم ها را تغییر نداده ایم. و با این وجود، قادر به گفتگو هستیم.

در همین حال به عقیده کارشناسان سکوت و انفعال در برابر اقدامات آمریکا علیه ایران سبب می شود مقامات کاخ سفید فشارهای خود علیه ایران را برای به دست آوردن امتیازات بیشتر، بیشتر کنند. اما آنچه که تاکنون از سوی مسئولان وزرات امور خارجه ایران به آن پاسخ داده نشده، آن است که علت سکوت و عدم موضع گیری دربرابر اقدامات آمریکا علیه ایران پس از امضای توافقنامه ژنو چیست؟

نوع مطلب : سیاسی، پیگیری مذاکرات هسته ای یا توافق نامه ژنو، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
روزنامه اعتماد با نامشروع دانستن دولت دهم گفتگوی جنجالی با هاشمی را منتشر کرد/
پذیرش رای مردم به سبک هاشمی؛ سال 84 عملکرد وزارت کشور دولت خاتمی در حد انتظار نبود/ هر چه خواستند در صندوق ریختند و هر چه خواستند خواندند!

 مقدمه برای پذیرش دموکراسی، التزام به نتیجه آن است. یعنی اگر مردم هر انتخابی کردند آن را بپذیریم و به دور از توهین و تحقیر و کنایه، پیام رای مردم درک شود اما طنز روزگار است که در ایران جریانی که همواره رقبای خود را به دموکراسی ستیزی و نپذیرفتن رای مردم متهم می کنند، حتی بعد از سالها نیز حاضر به قبول حرف اکثریت مردم نیستند و همچنان در توجیه رای نیاوردن خود می خواهد واقعیت را آنطور که دوست دارد، تفسیر کنند.

به گزارش رجانیوز، روزنامه اعتماد که از رسانه های اصلی اصلاح طلبان محسوب می شود طی گفتگوی نوروزی خود با هاشمی رفسنجانی، دولت دهم را یک دولت «نامشروع» نامیده و در مقدمه این گفتگو نوشته است:

«به همین آسانی از این هشت سال و به‌ویژه چهار سال نفسگیر دوم یك دولت خرابكار و نامشروع گذشت. برای همین وقتی هاشمی انگیزه‌هایش را از ورود به انتخابات 84 می‌گوید، مسیر گفت‌وگوی ما ناگزیر به نقد دولت احمدی‌نژاد هم می‌رسد ؛روندی كه با دوران بازسازی و سازندگی آغاز شد، روند تكاملی بود كه تا سال 84 ادامه داشت.» هر چند این عبارت بلافاصله از نسخه اینترنتی این روزنامه حذف شد اما با مراجعه به روزنامه منتشر شده می توان میزان پذیرش رای مردم را در مرام سیاسی اصلاح طلبان درک نمود.

اما این تنها نکته این گفتگوی منتشر شده نیست، بلکه این بار نوبت هاشمی است تا در خلال اظهاراتش حتی عملکرد دولت خاتمی را هم زیر سوال ببرد و با نسبت دادن اتهام تقلب در انتخابات به وزارت کشور خاتمی در سال 84 و استانداران آن دوره، بگوید: «متاسفانه عملکرد دولت آقای خاتمی مخصوصا در مرحله دوم در حد انتظار نبود. استاندارها و مدیران وزارت کشور در محله دوم همه چیز را به امان خدا رها کرده بودند!»

این اظهارات هاشمی در رد نتیجه انتخابات نهم ریاست جمهوری و نسبت دادن تقلب در انتخابات به وزارت کشور دولت اصلاحات در حالی بیان می شود که نشان می دهد وی و همفکرانش دموکراسی را تنها به شرط چاقو و پیروزی قبول دارند و حتی اگر مجری و برگزار کننده انتخابات نیز همفکران خودشان باشند، خیلی راحت با انواع و اقسام شبهه آفرینی ها نسبت به نتیجه انتخابات، آن را غیر واقعی و خلاف خواست مردم تفسیر می کنند.

این در حالی است که در انتخابات ریاست جمهوری سال 88 نیز رهبر معظم انقلاب از همان ابتدا تاکید کردند چنانچه کسی به نتیجه انتخابات اعتراض دارد، از راه قانونی و به دور از اردوکشی های خیابانی و اقدامات غیر متعارف، اعتراض خود را اعلام کند تا مراجع قانونی در این باره تصمیم نهایی را اعلام کنند، اما در عمل توسط آقای هاشمی و دیگر همفکران ایشان تصمیمات دیگری اتخاذ شد و کشور نه تنها 8 ماه دچار هزینه های بیهوده و گزاف به خاطر لجبازی و نپذیرفتن نتیجه انتخابات توسط اصلاح طلبان شد بلکه در عرصه بین المللی نیز زمینه بسیاری از تحریم های جدید علیه ایران فراهم شد.

گفتنی است چندی قبل از انتشار گفتگوی هاشمی با ویژه نامه روزنامه اعتماد نیز وی در سخنانی در جمع اعضای حزب ملت، با تکرار همین صحبتها گفته بود: «حتی مرحله دوم، استاندارها - که همه اصلاح طلب بودند- کار را به کلی رها کردند، اصلا کاری نداشتند به انتخابات؛ هر چه خواستند در صندوق ریختند و هر چه خواستند خواندند.» اما این بخش از سخنان وی بلافاصله از سایت او حذف شد.

 پیش از این عبدالله رمضان زاده سخنگوی دولت خاتمی با رد هر گونه شبهه و تردید نسبت به نتیجه انتخابات سال 84 اعلام داشته بود که آن انتخابات توسط دولت اصلاحات در کمال سلامت و دقت برگزار شده بود و محمود احمدی نژاد برنده قانونی و قطعی آن بوده است.

نوع مطلب : مقالات، سیاسی، تفکرات غرب زده، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
راهبرد امریکا برای مقابله با ایران، در چارچوب سیاست خارجی کنونی دولت چیست!؟
خط و نشان اوباما برای موشک های ایرانی/ اوباما: 95 در صد تحریم‌ها پابرجاست/ هدف از مذاکرات تقویت صدای غربگرایان ایران/ با توجه به روند پس از مذاکرات، طی 20 سال به بیشتر از آنکه می‎خواستیم، می رسیم!

 رئیس جمهور آمریکا گفته است که توافقنامه ژنو شرایط را برای اجماع جهانی علیه ایران در آینده فراهم می کند.

به گزارش رجانیوز، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در گفتگو با 'بلومبرگ ویو' گفت: ما طی چندین سال توانستیم رژیم تحریم‌های بی سابقه‌ای ضد ایران اعمال کرده و اقتصاد آن را فلج کنیم و به خاطر همین آنها به میز مذاکره روی آورده و این تحریمها روند انتخابات اخیر را شکل داد و اکنون آنها روی طرح اقدام مشترک هستند و برای اولین بار در یک دهه اخیر برنامه اتمی شان را متوقف کردند.

رئیس جمهور آمریکا گفت در نتیجه توافق هسته ای با ایران ، اورانیوم غنی شده 20 درصدی به صفر تبدیل میشود، اراک متوقف میشود، بازرسان آژانس بین المللی اتمی در حال رصد برنامه اتمی آنها است؛ همه اینها نشان میدهد فرصت حل این موضوع بدون توسل به زور وجود دارد.

به گزارش نسیم، باراک اوباما در ادامه با توهین به کشور ایران، مقامات ایرانی را حامی تروریست دانست و مدعی شد:

ایران بازیگری غیرمسئول در سطح بین الملل بوده و از تروریسم حمایت کرده و همسایگان خود را تهدید کرده است بیایید فرض کنید ایران خواهان تغییر نبوده و ضد یهودی و ضد سنی است و رهبران جدید آن تنها برای نمایش و شو هستند و فرض کنید با وجود همه این فرضها ما از عدم دستیابی آنها از سلاح اتمی اطمینان یابیم. در این صورت ما خواهیم توانست از زورگویی آنها به همسایگانش جلوگیری کنیم. پس ما قطعا خواهیم توانست دیگر رفتارهای آنها را مدیریت و کنترل کنیم.

اشاره رئیس جمهور آمریکا به کنترل دیگر رفتارهای جمهوری اسلامی اشاره به نقش ایران در تحولات منطقه و توان موشکی کشورمان است.

آنگونه که برخی رسانه های غربی خبر داده اند در جریان مذاکرات وین مقامات آمریکایی نگرانی خود را از توان موشکی ایران ابراز کردند و به نظر می رسد در مذاکرات آتی نیز این درخواست تکرار خواهد شد.

به عقیده کارشناسان آمریکایی ها به دنبال آن هستند در ضمن توافق با ایران برای بازرسی های روزانه و ویژه از تاسیسات مرتبط با فعالیت هسته ای ایران بازرسی ها از تاسیسات نظامی را در دستور کار آژانس قرار دهند.

اوباما در ادامه گفتگوی خود با 'بلومبرگ ویو' یکی دیگر از دستاوردهای توافق ژنو را تقویت موضع مخالفان نظام ایران در داخل عنوان کرد. وی در این باره گفت:  «البته باید گفت ایرانی‌ها قادر به تغییر هستند و در واقع در نتیجه توافق در موضوع اتمی، صداها و روندهایی در داخل ایران که خواهان تغییر هستند تقویت خواهد شد، اقتصادشان به اقتصاد بین المللی پیوند خورده و سفرهای بیشتر و جامعه بازی برای ایران ایجاد خواهد شد، امری که میتواند یک دهه یا 15 تا 20 سال میتواند طول بکشد و ما به نتایج خیلی بیشتر از آنچه آرزو داریم، برسیم. »

رئیس جمهور آمریکا با تاکید بر این موضوهع که ایران به خاطر موضوع تحریمها به میز مذاکره آمده است، اظهار کرد:

در مذاکرات اخیر، اگر ما نتوانیم به مقصد برسیم برای شش ماه برنامه اتمی شان را متوقف کردیم و همه معماری تحریمهایمان همچنان موجود است. ممکن است به خاطر کاهش تدریجی محدود تحریم، اقتصادشان قدری در طی این شش تا یک سال بهبود یابد اما 95 درصد تحریمها باقی خواهد بود. در صورت شکست مذاکرات ما در موضعی قویتر بوده و به شرکایمان از جمله روسها و چینیها و دیگران خواهیم گفت که این ایران بوده که از مذاکره شانه خالی کرده و نه آمریکا و کنگره آن و تحریمهای جدیدش.

وی ادامه داد: البته اگر از سوی دیگر این درک پیدا شود که آمریکا درباره مذاکرات جدی نبوده، رژیم تحریمها به سرعت از بین خواهد رفت. منطق تحریمها کشاندن ایران به میز مذاکره بوده و منطق طرح اقدام مشترک، دادن زمان به مذاکرات در زمانی مشخص است و این فکر که در بحبوحه مذاکرات، ما با اعمال تحریمهای جدید مواضعمان را تقویت میکنیم، این موضوع را نادیده میگیرد که (رئیس‌جمهور) روحانی و مذاکره‌کنندگان ایرانی مجبور به سر و کار داشتن با سیاست داخلی ایران هستند؛ در داخل ایران افرادی هستند که به انگیزه ها و آمادگی ما برای برداشتن تحریمها تردید دارند همانطور که ما نیز به آمادگی آنها برای خلاص شدن از شر برنامه اتمی شک داریم.

اوباما با تاکید بر اینکه  ما 95 درصد تحریمها را نگهداشتیم و ایران با ادامه تحریم نفتی در حین اجرای طرح اقدام مشترک، از مزایای منابع مالی که قبلا دسترسی داشتند، بی بهره هستند، اظهار کرد: اگرچه ایرانیها در حال گفتگو با شرکتهای نفتی و تجاری اروپایی هستند، هیچ یک از این شرکتها هیچ توافقی امضا نکرده اند چون میدانند تحریمهای ما سر جای خود باقی است. این شرکتها میخواهند جایگاه خود به عنوان شرکتهای مقدم در امضای توافق با ایران داشته باشند تا پس از امضای توافق جامع و لغو تحریمها، شروع بکار کنند. ما به آنها پیام دادیم و به شرکایمان در "5+1" که بهتر است به شرکتهای خود بگویید تحریمها همچنان باقی است
نوع مطلب : مقالات، سیاسی، پیگیری مذاکرات هسته ای یا توافق نامه ژنو، آمریکا و غرب یک دروغ بزرگ، مدارک دخالتهای غرب در ایران امروز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
http://forum.bidari-andishe.ir/thread-31920.html

گزارش سازمان سیا در مورد جمعیت ایرانهمه حرف از کاهش جمعیت می‌زنند، و آمار و ارقام رسمی کشور و بین‌المللی نیز آن را تأیید می‌کند. گفته می‌شود ایران از نظر سرعت حرکت به سمت پیریِ جمعیت در رتبه سوم جهان قرار دارد؛ و این پیریِ جمعیت آثار و تبعاتی برای کشور در پی دارد. یکی از این تبعات «کاهش نیروی کار است و کشورهای غربی این موضوع را تجربه کرده و مهاجر پذیری را به عنوان راهکار در نظر گرفته‌اند»[1]. یکی دیگر از تبعات این است که «در جامعه‌ای که سالمندان بیشتر آن را تشکیل داده‌اند و نیروی جوان و کارآمد در اقلیت قرار دارد، به ناچار بخش عمده‌ای از این جمعیتِ جوانِ فعال می‌بایست مشغول نگهداری سالمندان جامعه شود و لذا جامعه از بخش زیادی از نیروی کار فعال خود محروم می شود»[2].
از دیگر تبعات این موضوع را «روانشناسان بیان می‌کنند ...


[تصویر: 222_26483.jpg]

از دیگر تبعات این موضوع را «روانشناسان بیان می‌کنند؛ هرچه خانواده‌ها دارای تک فرزندی باشند، فرزند خشن و پر توقع بار می‌آید، و در آینده نیز در جامعه؛ سرکش و خشن و مضر برای آن جامعه است»[3]. این موضوع «کاهش قدرت ملی و سیاسی کشور را هم به دنبال دارد»[4] که شرح آن یعنی وابستگی این دو مؤلفه به هم (دو مؤلفه‌ی جمعیت و قدرت ملی)، طولانی است و در این مقاله نمی‌گنجد. آثار و تبعات این موضوع آن‌چنان است که از آن باید تعبیر به «فاجعه» کرد. فاجعه‌ای که دشمنان اسلام و بلکه مستکبرین و قدرت‌طلبان عالم یکی از عاملان آن هستند و از آن اطلاع کامل دارند!

«سازمان CIA و جامعه اطلاعاتی آمریکا، در سال 1387 در گزارش های 2015 و 2025 اعلام کرده بودند، جمعیت ایران به سرعت در حال کاهش و در حدود عدد 1.5 فرزند برای هر خانواده رسیده است»[5]. این گزارش را آن‌ها 5 سال پیش اعلام کردند و حال آنکه این دغدغه مدت کوتاهی است که بر زبان‌ها افتاده است. آن‌ها بهتر از ما؛ از حال ما باخبرند! می‌دانید چرا؟

چون نقشه و فکر از آن‌هاست! فکر کاهش دادن جمعیت کشورهای جهان سوم و اسلامی از طرف آن‌هاست. یکی از نشریات عربی به نام «القراءات السّیاسیّه‏» طی مقاله‌ای مفصل پرده از طرحهاى آمریكا براى كاهش جمعیّت كشورهاى جهان سوّم و اسلامى برداشته و ابعاد مختلف این طرح استعمارى را تشریح می‌کند و نتیجه می‌گیرد‏ منظور از كنترل جمعیّت، حاكمیّت سیاسى است.[6]‏ در طرحهاى آمریكائى عنوان شده كه مدیریّت سیاسى در كشورهاى جهان سوّم از جمله كشورهاى اسلامى بایستى به لزوم پذیرش و تقویت سیاست‌هاى جمعیّتى بمنظور كاهش جمعیّت متقاعد شوند. بهمین جهت است كه هماهنگ با این طرح، سران اكثر كشورهاى اسلامى در مورد تنظیم جمعیّت به تشویق و تقویت مردم پرداخته و تسهیلاتى را به مؤسّسه‌هاى آمریكائى كه در اجراى سیاست‌هاى جمعیّتى فعّالند اختصاص می‌دهند.

الف- این مؤسّسه‏‌ها عبارتند از:

1- آژانس رشد و توسعه بین المللى آمریكا (U.S.Agendy for International Developlent) مشهور به (U .S .A I D) یا مؤسّسه آژانس همكارى آمریكائى كه هزینه تمامى طرحهاى كاهش جمعیّت در كشورهاى اسلامى را به عهده دارد.

2- باث فایندر (path Finder) كه وسائل جلوگیرى از باردارى را تولید كرده و در دسترس زنان قرار می‌دهد و با آژانس همكارى آمریكائى نیز همكارى می‌نماید.

3- طرحهائى در مورد فاصله انداختن بین زایمان‌ها مشهور به ام. بى. اس Marketing of Birth Spacing M .B .S كه از جانب آژانس همكارى آمریكا پشتیبانى می‌شود. این مؤسّسه به پخش وسائل جلوگیرى از باردارى در كشورهاى اسلامى می‌پردازد.

ب- سازمانهاى بین‌المللى‏

1- سازمان بهداشت جهانى

2- سازمان تغذیه و كشاورزى بین المللى (فائو)

3- سازمان فرهنگى (یونسكو)

4- شوراى جمعیّتى

از امور قابل توجّه این است كه تمامى این سازمانها در كنار فعّالیّتهاى مخصوص به خود به سیاستهاى تنظیم جمعیّت در كشورهاى اسلامى نیز می‌پردازند.[7]

در این مورد حرف زیاد است و ما انشاءالله در این مورد بیشتر خواهیم نوشت تا نشان دهیم روندی که در پیش است عینا و یقینا در مسیر خواسته‌های قدرت‌طلبان عالم است.
پاورقی:

[1] پایگاه خبری زنان پرس

[2] پایگاه خبری مشرق

[3] همان

[4] باشگاه خبرنگاران

[5] همان

[6] رساله نكاحیه (كاهش جمعیت ضربه‌اى سهمگین بر پیكر مسلمین)، ص 85

[7] همان، ص 94


منبع
نوع مطلب : مقالات، افشاگری، فرهنگی، مدارک دخالتهای غرب در ایران امروز، سبك زندگی اسلامی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شرط عجیب برای برگزاری رزمایش‌های نظامی

در حالی که چندی پیش تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهور بخاطر "عدم حمایتش از برگزاری رزمایش‌های نظامی و موشکی" تذکر داده بودند، امروز حسن روحانی به صورت تلویحی نسبت به این تذکر واکنش نشان داد.

به گزارش نسیم، روحانی که امروز در جمع مدیران وزارت دفاع حاضر شده بود در بخشی از سخنان خود اگرچه برگزاری رزمایش را در جای خود "یک ضرورت" توصیف کرد اما آن را در صورت انجام "اشتباه محاسباتی" موجب تحریک طرف مقابل دانست.

رئیس شورای عالی امنیت ملی در اینخصوص گفت: گاهی وقت‌ها آدم قصدی ندارد و نمی‌خواهد بجنگد. یک جوری طرف حرف می‌زند که تهدید محسوب می شود. تهدید این نیست که شما موشک پرتاب کنید. تهدید این نیست که یک رزمایش بزرگ درست کنید که طرف بترسد که رزمایش در جای خودش یک ضرورت است. شما قصد جنگ ندارید یا بدتر است آمادگی جنگ هم نداشته باشید. بی‌خودی طرف را تحریک می‌کنید، به گونه‌ای که طرف شما می‌خواهید ضربه بهش بزنید و خود این می‌شود عامل تهدید.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود که به صورت زنده از تلویزیون پخش می‌شد افزود: موضع گرفتن سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران سیاستی است بر مبنای تنش‌زدایی و اعتماد سازی با دنیا؛ جمهوری اسلامی ایران خواهان تنش، ادامه تنش و افزایش تنش با دیگران نیست و به دنبال ساخت اعتماد با همه بویژه با همسایگان خود است.

این در حالی است که نمایندگان مجلس در تذکر کتبی خود به رئیس‌جمهور که روز بیستم بهمن ماه در صحن مجلس قرائت شد، آورده‌اند بودند: آنچه امنیت کشور را حفظ می کند، نشان دادن اقتدار ملی و دفاعی است اما متاسفانه برای اولین بار طی 10 سال گذشته مجوز برگزاری رزمایش بزرگ سالیانه موشکی نیروهای مسلح در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی متوقف شده است و دستورات لازم جهت تخصیص اعتبارات به منظور پشتیبانی طرح های اضطراری نیروهای مسلح صادر نشده است.

اما در واکنش به این ادعای نمایندگان، علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی در مراسم راهپمایی روز 22 بهمن در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در این رابطه، ممانعت شورای عالی امنیت در مورد برگزاری رزمایش‌های موشکی را تکذیب کرده بود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در اینخصوص اظهار داشت: آنهایی که چنین حرفی را زدند به اشتباه گفته بودند به همین خاطر روز گذشته (21 بهمن) آنها را توجیه کردم و توجیهات من را پذیرفتند.

اما ماجرای مخالفت دولت با برگزاری رزمایش‌های موشکی و نظامی در حالی به یکی از اخبار مهم حوزه دفاعی و نظامی رسانه‌های کشور تبدیل شد، که چند روز پیش از آن نیز برخی رسانه‌ها از کاهش 9درصدی بودجه نظامی در لایحه سال 93 خبر داده بودند.

سایت "انتخاب" که از جمله سایت های اینترنتی حامی دولت به شمار می‌رود در گزارشی در روز پنجم بهمن با اعلام این خبر نوشته بود: بررسی ارقام پیشنهادی ارایه‌شده از سوی دولت نشان می‌دهد کل بودجه در نظر گرفته‌شده در بخش دفاعی و انتظامی در لایحه بودجه سال آینده، 367‌هزارو106‌میلیاردریال است. این رقم نسبت به بودجه مصوب سال‌جاری، 9‌درصد کاهش نشان می‌دهد. بر این اساس، سهم اعتبارات دفاعی و انتظامی از کل مصارف بودجه عمومی از 17‌درصد بر اساس قانون بودجه 1392 به 8/16درصد در لایحه پیشنهادی دولت کاهش یافته است.

این سایت خبری در بخش دیگری از گزارش خود نیز آورده بود: «حوزه ستادی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح» در لایحه پیشنهادی با 17‌هزار‌میلیاردریال کاهش مواجه شده است. رقم پیشنهادی بودجه این دستگاه از 26‌هزارو381‌میلیاردریال با 67‌درصد کاهش به هشت‌هزارو802‌میلیاردریال رسید. این رقم حدود دو‌درصد از کل اعتبارات پیشنهادشده این بخش است.

همه اینها در حالی است که این روزها پای مسائل دفاعی و موشکی ایران به مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 نیز باز شده است.

اگرچه وزیر امور خارجه و اعضای تیم مذاکره کننده ایرانی بارها تاکید کرده اند که اجازه ورود مسائل غیرهسته ای را به مذاکرات نخواهند داد اما به نظر میرسد که طرف غربی اصرار زیادی برای کسب اطلاعات در خصوص ابعاد توان دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران را دارد.

دولت یازدهم اگرچه تا بحال بصورت شفاف درخصوص برنامه‌های دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی موضع گیری نکرده است اما اگر هر کدام از اتفاق‌های روزهای قبل را به منزله یکی از تکه‌های یک پازل بزرگ در نظر بگیریم، شاید کنار هم قرار دادن آنها بتواند یک برآوردی از شکل نهایی پازل ارائه دهد.

چنانچه پیش از این نیز روزنامه وطن امروز در گزارشی با اعلام این خبر که وزارت امور خارجه دولت یازدهم از ورود هیات‌های کارشناسی همکاری‌های نظامی به ایران ممانعت به‌عمل می‌آورد نوشته بود: موارد متعددی وجود دارد که نشان می‌دهد دولت یازدهم عامدانه یا سهوا رفتاری مرتکب می‌شود که در آن نمی‌توان تقویت نیروهای مسلح را استنباط کرد.
نوع مطلب : افشاگری، تفکرات غرب زده، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 3 )    1   2   3   
درباره وبلاگ

حدیث از امام رضا (ع) :"همانا از كسانی كه مدعی مودت ما اهل بیت (ع) هستند، كسی هست كه در فتنه‌گری، برای شیعیان ما از دجال شدیدتر است. (راوی) گفتم: برای چه؟ (امام) فرمودند: به خاطر دوستی با دشمنان ما و دشمنی با دوستانمان. چون چنین شد، حق با باطل آمیخته می‌شود و مؤمن از منافق بازشناخته نمی‌شود."
---------
امام خامنه ای(حفظه الله) : بصیرت یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین (ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت.
-------
امام صادق(ع) فرموده‌اند "ایمان خود را قبل از ظهور تكمیل كنید چون در لحظات ظهور ایمانها به سختی مورد امتحان و ابتلاء قرار می‌گیرند. "(كافی/1/370/6 ؛ كمال‌الدین/1/18)
-------
آیت الله محمد تقی مصباح یزدی :
در پاسخ به سؤالی مبنی چگونگی مقابله جوانان با مفاسد اخلاقی، گفت: بهترین و آسان‌ترین راهی که جوانان می‌توانند برای مقابله با مفاسد اتخاذ کنند، توسل به حضرت بقیة‌الله‌الاعظم(عج) است.
-------
عبدالله بن سنان می‌گوید: حضرت صادق علیه السلام فرمود: به زودی شبهه‌‌ای عارض شما می‌گردد؛ پس (در ایام) بدون نشانه‌ای که دیده شود و بدون امامی که شما را هدایت کند باقی خواهید ماند. در آن روز کسی نجات نمی‌یابد مگر آن کسی که به دعای غریق، دعا کند.
عرض کردم: «دعای غریق چیست؟» فرمود: می‌گویی:
یا اللهُ یا رَحْمنُ یا رَحِیمُ یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ
من گفتم: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الاَبْصارِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ. (راوی کلمه و الابصار را به دعا اضافه نمود) حضرت صادق علیه السلام فرمودند: «به راستی که خدای عزّوجل مقلب القلوب و الابصار است، اما آن‌چنان که من گفتم بگو: یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَی دِینِکَ.»
----------
اگر این ولایت فقیه جهانگیر شود، امام زمان ما خواهد آمد، و این مقدمه سازی برای ظهور حضرت است. ما در دوران نائب امام زمان امتحان می‌شویم برای خود حضرت؛ اگر در امتحانات پای رکاب ولی فقیه ـ نائب امام زمان(ع) ـ پیروز شدیم، به امام زمان(ع) خواهیم رسید.
--------
امام صادق(ع):«امام خودت را بشناس، زیرا، هرگاه، امام خود را شناختی، تقدم یا تاخر این «امر ظهور»، زیانی به تو نرساند.»
---------
راز امنیت ایران از نگاه آیت الله جوادی آملی : ما (ایرانیان) به برکت اهل بیت علیهم‌السلام در میدان مین از مصونیت برخورداریم.
---------
«ان یَشَأ یُذهِبكُم ایُّهَا النّاسُ و یأتِ بِآخَرینَ وَ كانَ اللّهُ على ذلكَ قدیر» (نساء: 5.)133 اى مردم، اگر او بخواهد شما را از بین مى‌برد و افراد دیگرى به جاى شما مى‌آورد و خدا بر این كار تواناست.

آیه در سیاق برخى آیات در بى‌نیازى خدا از طاعت مردم و عدم زیان از مخالفت مردم است؛ زیرا آنچه در آسمان و زمین است مِلك اوست. سپس مى‌فرماید: براى خدا هیچ مانعى ندارد كه شما را از بین ببرد و جمعیتى آماده‌تر و مصمّم‌تر جانشین شما كند و خداوند بر این كار توانایى دارد.

شیخ طوسى، طبرسى، میبدى، زمخشرى، قرطبى، آلوسى، فیض كاشانى، طبرى و دیگر مفسّران از رسول خدا نقل كرده‌اند: «وقتى این آیه نازل شد، رسول خدا دست خود را به پشت سلمان زد و فرمود، آن جمعیت قوم این مرد، یعنى مردم عجم و فارس هستند.»

در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم ... سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور
مدیر وبلاگ : مسعود موسوی
مطالب اخیر
موضوعات
پیوندها
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات